سرخط خبر‌های مهم جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

سرخط خبر‌های مهم جهان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- تصمیم آمریکا برای انتقال نیرو‌های خارج شده خود از سوریه به عراق و ادامه چالش‌ها در انگلیس بر سر نحوه خروج از اتحادیه اروپا از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. تاریخ انتشار: 08:09 - 28 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۰۶۶
سرخط خبر‌های مهم جهان - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان، مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که طی ساعات گذشته در جهان به وقوع پیوسته‌اند به شرح زیر است:

*تصمیم آمریکا برای انتقال نیرو‌های خود از سوریه به عراق

«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا، گزارش داد که تمام نیرو‌های نظامی این کشور که از شمال سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند به سوریه منتقل خواهند شد.

*بوریس جانسون نامه درخواست تاخیر برگزیت را بدون امضا به اتحادیه اروپا ارسال کرد

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس، نامه درخواست برای تعویق در اجرای برگزیت را بدون امضا به رئیس شورای اروپا ارسال و اعلام کرده که خواهان تمدید مهلت خروج از اتحادیه اروپا نیست.

بر اساس طرحی که ماه سپتامبر در پارلمان انگلیس به تصویب رسید، جانسون مؤظف شده بود در صورتی که تا روز ۱۹ اکتبر به توافقی در خصوص برگزیت دست پیدا نکند، از اتحادیه اروپا تمدید مهلت برگزیت را درخواست کند.

*تجمع زنان در پایتخت فرانسه در اعتراض به خشونت‌های خانگی

تعداد زیادی از زنان فرانسوی روز شنبه در اعتراض به خشونت‌های خانگی، در پایتخت این کشور تجمع کردند.

*استعفای وزرای حزب نیرو‌های لبنانی از کابینه لبنان

«سیمر جعجع»، رئیس حزب «نیرو‌های لبنانی» از وزرای این حزب در کابینه لبنان درخواست کرده تا از سمت خود استعفا دهند و از کابینه «سعد حریری» جدا شوند.

سمیر جعجع می‌گوید که دولت لبنان توانایی حل مشکلات و اتخاذ تصمیم درست را ندارد.

