بهترین زمان کشت کلزا در گلستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
بهترین زمان کشت کلزا در گلستان

بهترین زمان کشت کلزا در گلستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه بهترین تاریخ کشت کلزا در استان گلستان از ۱۵ مهرماه تا ۲۰ آبان ماه است، گفت: هر چه کشت کلزا زودتر انجام گیرد، عملکرد بهتر خواهد بود.

علی موسی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کلزا محصولی مناسب در تناوب با غلات به‌خصوص گندم و همچنین برنج محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر انواع بذرهای تولید داخلی و خارجی به مقدار مورد نیاز تهیه شده است، ‌تصریح کرد: انعقاد قرارداد کشت کلزا با کشاورزان از اوایل مهرماه آغاز شده و بذر یارانه‌دار در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان بهترین زمان کشت کلزا را ۱۵ مهر تا ۲۰ آبان اعلام کرد و افزود: به ازای هر روز تأخیر در کشت این محصول، ۳۰ کیلوگرم کاهش عملکرد رقم خواهد خورد.

موسی‌خانی به کشاورزان توصیه کرد حداکثر میزان مصرف بذر در هر هکتار بین ۳ تا ۴ کیلوگرم باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان از بذر خودمصرفی کلزا استفاده نکنند، اظهار کرد: حدود ۱۵ رقم کلزا شامل هایولای۵۵۹، هایولای۵۰، هایولای ۴۸۱۵، آرجی‌اس، تراپل و دلگان در گلستان کشت می‌شود.

وی گفت: کشاورزان در زمان کشت کلزا علاوه بر کودهای پتاسه و فسفاته، از کودهای گوگردی و اوره نیز در زمین‌های زراعی خود استفاده کنند.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: امسال قیمت تضمینی هر کیلوگرم کلزا ۴۶۶۰ تومان تعیین شده است.

موسی‌خانی یادآور شد: با توجه به استقبال کشاورزان گلستانی از کشت کلزا، در برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی امسال کشت کلزا در استان در سطح ۱۰۰ هزار هکتار تعیین شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر