امواج فراصوت جایگزین دکمه‌های موبایل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها

امواج فراصوت جایگزین دکمه‌های موبایل می‌شود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
یک شرکت نوپا که توسط یکی از مهندسان سابق اپل تاسیس شده، قصد دارد دکمه‌های گوشی‌ها را حذف کرده و استفاده از امواج فراصوت را جایگزین آن‌ها سازد.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، شرکت سنتونس اعلام کرده در حال همکاری با دو شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند و همین طور شرکت ایسوس است تا دکمه‌های فیزیکی گوشی‌ها برای کنترل صدا و روشن و خاموش کردن تلفن‌های همراه را حذف کند و در عوض از حسگرهای مبتنی بر امواج فراصوت بدین منظور بهره بگیرد.

امواج فراصوت جایگزین دکمه‌های موبایل می‌شود - 2

مدیریت شرکت یادشده بر عهده جس لی است که از مهندسان سابق شرکت اپل محسوب می‌شود. وی یک حسگر جدید را ابداع کرده که از امواج مافوق صوت برای شناسایی برخورد دست با بدنه گوشی بهره می‌گیرد. همچنین این حسگر انواع فشار، کشیدن دست بر روی گوشی و غیره را تشخصیص می‌دهد.

حسگر یادشده از انعطاف پذیری بالایی برای شناسایی تماس دست با انواع سطوح که از مواد مختلف پلاستیکی، فلزی و غیره ساخته شده باشند، برخوردار است.

این شرکت با همکاری ایسوس و یک شرکت همکار دیگر به نام تنسنت، گوشی هوشمندی را به طور آزمایشی تولید کرده که از قابلیت مذکور برخوردار است. این گوشی برای علاقمندان به بازی‌های ویدئویی تولید شده و به طور محدود در چین عرضه شده است.

استفاده از حسگر یادشده می‌تواند ضخامت گوشی‌های هوشمند را به علت حذف دکمه‌های جانبی کاهش دهد. گنجاندن فناوری مذکور در گوشی‌های هوشمند مستلزم به روزرسانی تراشه‌های تلفن‌های همراه است که ارسال امواج فراصوت را ممکن کند. همچنین باید پردازنده‌ای جدید را در گوشی‌ها نصب کرد که قادر به درک برخورد دست با بدنه گوشی‌ها باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

فیلم/ پلمپ پاتوق معتادان زن و مرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

طرحی برای بومی گزینی در استخدام‌های دولتی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند.

زنگ خطر مصرف بی رویه سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
او همچنین گفت: طبیعتا اگر عامل نقدشوندگی بالای این بازار و شفافیت آن را با دیگر بازارها مقایسه کنیم، این حس رضایت افزایش خواهد یافت. این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: البته طی ماه‌های اخیر، تورم حاد شرایط ناپایداری را در اقتصاد کشور حاکم کرده که توجه فعالان بازار سهام را به عوامل بنیادی حرکت دهنده بازار سهام و ریسک‌های سیاسی و اقتصادی پیش روی کشور کاهش داده است. وی یادآور شد: مقایسه عملکرد تابستان سال جاری با عملکرد فصل بهار نیز حکایت از رشد ۱۷٫۵درصدی سود شرکت‌ها دارد. لذا با این رقم سود، بازار سهام در شرایط فعلی، ارزش قابل دفاعی دارد. به گفته نادی قمی، این موضوع فی النفسه برای بازار سهام ریسک محسوب می‌شود که باید به مرور برای آن تدبیری اندیشید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها