‌اکثر تحصیل‌کردگان و نخبگان کردستان به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
‌اکثر تحصیل‌کردگان و نخبگان کردستان به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند

‌اکثر تحصیل‌کردگان و نخبگان کردستان به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: اکثر تحصیل‌کردگان و نخبگان استان به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند؛ تدبیری بیندیشید.

- اخبار استانها -

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با تاکید بر ضرورت حل مشکلات استان اظهار داشت: توسعه زمانی شکل می‌گیرد که راه‌های ارتباطی ضامن دوام، بقا و رشد تعالی منابع ثروت‌آفرین باشد.

وی افزود: رشد اقتصادی و فضای کسب و کار زمانی توسعه می‌یابد که زیرساخت‌های ترددی تأمین شود اما متأسفانه وضعیت اسف‌بار راه‌های زمینی و عدم توسعه خطوط هوایی در کردستان بیانگر عمق فاجعه است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان تصریح کرد: در حال حاضر کارهای زیربنایی خوبی صورت گرفته و پروژه‌های مختلفی همچون کریدور حمل و نقل شمال-جنوب، راه‌آهن همدان-سنندج و بسیاری از جاده‌های روستایی در دست اقدام و از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردارند اما امیدواریم هرچه سریع‌تر به اتمام برسد تا بخشی از کم‌کاری‌های جبران شود.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر بودجه‌های عمرانی بیشتر از ۳۵ درصد تخصیص نیافته است، گفت: اگر قول‌هایی به مردم داده شده و هیچ اتفاقی صورت نگرفته، به‌دلیل کمبود تخصیص اعتبار بوده اما پازل توسعه و اقدامات انجام شده در استان کردستان تقریبا عملکرد رضایت‌بخشی دارد.

علوی بیان کرد: گرچه کردستان علی‌رغم ارتباطات مرزی با کشور عراق کماکان یک استان منزوی و وجود مرز مشترک و اشتراکات فراوان اعم از زبانی و قومی نتوانسته، کردستان را به یکی از قطب‌های توسعه مرزی تبدیل کند اما در آناتومی توسعه کشور، نسبت به استان‌های دیگر از ثروت‌های نهفته‌ای همچون نیروی انسانی توانمند و کارآمد، نعمت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خدادادی، بارندگی‌های مناسب و موقعیت ژئو استراتژیک برخودار است که می‌توان با کار و تلاش این ثروت‌ها را به ارزش افزوده برای خود استان تبدیل کرد.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان اظهار کرد: مردم کردستان با وجود این همه نعمت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خدادادی سزاوار این وضعیت نیستند و نباید بیش از این به تعداد کوله‌بران اضافه شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس اذعان کرد: متأسفانه کارها در استان کردستان به سختی پیش می‌رود و مسائل و مشکلات آن نسبت به استان‌های همجوار حادتر و شدید‌تر است، بنابراین باید تلاش مسئولان و نمایندگان مجلس مضاعف‌تر باشد.

وی با ابراز گله‌مندی از نبود کار و شغل مناسب برای جوانان کردستانی خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت به‌دلیل بار مالی، کمتر به استخدام جوانان پرداخته چراکه بخشی زیادی از اعتبارات صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌شود و کم‌تر در بخش عمرانی فعالیت دارند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس به یکی از نطق‌های خود در مجلس اشاره و خطاب به رئیس‌جمهور گفت: بیکاری در کردستان بیداد می‌کند و اکثر تحصیل‌کردگان و نخبگان به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند چراکه افزایش شدید تعداد کودکان کار و کوله‌بران زیر ۱۸ سال، بیانگر کاهش درآمد سرانه خانواده‌هاست و ناچارا مجبور به کارهای دیگر هستند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به ضعف آنتن‌دهی تلفن‌همراه در برخی نقاط استان اشاره و عنوان کرد: وزیر ارتباطات در سفر خود به کردستان وعده‌های زیادی برای حل مشکلات زیر ساخت‌های ارتباطاتی و تقویت آنتن‌دهی و اینترنت دادند، که امیدواریم عملی شود.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار به مدارس و خرید تجهیزات مورد نیاز آموزش و پرورش استان خبر داد و افزود: برای افتتاح مدارس جدید از طریق ستاد اجرای حضرت امام خمینی (ره) نیز اعتباراتی برای فضاهای آموزشی و ساخت مدارس در نظر گرفته شده است.

وی به پیگیرهای مجمع نمایندگان استان برای افزایش سهم آب کردستان از طریق وزیر و معاونین وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: هدایت سهم آب کردستان به استان‌های دیگر کشور، ظلم بزرگی در حق مردم این دیار است و باید اولویت بر تأمین نیاز مردم باشد.

علوی با ابراز تأسف از نبود تصفیه‌خانه آب شرب در کامیاران با ۶۵ هزار نفر جمعیت یادآور شد: گرچه اعتبارای برای این حل مشکل این حوزه نیز در نظر گرفته شده اما آب شرب این شهرستان همچنان به روش سنتی تصفیه می‌شود.

وی با بیان اینکه باید وضعیت کارمندان قراردادی ادارات تعیین تکلیف شوند، اظهار داشت: کل نمایندگان مجلس برای حل مشکلات این افراد با سازمان امور اداری و استخدامی کشور جلساتی تشکیل و موضوع را پیگیری کرده اما باید مدیران ادارات نیز گزارشی از وضعیت دستگاه خود را به ما اعلام کنند.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس تصریح کرد: از مدیران و مسئولان استانی انتظار می‌رود فارغ از هرگونه جناح‌بازی، تفکر و اندیشه برای حل مشکلات مردم و کردستان همراه و همگام باشند و ارتباط خود را با نمایندگان بیشتر کنند.

علوی هشدار داد: قطعا هر مدیر و مسئولی که توانایی خدمتگزاری به مردم را نداشته باشد، در مقابلش ایستادگی خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
سوالی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکن از وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد. به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی عصر امروز یکشنبه موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل اعلام کرد: طرح استفساریه بند الف ماده ۴۵ قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعهسوال ملی مسعود گودرزی نماینده ممسنی از وزیر راه و شهرسازی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکنسوال ملی سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از وزیر کشور درباره علت عدم جلوگیری از قاچاق دام زنده در غرب کشورسوال ملی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر کشور درباره علت عدم اقدام موثر در زمینه جلوگیری از قاچاق دام زنده. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قریب به ۴۸ ساعت از اعلام یکباره و بی مقدمه خبر اصلاح قیمت بنزین می‌گذرد، مردم ایران هنوز در شوک ناشی از این افزایش هستند. نیروهای انتظامی هم سعی در مدیریت این اعتراضات مسالمت آمیز داشتند. غارت فروشگاه‌ها و به آتش کشیدن خودروهای شهروندان از دیگر اتفاقات تلخ چند ساعت گذشته در چند نقطه ایران است. بهبهان، قائمشهر، کازرون، اسلامشهر و شهریار دیگر شهرستانهایی هستند که گزارش‌ها حکایت از انحراف اعتراضات مردمی به سمت خشونت و تخریب اموال عمومی یا آسیب رساندن به اموال شهروندان دارد. در این میان فقدان اطلاع رسانی دقیق دولتی‌ها از ابعاد مختلف طرح اصلاح قیمت بنزین و نیز طرح اعطای حمایت‌های معیشتی کاملا محسوس است و به نظر می‌رسد خلاء آن در مقطع کنونی تنها با مواجه مستقیم رئیس جمهور و به میدان آمدن وی قابل جبران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا10 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک10 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک11 دقیقه قبل

حملات موشکی به منطقه سبز بغداد

تابناک12 دقیقه قبل

درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا

صدا و سیما16 دقیقه قبل

۷عامل کلیدی برای حفظ عملکرد مطلوب مغز با افزایش سن

الف18 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1