عربستان و ارباب آمریکایی‌اش به‌شدت از اجتماع رو به گسترش اربعین نگران‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

عربستان و ارباب آمریکایی‌اش به‌شدت از اجتماع رو به گسترش اربعین نگران‌اند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- تقلا برای کمرنگ کردن اربعین امسال، بیش از سال‌های دیگر نمود و بروز داشت، چون قوام‌بخش و هماهنگ‌کننده برگزاری آن، چیزی جز عشق و ارادت دو ملت ایران و عراق به یکدیگر نیست. تاریخ انتشار: 09:05 - 28 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۰۹۲

عربستان و ارباب آمریکایی‌اش به‌شدت از اجتماع رو به گسترش اربعین نگران‌اند - 1

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، یوم‌الله اربعین حسینی، روزی است که به دلیل مختصات و مؤلفه‌های ضد استکباری، ترس و وحشت سنگینی را بر دشمنان و بدخواهان مسلمانان مستولی کرده است. همایش حج و کنگره اربعین، دو نماد مهم از اجتماع عظیم جهان اسلام هستند که با توجه به حاکمیت وابسته آل سعود در سرزمین حجاز، نظام سلطه، نگرانی و دغدغه‌ای از جهت‌دار شدن این جمعیت خروشان به سمت اهداف ضد استکباری ندارد.

هرچند عربستان و ارباب آمریکایی‌اش به‌شدت از اجتماع رو به گسترش اربعین نگران‌اند و علیرغم نیات و برنامه‌های خباثت آلودی که از حدود یک دهه پیش به جریان انداخته‌اند، موفق نشدند تا این سیل خروشان را منحرف کنند.

تقلا برای کمرنگ کردن اربعین امسال، بیش از سال‌های دیگر نمود و بروز داشت، چون قوام‌بخش و هماهنگ‌کننده برگزاری آن، چیزی جز عشق و ارادت دو ملت ایران و عراق به یکدیگر نیست. این همبستگی میان دو ملت که تعرض به آن، یک بار توسط صدام با شکست بزرگی مواجه شده بود، بار دیگر، بغض دشمنان را برانگیخت تا بزرگ‌ترین عامل علقه و محبت در بین مردم دو کشور را هدف قرار دهند. ایران و عراق، جدای از مذهب و دین واحد، به دلیل وجود حرم‌های اهل‌بیت (ع) در دو کشور، رابطه‌ای فراتر از همسایگی و هم‌مذهبی دارند و مناسبات منحصربه‌فردی با یکدیگر برقرار کرده‌اند. این پتانسیل عظیم، در جبهه مقاومت نیز بروز و ظهور داشته و به مدد نقش ویژه عراق در این پازل، زنجیره قدرتمندی از تهران تا مرز‌های مشرف به فلسطین اشغالی ایجاد کرده است. هنوز آمریکا و شرکایش با چالش‌های پیشین عراق کنار نیامده بودند که ناگهان با راهپیمایی بزرگ اربعین روبه‌رو شدند. از نظر تئوریسین‌ها و تحلیلگران غربی، اربعین تنها یک راهپیمایی و آئینی مذهبی به شمار نمی‌آید، بلکه به دلایل ذیل، واقعه‌ای بسیار تهدیدآمیز برای آن‌ها محسوب می‌شود.

۱. اربعین در طول قرون و اعصار مختلف نیز برگزار می‌شد، به‌نحوی‌که برخی از تصاویر قدیمی از پیاده‌روی‌ها نشان می‌دهد که این سنت حسنه، قدمتی طولانی دارد، ولی افزایش مشتاقان زیارت چله شهادت اباعبدالله (ع) در یک دهه اخیر و به‌ویژه پس از مزاحمت گروه‌های تروریستی در عراق، شرایط را به شکل تهدیدآمیزی برای طرح‌های آمریکایی در منطقه رقم زد. صرف رشد جمعیت زائران اربعین در سال‌های گذشته، به‌تن‌هایی نگرانی دشمنان منافع مسلمانان را برانگیخت و موجب شد که شعار‌های ضد ایرانی در عراق و ضد عراقی در ایران، طراحی و در فضای مجازی فراگیر شود.

۲. به عقیده محور آمریکایی، سعودی، صهیونیستی، افزایش جمعیت و بصیرت شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، ابتکاری ایرانی – انقلابی است و گفتمان انقلاب اسلامی از این طریق، در حال گسترش است. این همان پاشنه آشیل غرب و آمریکاست که برای محدود کردنش خواب‌ها دیده بودند. شعار‌های ضد صهیونیستی، ضدآمریکایی و ضد سعودی دیگر مختص به زائران ایرانی نیست، چراکه این مفاهیم، امروز به عقیده‌ای راسخ در میان زائران عراقی تبدیل‌شده و برایشان مسلم است که به هر فتنه و بلیه‌ای مبتلا شده‌اند، یک سر آن به این مثلث شوم می‌رسد. طبیعی است که صبغه ایرانی و انقلابی ایران در مراسم اربعین، چیزی نیست که زرسالاران سعودی – آمریکایی بتوانند به‌سادگی از کنار آن بگذرند، کما اینکه مقامات سازمان سیا آن را خطری برای امنیت ملی آمریکا برشمرده‌اند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

۳. همایش بزرگ اربعین نه‌تن‌ها جاذبه‌ای فوق‌العاده برای شیعیان ایران و عراق ایجاد کرده، بلکه مغناطیس قوی آن، مشتاقان و دوستداران اهل‌بیت (ع) را از سراسر جهان گرد هم می‌آورد. در حال حاضر، نزدیک به ۳۰ میلیون زائر از اقصی نقاط جهان اعم از آمریکا، اروپا، آفریقا، آسیا و … در این آئین بی‌نظیر شرکت می‌کنند و به گفته مقامات رسانه‌ای عراق، پیش‌بینی می‌شود که این رقم در چند سال آینده، همچنان رشدی عجیب داشته باشد. اربعین با همین تعداد، بزرگ‌ترین راهپیمایی در جهان به شمار می‌آید و اینکه این رقم چندبرابر شود، کابوسی هولناک برای استکبار به شمار می‌رود. در حقیقت، نه‌تن‌ها اتحاد و همبستگی ملت‌های عراق و ایران از رهگذر عشق به اباعبدالله (ع) در هفته‌های گذشته و پیش از آن، آسیبی ندید و مستحکم‌تر شد، بلکه این رویداد مبارک، ابعادی فرا منطقه‌ای و جهانی به خود گرفته و خواب خوش را از چشمان شرکای سعودی – آمریکایی ربوده است.

۴. این‌طور نیست که زائران اربعین از هر گوشه دنیا، بیایند و پروانه‌وار بر گرد حرم معشوق خود طواف کنند و به شهر و دیار خود باز گردند. هر کدام از این زوار، سال آینده، افرادی را به شرکت در این مراسم پرشکوه دعوت می‌کنند و در حکم یک رسانه پرقدرت، ندای حق را به گوش مشتاقان می‌رسانند. بسامد رسانه‌ای اربعین و بازنشر پیام‌های آن در قلب تمدن غربی که تربیت انسان مادی‌گرا و تک‌بعدی، تنها محصول آن به شمار می‌رود، وجه وحشت‌آفرین دیگری است که موجی از رذالت‌ها و توطئه‌های چند لایه را برای به‌اصطلاح به محاق بردن آن، ایجاد کرده است. رسانه‌های جهانی نیز عامدانه می‌کوشند تا ابعاد و زوایای آن را محدود جلوه داده و وانمود کنند که این، یک مراسم شیعی و تکراری است. این در حالی است که اربعین به لطف پیام جهانی آن، به رویدادی بین‌المللی تبدیل‌شده و نه‌تن‌ها شیعیان، بلکه همه احرار و آزادگان را از هر دین و آئینی که باشند، از اطراف و اکناف جهان به خود جذب می‌کند. پیام اربعین، رها شدن از قیود زندگی مادی و تجربه حیات معنوی است که در نتیجه آن، سبک زندگی منحصر بفردی را به بشریت هبه می‌کند و ممارستی است برای تمدن نوین اسلامی و انسانی که می‌توان و باید از آن به‌عنوان گمشده بشر امروزی یاد کرد.

حسن این ختم این وجیزه، فرمایش رهبر حکیم انقلاب در خصوص بعد رسانه‌ای این همایش شکوهمند است که فرمودند: «اربعین اول، رسانه پرقدرت عاشورا است. از روز عاشورا تا روز اربعین ۴۰ روز فرمانروایی منطق حق در میان دنیای ظلمانی حاکمیت بنی‌امیه و سفیانی‌ها بود. رسانه حقیقی یعنی فریاد زینب کبری، فریاد حضرت سجاد … امروز هم در دنیای پیچیده پر تبلیغات و پرهیاهویی که بر بشریت حاکم است، این حرکت اربعین، یک فریاد رسا و یک رسانه بی‌همتا است.»

(۲۱ مهر ۹۸)

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا1 روز قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

راه اندازی اداره کل دامپزشکی در سواحل مکران الزامی است

مهر1 دقیقه قبل

ترس تیم قطری از رویارویی با استقلال

روزنو2 دقیقه قبل

دست‌کم ۳ کشته در جریان تیراندازی در مقابل فروشگاهی در آمریکا

تسنیم3 دقیقه قبل

دستگیری ۱۵ نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت موتورسیکلت در سراوان

مهر5 دقیقه قبل

وزارت رفاه، هیچ پیامکی در خصوص یارانه ارسال نمی‌کند

الف7 دقیقه قبل

راهپیمایی خودجوش مردم زنجان در محکومیت اغتشاشات اخیر

مهر8 دقیقه قبل