همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
طبق ادعای کتاب حرمسرای قذافی، دیکتاتور سابق لیبی روزانه برای فرونشاندن آتش شهوت خود به چندین دختر جوان نیاز داشت اما تنها به زنان بسنده نمی‌کرد بلکه گاهی در حضور دختران به پسران جوان هم تجاوز می‌کرد.

به گزارش خبر فوری، امروز سالروز کشته شدن یکی از عجیب‌ترین دیکتاتورهای آفریقا و جهان یعنی معمر قذافی، رهبر سابق لیبی است. قذافی که به مدت بیش از ۴ دهه بر کشور پهناور لیبی حکمفرمایی می‌کرد سرانجام در سال ۲۰۱۱ توسط انقلابیون خشمگین از ظلم و جور او کشته شد.

بدون شک قذافی یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های جهان بوده است. سرباز جوانی که روزی عاشق جمال عبدالناصر و اندیشه پان عربیسم او بود بعد از کودتا تبدیل به یک دیکتاتور شد که می‌خواست با ادعای وحدت اسلامی و عربی کل آفریقا را تحت پرچم خود درآورد اما وقتی موفق نشد مانند بسیاری از شاهان و جباران به حرمسرای خود خزید و باقی عمرش را به عشرت گذراند.

با وجود جنایات زیادی که قذافی کرد و بلایایی که بر سر مردم لیبی آورد، بسیاری معتقدند لیبی نباید علیه او می‌شورید چرا که در صورت حضور او شاید نفوذ داعش و جنگ داخلی در این کشور قبیله محور رخ نمی‌دهد. اینکه این نظریه چقدر درست است مطلبی جدا است. آنچه واضح است این است که تاریخ مصرف دیکتاتور صحرا دیگر تمام شده بود. او در ۲۰ سال آخر حکومتش به قدری کارهای عجیب انجام داد که تقریبا همه دنیا فهمید با چه کودکی روبرو است.

در این گزارش به برخی نکات و کارهای عجیب معمر قذافی پرداخته و سعی در معرفی این شخصیت عجیب داریم.

۱. سخنرانی عجیب در سازمان ملل

در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۹ دیکتاور سابق لیبی، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی بسیار عجیبی ایراد کرد. او درباره «فئودالیسم سیاسی» هشدار داده و خواهان ارائه حق وتوی دائمی به تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل شد. وی همچنین اعلام کرد که لیبی خود را مقید به قطعنامه‌های منشور سازمان ملل نمی‌داند. رهبران کشورها معمولا در حدود ۱۵ دقیقه سخن می‌گویند اما سخنرانی قذافی در حدود دو ساعت به طول انجامید.

وی همچنین خواهان محاکمه عاملین «کشتار جمعی» در عراق شده؛ از حق طالبان برای ایجاد یک امارت اسلامی دفاع کرده؛ اعلام داشت که شاید آنفلولانزای خوکی در آزمایشگاه به عنوان یک سلاح ایجاد شده و خواهان تحقیقات کامل درباره ترور جان اف. کندی و همچنین مارتین لوتر کینگ شد.

قذافی پیشنهاد کرد که مقر سازمان ملل به لیبی منتقل شود زیرا رهبران کشورها باید مدت زیادی در هواپیما باشند تا به آمریکا برسند و نیز به این دلیل که ممکن است القاعده بار دیگر نیویورک را هدف قرار دهد. وی بار دیگر پیشنهاد کرد که اسرائیل و فلسطین یک کشور جدید با نام اسراطین تشکیل دهند.

قذافی در بخش دیگری از سخنانش نسخه‌ای از منشور سازمان ملل را تکان داده و چنین به نظر رسید که آن را پاره کرد. وی گفت که محتویات این سند را به رسمیت نمی‌شناسد.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 10

۲. حرمسرا وآزار جنسی دختران جوان

قذافی دارای حرمسراهایی بوده است که در محل اقامت‌ او قرار داشته و شامل اتاق‌ها یا آپارتمان‌های کوچک بوده است. زنان حاضر در این حرمسرا موظف بوده‌اند که با لباس نیمه‌عریان نزد قذافی حضور پیدا کنند و هر ساعت از شبانه‌روز باید آماده به خدمت می‌بوده‌اند. این زنان مورد تجاوز قرار می‌گرفتند، کتک می‌خوردند و با تحقیرآمیزترین روش‌ها از آنان سوءاستفاده جنسی می‌شد.

طبق ادعای کتاب حرمسرای قذافی، دیکتاتور سابق لیبی روزانه برای فرونشاندن آتش شهوت خود به چندین دختر جوان نیاز داشت اما تنها به زنان بسنده نمی‌کرد بلکه گاهی در حضور دختران به پسران جوان هم تجاوز می‌کرد. قربانیان تجاوز جنسی قذافی به خاطر ترس از کشته‌شدن به دست خانواده‌ها و بستگان خود، از آنها بریده بودند و علاوه بر این می‌خواستند شرافت خانواده‌هایشان لکه‌دار نشود.

یکی از قربانیان حرمسرا دختر جوانی به نام «ثریا» بوده است؛ دختری که در ۱۵ سالگی ربوده و به مدت ۵ سال در زیرزمین دژ قذافی بیرون از «طرابلس» نگهداری شد. او می‌گوید که روزانه با خشونت تمام مورد تجاوز، ضرب و شتم قرار گرفته و شاهد آزار جنسی دختران و پسران دیگر هم بوده است.

ثریا درباره اولین دیدارش با قذافی می‌گوید: «قذافی روی تخت دراز کشیده بود و سعی در تجاوز به من داشت. زمانی که با او مجادله کردم مرا برای تنبیه به دست رئیس حرمسرای خود سپرد. جرات نگاه کردن در چشمانش را نداشتم. قذافی گفت نترس، من پدر، برادر و معشوقه تو هستم. من نقش تمامی این افراد را برای تو ایفا خواهم کرد. تو باید برای همیشه در کنار من بوده و با من زندگی کنی! من در اسارت قذافی بودم. زندانی‌اش بودم و او زندان‌بانم بود.»

۳. داستان قذافی و دختران اوکراینی

مشهور است که قذافی علاقه شدیدی به زنان روس و اوکراینی داشته است. گفته می‌شود که او یک پرستار زن اوکراینی داشته است. دختری به نام «اوکسانا بالینسکایا» که بسیار باهوش بوده و به شدت روی قذافی نفوذ داشته است. پرستار اوکراینی که از وی با عنوان «معشوقه معمر قذافی» یاد می‌شد، حالا در کشورش است و مایلها از لیبی دور شده است.

پرستار دیگری که قذافی بسیار به او علاقه داشته «گالینا کولوتنیسکا» است. می‌گویند این زن بسیاری از تصمیمات دیپلماتیک دیکتاتور لیبی را به او دیکته می‌کرده است.

نکته جالب این است که این زنان روس و اوکراینی قذافی را با نام «بابا» صدا می‌کردند.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 20

۴. خیمه قذافی که آن را با خود به سازمان ملل برد

قذافی چادر بزرگی داشت که در تمام سفرهای خارجی آن را با خود می‌برده است. او حتی هنگام سفر به نیویورک جهت شرکت در نشست سازمان ملل این چادر را با خود برده و سعی کرد آن را بیرون محوطه سازمان ملل نصب کند که البته با واکنش پلیس مواجه شد.

نوری امسماری (مسئول تشریفات قذافی) معتقد است این چادر مشکلات ریز و درشتی برای او به وجود آورد. او در مورد سفر قذافی به روسیه و دیدار با پوتین و علم کردن این خیمه بزرگ چنین می‌گوید:

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا | اخبار حوادث فوری

" در مسکو، قذافی آنچنان در خصوص چادر مصمم بود که ما نگران بودیم این چادر باعث شکست کل سفر او شود. ما با مشکلات جدی مواجه شدیم و جنجالی به پا شد و اخباری در مورد اختلافات منتشر شد.

در آن زمان، ولادیمیر پوتین نخست وزیر بود و او از این مشکل مطلع شده بود. من پیش او رفتم و از او درخواست کمک کردم. پوتین به من گفت: اینجا مسکو است و ما از محیط زیست حفاظت می‌کنیم.

من به او گفتم که ما نمی‌خواهیم یک شتر بیاوریم. تنها یک چادر می‌آوریم. در نهایت، مجوز آن صادر شد و چادر در باغچه کرملین نصب شد. "

المسماری در مورد عادات سفر و اقامت قذافی چنین می‌گوید: «در نیویورک، هیچ اقامتگاهی برای قذافی وجود نداشت. او مکانی که پله و آسانسور داشت را نمی‌خواست. قذافی می‌خواست که در طبقه‌ی همکف ساکن باشد. او به دلیل وضعیت سلامتی اش از پله‌ها بالا نمی‌رفت و حاضر به ورود به آسانسور نبود، چراکه فوبیا (ترس) داشت. او البته همین ترس را در خصوص تونل‌ها هم داشت …. قذافی همچنین از سفرهای طولانی هراس داشت که این امر ما را مجبور به فرود در بسیاری از فرودگاه‌ها می‌کرد …. به این ترتیب، ما به نیویورک رفتیم و او اعتراض شدیدی نسبت به وضعیت اقامتی اش داشت. سپس معتصم آمد تا در مقابل پدرش در مورد اجاره‌ی یک ویلا در خارج از نیویورک و نصب چادر در آنجا پز داد …. این خبر پخش شد و وضعیت از کنترل خارج شد. پلیس می‌خواست آنها را دستگیر کند و همچنین از یک هلی کوپتر از چادر نصب شده عکس برداری شد.»

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 29

۵. عشق به وزیر امور خارجه آمریکا

مشهور است که معمر قذافی علاقه شدیدی به کاندولیزا رایس (وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده) داشته است. اطرافیان دیکتاتور می‌گویند که او رایس را «یک آمریکایی – آفریقایی جذاب» نامیده و در سال ۲۰۰۸ هم یک هدیه به ارزش ۲۰۰ هزار دلار به او داده است.

ای بی سی نیوز مدعی است قذافی یک آلبوم داشته و در آن فقط عکسهای کاندولیزا رایس را نگاه می‌داشته است. او هر از چندگاهی به عکسهای این البوم نگاه می‌کرده است.

۶. بادیگاردهای خشن قذافی؛ دختران باکره‌ای که عایشه نام داشتند

قذافی یک گروه از بادیگاردهای دوره دیده داشت که همگی از بین دختران باکره انتخاب می‌شدند. قذافی نام همه این بادیگاردها را عایشه گذاشته بود. علت این انتخاب این بود که قذافی اعتقاد داشت دختران باکره وفادارتر از سایر افراد هستند و هرگز به او خیانت نمی‌کنند.

امروز این محافظان با سرنوشت‌های متفاوتی روبه رو شده‌اند. برخی از آنها در زندان هستند، برخی مشهور و برخی‌ها نیز مخفی شده‌اند. از جمله افرادی که پس از مرگ قذافی دستگیر شد «جمیله درمان» بادیگارد شخصی معمر قذافی و یکی از برجسته‌ترین نزدیکان وی بود.

مشهور است که درمان در اعدامهای شهروندان و محافظان بسیاری با حلقه دار حضور داشت و در برخورد با «جبهه ملی نجات لیبی» که مسوول تعدادی از عملیات انتحاری در این کشور در سال ۱۹۸۴ بود، مشارکت داشت.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 37

۷. توصیه قذافی به ایران؛ به عربستان حمله کن!

هر چند قذافی خیانتهای بسیاری به اسلام و انقلاب اسلامی ایران کرد (مشهور است او مسئول ربایش امام موسی صدر بوده و کمکهایی را هم به مخالفان ایران کرده است) اما چون در ابتدا اندیشه‌های اسلام گرایانه داشت در سالهای اولیه انقلاب رابطه خوبی با ایران داشت.

نکته جالب در مورد قذافی این است که با آغاز جنگ تحمیلی او به ایران پیشنهاد داد که با تمام قوا به عربستان حمله کند چون این کشور مرکز ائتلاف منطقه‌ای آمریکا است. پیشنهادی که طبعا توسط مقامات ایران رد شد.

۸. کمد جادویی دیکتاتور صحرا

کمد جادویی قذافی مطلبی است که شاید کمتر کسی در رابطه با آن بداند. قذافی علاقه بسیاری به لباسهای مختلف داشته است. او گران‌ترین، خاص‌ترین و عجیبترین البسه هر منطقه را می‌خریده و در کمد لباس جادویی اش نگه می‌داشته است.

مشهور است که انواع لباسهای برندهای مشهور در این کمد نگه داری می‌شده است. همچنین قذافی انواع یونیفورم‌های نظامی، دشداشه‌های عربی و البسه صحرایی ابریشمین را در این مکان نگه می‌داشته است.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 44

۹. عادت عجیب قذافی؛ رها کردن باد معده در ملا عام

از روی شواهد موجود می‌توان گفت که معمر قذافی نفخ و باد شکم بسیار شدیدی داشته؛ ولی نه خودش نگران آن بود و نه در نشان دادن این مشکل و عوارض آن به اطرافیان روی دربایستی داشته است.

جان سمیسون سردبیر بین‌المللی بی‌بی‌سی در این رابطه می‌گوید: «در یکی از مصاحبه‌هایی که من با او انجام دادم بعد از هر پرسش من سرش را بالا می‌انداخت و قاه قاه می‌خندید. در مصاحبه دیگری که ضبط آن حدود ۴۰ دقیقه طول کشید، او مرتب و با صدای بلند بادی می‌داد. برایش خیلی عادی بود و تلاشی هم نمی‌کرد آن را پنهان کند.»

۱۰. قذافی و کفشهای پاشنه بلند

پوشش عجیب و غریب و حتی آرایش قذافی بر هیچ کس پوشیده نبود. «عبدالرحمن شلقم» از مقامات سابق لیبی و دوست دوران کودکی قذافی برملا کرد که قذافی در اکثر دیدارهایش با مقامات خارجی کفش پاشنه ‌بلند به پا می‌کرد تا نسبت به آنها بلند قدتر به نظر برسد و می‌افزاید: «راز لباس‌های بسیار بلند قذافی که روی زمین کشیده می‌شد، نیز در این نهفته بود که وی نمی‌خواست کفش‌های پاشنه ‌بلندش در معرض دید رسانه‌ها و مقامات خارجی قرار گیرد.»

همچنین «باب وودوورد»، مورخ رسمی سازمان سیا از علاقه قذافی به لباس‌های زنانه و پوشیدن آنها در خفا توسط وی و حتی آرایش قذافی در ملاء عام سخن می‌گفت که به گواه روان‌شناسان از بیمار بودن روحی و روانی او حکایت داشت.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد معمر قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر امور خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 51

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

ببینید | بنزین ۳ هزار تومانی در راس ساعت ۱۲ شب

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

فیلم/ روند اسکان زلزله‌زدگان و مشکل آن‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
بعد از زلزله هفته پیش در آذربایجان شرقی، تقریبا همه زلزله‌زدگان در چادرها اسکان پیدا کردند ولی با هر درجه سردتر شدن هوا زندگی در چادر برای آن‌ها سخت‌تر می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با افزایش شکایت‌هایی مبنی بر تجاوز و سوءاستفاده جنسی در بخش «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد، «دیوید بیسلی» رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در واکنشی به این شکایت‌ها، وعده رسیدگی داد! به گزارش «گاردین»، حداقل ۲۸ نفر از کارمندان زن این بخش در هنگام کار، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند همچنین بیش از ۶۴۰ نفر از ۸ هزار و ۱۲۷ کارمند زن برنامه جهانی غذا، از آزار و اذیت‌های جنسی نسبت به خود شکایت کرده‌اند. ۹۵۰ نفر از کارمندان این بخش گفته‌اند که در اعتراض به این سوءاستفاده‌ها، کار خود را از دست داده‌اند. این گزارش‌ها ضربه‌ای بود برای بیزلی که در ژانویه سال ۲۰۱۸ با تغییراتی به کارمندان نوشت: «برای حمایت بهتر از قربانیان سوء‌استفاده جنسی و برخورد با متجاوزان، موضعی مقتدرانه خواهد گرفت.» یکی از قربانیان که گزارش آزار و اذیت جنسی را در یکی از دفاتر منطقه‌ای آژانس ثبت کرده‌ است، از نادیده گرفته شدن شکایت خود صحبت می‌کند که هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است! او از واکنش سازمان ملل نسبت به متجاوزان گفت: «متجاوزان به طور معمول مجبور به استعفا می‌شوند اما به آنها اجازه می‌دهند تا با سایر آژانس‌های سازمان ملل همکاری کنند؛ آژانس اخیرا یک مقام رسمی را که متهم به آزار و اذیت در سازمان بهداشت جهانی است، استخدام کرده است.» سازمان ملل در سال‌های گذشته با موارد بسیار زیاد اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز صلح‌بانان به خصوص در کشورهای آفریقای مرکزی مواجه بوده است؛ این گزارش‌ها در سال گذشته میلادی نیز ادامه داشت و از تجاوز تا آزار جنسی و پرداخت پول برای رابطه جنسی را شامل می‌شد.

۸۰ درصد ونیز زیر آب رفت

مهرمهر1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین13 ساعت قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

نظرها

اخبار بیشتر