چگونگی ثبت‌نام و تبلیغات شوراهای دانش آموزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
چگونگی ثبت‌نام و تبلیغات شوراهای دانش آموزی

چگونگی ثبت‌نام و تبلیغات شوراهای دانش آموزی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار "شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب"خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی در آستانه بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی کشور، اظهارکرد: انتخابات امسال با پیام وزیرآموزش و پرورش و به صورت همزمان در بیش از ۱۰۵ واحد آموزشی روز اول آبان در سراسرکشور برگزار می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در این انتخابات حدود ۱۱ میلیون دانش آموز شرکت داشته باشند. دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا می‌توانند در انتخابات چه به صورت کاندیدا و چه به صورت رای دهنده شرکت داشته باشند که تعداد۷۷۰ هزار نفر به عضویت شوراهای دانش آموزی کشور در می‌آیند.

کاظمی آمار شرکت کنندگان سال گذشته را حدود ۹ میلیون و۸۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: سال گذشته از تعداد کل شرکت کنندگان۷۳۰ هزار نفر به عضویت شوراهای دانش آموزی انتخاب شدند که تابستان امسال در دو اردوی مجزای دختران که در رامسر و پسران که در اصفهان برگزار شد از اعضای شوارهای دانش آموزی برتر استان‌ها تجلیل شد و کارگاه‌های آموزشی مفیدی برای آنها برگزار کردیم.

معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: شعار امسال انتخابات شورای دانش آموزی «شوراهای دانش آموزی، طلایه داران گام دوم انقلاب» تعیین شده است تا با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) این نوجوانان و جوانان در چله دوم انقلاب هر چه با شکوهتر در صحنه‌های اجتماعی ظهور و بروز داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امسال برای ایجاد تحرک و پویای در بین دانش آموزان، سازماندهی جدیدی شکل گرفته، اظهار کرد: ۱۸ انجمن طرح‌ریزی و محتوایی جهت فعالیت‌های این انجمن‌ها تدوین شده است و بنا است ان شا الله در چارچوب این ۱۸ انجمن مسئولیت‌ها و فوق برنامه‌هایی زیادی بر عهده شورای دانش آموزی واگذار شود. ازجمله؛ یادواره شهدای دانش آموز با نام لاله‌های روشن، حمایت از کالای ایرانی، زندگی به سبک روح الله (آیینه زمان) تدوین بیانیه گام دوم انقلاب و فعال شدن انجمن‌های ۱۸ گانه در قالب طرح‌‌های جدید.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، کاظمی مهمترین وجه ممیزه انتخابات امسال را الکترونیکی بودن آن دانست و گفت: ابتکاری که امسال در زمینه انتخابات شوراهای دانش آموزی انجام گرفته است برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی و پایلوت در درصدی از مدارس مراکز استان‌هاست که به صورت آزمایشی انجام می‌پذیرد تا انشا الله در صورت موفق بودن به سراسر کشور تسری پیدا کند.

گفتنی است؛ براساس ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی مدارس، شورای دانش آموزی، به منظور مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسایل آموزشی، پرورشی، انضباطی، ورزشی و فوق برنامه و ایجاد ارتباط صحیح و مستقیم دوسویه بین دانش آموزان و اولیای مدرسه و ارج نهادن به شخصیت و کرامت آنان و تقویت اعتماد به نفس و خود باوری ومسئولیت پذیری و مشارکت جویی درآنان در سطح مدارس تشکیل می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

شوراهای دانش آموزی درکلیه آموزشگاه‌ها اعم از دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها و مراکزپیش دانشگاهی تشکیل می‌گردد و انتخابات بصورت هماهنگ هرسال تحصیلی با پیام وزیر آموزش وپرورش برگزار می‌شود. دانش آموزان علاقمند به عضویت در شورا باید حداقل ۱۵ روز قبل از انتخابات خود را کاندیدا کرده و در دفتر مدرسه ثبت نام کنند و مدیر موظف است با همکاری شورای مدرسه و مربیان پرورشی اسامی کاندیداهای نهایی را از طریق نصب در تابلو اعلانات مدرسه و اعلام در مراسم آغازین به اطلاع دانش آموزان برساند و دانش آموزان می‌توانند به مدت یک هفته پیرامون دیدگاه‌ها نظرات و برنامه‌های خود به تبلیغ به‌پردازنند.

مدیر آموزشگاه در مراسم صبحگاه یا با چاپ برشور و برگزاری مسابقات دانش آموزان را از شرح وظایف و جایگاه‌ها و اهمیت شورای دانش آموزی مطلع کند.