*انصراف ترامپ از میزبانی گروه ۷ در تفریگاه شخصی خود

تصمیم دولت آمریکا مبنی بر میزبانی نشست گروه ۷ در تفرجگاه ترامپ در فلوریدا، موج گسترده انتقاد‌ها را در پی داشت و در نتیجه ترامپ اعلام کرد که از این تصمیم منصرف شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
این افراد به همکاری با عربستان در زمینه تهیه اطلاعات شخصی کاربران سعودی توییتر از جمله منتقدان رژیم این کشور متهم شده‎اند. «عمر عبدالعزیز»، از منتقدان عربستان سعودی، که هدف این عملیات جاسوسی قرار گرفته، طی یادداشتی در واشنگتن پست می‌نویسد: تمامی این موضوع یک کمپین هماهنگ شده برای آزار و اذیت بود. این گزارش با اشاره به گستردگی استفاده از توییتر در عربستان سعودی، می‎افزاید: با روی کار آمدن «محمد بن سلمان»، توییتر عربستان سعودی به تدریج به پلت فرمی برای تبلیغات او تبدیل شده و اوباش‌های توییتری دولت عربستان وارد این شبکه اجتماعی شدند. عمر عبدالعزیز می‌گوید که محمد بن سلمان کاربرهای شاخص توییتر را تحت فشار قرار می‌داد تا پیام‌های او را مورد حمایت قرار دهند و آن‌ها را نشر دهند. ۲ گزینه جلو روی این افراد گذاشته شده است؛ یا برای محمد بن سلمان تبلیغ کنند و یا محتوای خصوصی تولید کنند.
الفالف58 دقیقه قبل
گروه جهان الف، ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۷۰۱۴به گزارش ایسنا، کاخ سفید عصر یکشنبه به وقت واشنگتن در بیانیه‌ای از آشوب‌های اخیر در کشور و اغتشاشاتی که عده‌ای با سوء استفاده از اعتراضات مردمی به پا کردند، حمایت کرد. در بخشی از این بیانیه آنچه که «استفاده از نیروی مرگبار و محدود کردن شدید ارتباطات علیه تظاهرکنندگان» خوانده شده، از سوی کاخ سفید محکوم شده است. در این بیانیه مداخله جویانه آمده است: ایالات متحده از اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم ایران پشتیبانی می‌کند. ژست حمایت از مردم ایران درحالی از سوی مقامات آمریکایی گرفته می‌شود که این کشور خود به دلیل اعمال چند دهه تحریم‌ علیه ملت ایران، سهم بزرگی در محروم کردن مردم ایران از دست‌یابی به بازراهای جهانی در همه زمینه‌ها و به تبع آن کاهش سطح رفاه جامعه داشته است. پیش از این نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه و مورگان اورتگاس، سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا مواضع مشابهی اتخاذ کرده بودند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، علی بن فلیس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. بن فلیس از عملکرد ارتش الجزایر که از اعتراضات مردمی حمایت کرده و یک تیر هم به سوی آنها شلیک نکرده است، تمجید کرد. یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: الجزایر در آستانه فروپاشی است و از بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد. تظاهرات کنندگان شعار می‌دادند: دولت مدنی می‌خواهیم نه نظامی. این تظاهرات در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
نیروی رزمی دیگری از دشمن نیز از محور کوشک - طلائیه به سمت جاده سوسنگرد- حمیدیه پیشروی و با عبور از رودخانه کرخه کور در چهارم مهره ۵۹ وارد اطراف شهر سوسنگرد شد. پس از اشغال سوسنگرد، به دستور فرمانده لشکر ۹ ارتش عراق «تالی الدوری» ۵۸ نفر از مردم عرب دشت آزادگان را به دلیل همکاری نکردن با ارتش بعثی عراق اعدام شدند. این شبیخون سبب عقب نشینی واحدهایی از ارتش عراق و آزادشدن شهر سوسنگرد در ۹ مهر شد. رزمندگان اسلام پس از فرمان تاریخ ساز امام که «تا فردا باید سوسنگرد آزاد شود» حمله گسترده‌ای را به شهر سوسنگرد و کمک به رزمندگان محاصره شده در شهر، شروع کردند. بیشترین مقاومت‌ها در جریان تهاجم ارتش عراق، در منطقة سوسنگرد صورت گرفت و پس از درگیری‌های شجاعانه خرمشهر، شدیدترین نبردها در جبهة سوسنگرد اتفاق افتاد.
فارسفارس9 ساعت قبل
مقامات آمریکایی و ضدانقلاب در صف اول حمایت از آشوب و اغتشاشبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای ایران که بعضا به اغتشاش و آشوب کشیده شده؛ به تدریج مقامات آمریکایی و شخصیت‌های معاند را نیز وارد صحنه کرده است تا به زعم خویش از این آب گل آلود، به مطامع خود دست یابند. مقامات آمریکایی جلودار این تحریکات قرار گرفته و در صفحات توئیتر خود، آشوب طلبان را برای حضور هرچه بیشتر در خیابان‌ها و اقدامات خرابکارانه تشویق می‌کنند. ابتدا «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه شنبه در پیامی در توئیتر ضمن یادآوری پیام سال گذشته خود، مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد. وی در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. در کنار مقامات رسمی و غیر رسمی آمریکایی اما تا کنون مقامات و شخصیت‌های عربی مخالف ایران منتظر سیر تحولات مانده‌اند و موضع مشخصی از آنها دیده نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

سرنوشت عروس خاورمیانه در هاله‌ای از ابهام

ایسنا13 دقیقه قبل

سرمایه گذاری نیروی هوایی آمریکا بر پرنده‌های نظامی یکبار مصرف!

اقتصاد آنلاین16 دقیقه قبل

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا20 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک20 دقیقه قبل

اعلام نحوه دریافت «دیپلم مجدد»

ایسنا20 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک21 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1