مدیر آموزشگاه سعی کند با تشکیل ستادی یا حضور نمایندگان کلاس‌ها و دبیران واولیا نسبت به نظارت برانتخابات وگزینش کاندیداهای شایسته با حداقل معیارهای معقول اقدام کنند.

برای دانش آموزان کاندید امکانات لازم مانند کمک در چاپ تبلیغات آنان و فضای مناسب برای بیان خواسته‌ها و دیدگاه‌ها توسط مدیرآموزشگاه فراهم شود.

مدیر آموزشگاه می‌تواند فضای رقابت سالم به وجود آورده ودانش آموزان را هدایت به ارایه برنامه‌های جالب با محتوای خلاقیت و ابتکار کند.

همچنین اهداف شوراهای دانش آموزی:

بهره وری از شیوه نامه‌های پرورشی و آموزشی و مراقبت بر همسویی فعالیت‌های شورای دانش‌آموزی و کمیته‌های آن با مفاد آیین نامه اجرایی مدارس

بررسی پیرامون چگونگی مشارکت دانش آموزان در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و اجرایی مدرسه و ارائه پیشنهاد به مدیر مدرسه و همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای مناسبت‌های مذهبی و انقلابی در مدرسه و اداره نشریه‌های دانش آموزی و همکاری در اداره امور کتابخانه مدرسه

همکاری در ارتقاء مهارت فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی دانش آموزان و برگزاری مسابقات مربوطه و برگزاری نماز جماعت و اداره نمازخانه مدرسه

همکاری در تشکیل و اداره تعاونی آموزشگاهی وشرکت موردی در جلسات شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان

دعوت از دانش آموزان برای همکاری با شورا در پیشبرد فعالیت‌های پرورشی و آموزشی همکاری در تقویت هویت دینی و انقلابی دانش آموزان

همکاری با معاون پرورشی و تربیت بدنی مدرسه در اجرای برنامه‌های و فعالیت‌های پرورشی، است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان گفت: اگر کتابفروشی را پرورش ندهیم و از آن حمایت نکنیم، جریانی پرفشار آن را نابود می‌کند و امروز این اتفاق افتاده است. ایرنا: رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان گفت: اگر کتابفروشی را پرورش ندهیم و از آن حمایت نکنیم، جریانی پرفشار آن را نابود می‌کند و امروز این اتفاق افتاده است. هومان حسن پور، درباره حمایت اتحادیه از کتابفروشان کشور گفت: کتابفروشی خروجی نهایی ناشران است، وقتی آن را پرورش ندهیم و از آن حمایت نکنیم، یک جریان پرفشار آن را به هم می‌زند و نابود می‌کند و امروز این اتفاق افتاده است. رئیس اتحادیه ناشران با اشاره به هفته کتاب اظهار داشت: ما می‌خواستیم شعار امسال هفته کتاب، درباره کتابفروشی‌ها باشد اما در شورای سیاست‌گذاری رای نیاورد، اشکالی هم ندارد، ما کار خودمان را می‌کنیم. نمایشگاه ایجاد می‌شود، ناشر به خاطر هزینه‌های بالا نمی‌تواند در طرح شرکت کند، شبه‌ناشرانی شکل می‌گیرند که محصول دیگری که کتاب نیست را دست مردم می‌دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
نخستین دوره انتخاب کتاب مدافعان حرم (جایزه شهید حاج حسین همدانی) با اعلام برگزیدگان، به کار خود پایان داد. همچنین تندیس، لوح تقدی رو جایزه نقدی در بخش ترجمه پژوهش به کتاب «دولت اسلامی دیجیتالی» و کتاب «رستاخیز داعش» تعلق گرفت. علاوه بر این، کتاب «منتصر» به خاطر تالیف شدن به زبان عربی تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی دریافت کرد. در شاخه شعر، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به کتابهای «ما را مدافعان حرم آفریده‌اند»، «حبیب حرم» و کتاب «سلام سردار» اعطا شد. در بخش خاطره نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به کتابهای «قرار بی قرار» و «شام برفی» رسید و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نصیب کتاب «ام الرصاص تا خان طومان» شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| بیژن رنجبر، رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب هیأت علمی توانمند در فراخوان ۹۷ و ۹۸، گفت: فراخوان ۹۷ که از سال گذشته آغاز شده بود، نهایی و اسامی افرادی که از بین متقاضیان و داوطلبان غربالگری شده بودند، به هیأت‌های اجرایی جذب استان‌ها ارسال شدند. رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز فراخوان جذب هیأت علمی سال ۹۸، گفت: در سامانه مشکلاتی از سال‌های قبل وجود داشت که این مشکلات برطرف شد و مکاتبات با استان‌ها برای اخذ اعلام نیازها در رشته‌هایی که اعلام خواهند کرد، آغاز شده است. پس از اخذ اعلام نیازها بزودی سامانه برای ثبت نام داوطلبان در فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸ فعال می‌شود. وی با اشاره به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب هیأت علمی توانمند، تصریح کرد: سیاست دانشگاه در دوره مدیریتی جدید، این است که به مدت پنج سال، سالی هزار نفر عضو هیأت علمی جوان، کارآزموده، متدین و متخصص جذب شوند که قطعا با توجه به مصاحبه‌های علمی و عمومی که در استان‌ها انجام می‌شود، ممکن است تعداد هزار نفر به صورت کامل جذب نشوند. رنجبر افزود: هدف دانشگاه آزاد اسلامی جذب هزار هیأت علمی در هر سال است، اما افراد باید بتوانند در مصاحبه‌های علمی و عمومی موفق شوند، البته اگر افراد در مصاحبه‌های علمی و عمومی احراز صلاحیت نشوند، حق اعتراض برای آن‌ها محفوظ است.
سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
حالا «اوج» برای جشنواره سی‌وهشتم طوری تدارک دیده که به نظر می‌رسد دیگر دغدغه سر و صدا و اسم بزرگ هم ندارند. «اوج۱۱۰» سیاوش سرمدی «سال‌های پایانی جنگ است؛ ایران درگیر کمبود تسلیحات نظامی است؛ سرتیپ ستاری بر یک پروژه مهم کار می‌کند …» این خلاصه داستان «اوج ۱۱۰» است. «اوج ۱۱۰» یکی از اولین محصولات مرکز فیلم و سریال «عصر» جدیدترین زیرمجموعه موسسه رسانه‌ای «اوج» است. «آبادان یازده ۶۰» مهرداد خوشبختفیلمبرداری فیلم سینمایی «آبادان یازده۶۰» همین دو روز پیش کلید خورد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «کارو نوجوان کرمانشاهی بعد از سال‌ها تمرین به تیم ملی کشتی دعوت می‌شود؛ اما او …».
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران از کتابخانه‌های عمومی کشور شب گذشته به دست آشوبگران به آتش کشیده شد و حدود ۱۳ هزار جلد کتاب در آتش سوخت. طبق برآورد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خسارت وارده به این کتابخانه حدود ۲۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است. کتاب‌سوزی در تاریخ پدیده جدیدی نیست و بارها رخ داده است. کتاب‌سوزی شب گذشته نیز در حالی رخ داده است که کل کشور در تدارک فعالیت‌های مرتبط با کتاب و کتابخوانی در هفته کتاب است. آتش زدن این کتابخانه در کنار دیگر اماکنی که با پول بیت‌المال و برای استفاده عامه مردم راه‌اندازی شده است، نشان می‌دهد که اغتشاش گران درد و دغدغه مردم را ندارند.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
محسن چاوشی خواننده تیتراژ پایانی سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خرمندان و علیرضا بذرافشان شد. خبرانلاین: محسن چاوشی خواننده تیتراژ پایانی سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خرمندان و علیرضا بذرافشان شد. وی درباره انتخاب خواننده تیتراژ «از سرنوشت» نیز گفت: محسن چاوشی به تازگی به عنوان خواننده تیتراژ سریال ما انتخاب شده است و قرار است قطعه پایانی سریال را بخواند. وی درباره پایان تصویربرداری فصل سوم «از سرنوشت» نیز بیان داشت: تاکنون یک چهارم از کل سریال مقابل دوربین رفته است و فکر می‌کنم طبق برنامه‌ریزی‌ها تا دو ماه دیگر تصویربرداری به پایان برسد. هرچند این روزها به دلیل کمبود بودجه کارمان متوقف شده است اما امیدواریم با مساعدت دوستان در شبکه دوباره به جریان تولید بیفتد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری12 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا5 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین8 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف12 دقیقه قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه منچستریونایتد - رایان گیگز به ساوتهمپتون (۱۹۹۵)

طرفداری15 دقیقه قبل

کاظمی: بانک‌ها تولید ملی ما را متوقف کردند

ایسنا17 دقیقه قبل

۱۱۰ ساله‌ها سلول‌های خاصی دارند

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل