همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
طبق ادعای کتاب حرمسرای قذافی، دیکتاتور سابق لیبی روزانه برای فرونشاندن آتش شهوت خود به چندین دختر جوان نیاز داشت اما تنها به زنان بسنده نمی‌کرد بلکه گاهی در حضور دختران به پسران جوان هم تجاوز می‌کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، امروز سالروز کشته شدن یکی از عجیب‌ترین دیکتاتورهای آفریقا و جهان یعنی معمر قذافی، رهبر سابق لیبی است. قذافی که به مدت بیش از ۴ دهه بر کشور پهناور لیبی حکمفرمایی می‌کرد سرانجام در سال ۲۰۱۱ توسط انقلابیون خشمگین از ظلم و جور او کشته شد.

بدون شک قذافی یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های جهان بوده است. سرباز جوانی که روزی عاشق جمال عبدالناصر و اندیشه پان عربیسم او بود بعد از کودتا تبدیل به یک دیکتاتور شد که می‌خواست با ادعای وحدت اسلامی و عربی کل آفریقا را تحت پرچم خود درآورد اما وقتی موفق نشد مانند بسیاری از شاهان و جباران به حرمسرای خود خزید و باقی عمرش را به عشرت گذراند.

با وجود جنایات زیادی که قذافی کرد و بلایایی که بر سر مردم لیبی آورد، بسیاری معتقدند لیبی نباید علیه او می‌شورید چرا که در صورت حضور او شاید نفوذ داعش و جنگ داخلی در این کشور قبیله محور رخ نمی‌دهد. اینکه این نظریه چقدر درست است مطلبی جدا است. آنچه واضح است این است که تاریخ مصرف دیکتاتور صحرا دیگر تمام شده بود. او در ۲۰ سال آخر حکومتش به قدری کارهای عجیب انجام داد که تقریبا همه دنیا فهمید با چه کودکی روبرو است.

در این گزارش به برخی نکات و کارهای عجیب معمر قذافی پرداخته و سعی در معرفی این شخصیت عجیب داریم.

۱. سخنرانی عجیب در سازمان ملل

در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۹ دیکتاور سابق لیبی، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی بسیار عجیبی ایراد کرد. او درباره «فئودالیسم سیاسی» هشدار داده و خواهان ارائه حق وتوی دائمی به تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل شد. وی همچنین اعلام کرد که لیبی خود را مقید به قطعنامه‌های منشور سازمان ملل نمی‌داند. رهبران کشورها معمولا در حدود ۱۵ دقیقه سخن می‌گویند اما سخنرانی قذافی در حدود دو ساعت به طول انجامید.

وی همچنین خواهان محاکمه عاملین «کشتار جمعی» در عراق شده؛ از حق طالبان برای ایجاد یک امارت اسلامی دفاع کرده؛ اعلام داشت که شاید آنفلولانزای خوکی در آزمایشگاه به عنوان یک سلاح ایجاد شده و خواهان تحقیقات کامل درباره ترور جان اف. کندی و همچنین مارتین لوتر کینگ شد.

قذافی پیشنهاد کرد که مقر سازمان ملل به لیبی منتقل شود زیرا رهبران کشورها باید مدت زیادی در هواپیما باشند تا به آمریکا برسند و نیز به این دلیل که ممکن است القاعده بار دیگر نیویورک را هدف قرار دهد. وی بار دیگر پیشنهاد کرد که اسرائیل و فلسطین یک کشور جدید با نام اسراطین تشکیل دهند.

قذافی در بخش دیگری از سخنانش نسخه‌ای از منشور سازمان ملل را تکان داده و چنین به نظر رسید که آن را پاره کرد. وی گفت که محتویات این سند را به رسمیت نمی‌شناسد.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 11

۲. حرمسرا وآزار جنسی دختران جوان

قذافی دارای حرمسراهایی بوده است که در محل اقامت‌ او قرار داشته و شامل اتاق‌ها یا آپارتمان‌های کوچک بوده است. زنان حاضر در این حرمسرا موظف بوده‌اند که با لباس نیمه‌عریان نزد قذافی حضور پیدا کنند و هر ساعت از شبانه‌روز باید آماده به خدمت می‌بوده‌اند. این زنان مورد تجاوز قرار می‌گرفتند، کتک می‌خوردند و با تحقیرآمیزترین روش‌ها از آنان سوءاستفاده جنسی می‌شد.

طبق ادعای کتاب حرمسرای قذافی، دیکتاتور سابق لیبی روزانه برای فرونشاندن آتش شهوت خود به چندین دختر جوان نیاز داشت اما تنها به زنان بسنده نمی‌کرد بلکه گاهی در حضور دختران به پسران جوان هم تجاوز می‌کرد. قربانیان تجاوز جنسی قذافی به خاطر ترس از کشته‌شدن به دست خانواده‌ها و بستگان خود، از آنها بریده بودند و علاوه بر این می‌خواستند شرافت خانواده‌هایشان لکه‌دار نشود.

یکی از قربانیان حرمسرا دختر جوانی به نام «ثریا» بوده است؛ دختری که در ۱۵ سالگی ربوده و به مدت ۵ سال در زیرزمین دژ قذافی بیرون از «طرابلس» نگهداری شد. او می‌گوید که روزانه با خشونت تمام مورد تجاوز، ضرب و شتم قرار گرفته و شاهد آزار جنسی دختران و پسران دیگر هم بوده است.

ثریا درباره اولین دیدارش با قذافی می‌گوید: «قذافی روی تخت دراز کشیده بود و سعی در تجاوز به من داشت. زمانی که با او مجادله کردم مرا برای تنبیه به دست رئیس حرمسرای خود سپرد. جرات نگاه کردن در چشمانش را نداشتم. قذافی گفت نترس، من پدر، برادر و معشوقه تو هستم. من نقش تمامی این افراد را برای تو ایفا خواهم کرد. تو باید برای همیشه در کنار من بوده و با من زندگی کنی! من در اسارت قذافی بودم. زندانی‌اش بودم و او زندان‌بانم بود.»۳. داستان قذافی و دختران اوکراینی

مشهور است که قذافی علاقه شدیدی به زنان روس و اوکراینی داشته است. گفته می‌شود که او یک پرستار زن اوکراینی داشته است. دختری به نام «اوکسانا بالینسکایا» که بسیار باهوش بوده و به شدت روی قذافی نفوذ داشته است. پرستار اوکراینی که از وی با عنوان «معشوقه معمر قذافی» یاد می‌شد، حالا در کشورش است و مایلها از لیبی دور شده است.

پرستار دیگری که قذافی بسیار به او علاقه داشته «گالینا کولوتنیسکا» است. می‌گویند این زن بسیاری از تصمیمات دیپلماتیک دیکتاتور لیبی را به او دیکته می‌کرده است.

نکته جالب این است که این زنان روس و اوکراینی قذافی را با نام «بابا» صدا می‌کردند.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 20

۴. خیمه قذافی که آن را با خود به سازمان ملل برد

قذافی چادر بزرگی داشت که در تمام سفرهای خارجی آن را با خود می‌برده است. او حتی هنگام سفر به نیویورک جهت شرکت در نشست سازمان ملل این چادر را با خود برده و سعی کرد آن را بیرون محوطه سازمان ملل نصب کند که البته با واکنش پلیس مواجه شد.

نوری امسماری (مسئول تشریفات قذافی) معتقد است این چادر مشکلات ریز و درشتی برای او به وجود آورد. او در مورد سفر قذافی به روسیه و دیدار با پوتین و علم کردن این خیمه بزرگ چنین می‌گوید:

" در مسکو، قذافی آنچنان در خصوص چادر مصمم بود که ما نگران بودیم این چادر باعث شکست کل سفر او شود. ما با مشکلات جدی مواجه شدیم و جنجالی به پا شد و اخباری در مورد اختلافات منتشر شد.

در آن زمان، ولادیمیر پوتین نخست وزیر بود و او از این مشکل مطلع شده بود. من پیش او رفتم و از او درخواست کمک کردم. پوتین به من گفت: اینجا مسکو است و ما از محیط زیست حفاظت می‌کنیم.

من به او گفتم که ما نمی‌خواهیم یک شتر بیاوریم. تنها یک چادر می‌آوریم. در نهایت، مجوز آن صادر شد و چادر در باغچه کرملین نصب شد. "

المسماری در مورد عادات سفر و اقامت قذافی چنین می‌گوید: «در نیویورک، هیچ اقامتگاهی برای قذافی وجود نداشت. او مکانی که پله و آسانسور داشت را نمی‌خواست. قذافی می‌خواست که در طبقه‌ی همکف ساکن باشد. او به دلیل وضعیت سلامتی اش از پله‌ها بالا نمی‌رفت و حاضر به ورود به آسانسور نبود، چراکه فوبیا (ترس) داشت. او البته همین ترس را در خصوص تونل‌ها هم داشت …. قذافی همچنین از سفرهای طولانی هراس داشت که این امر ما را مجبور به فرود در بسیاری از فرودگاه‌ها می‌کرد …. به این ترتیب، ما به نیویورک رفتیم و او اعتراض شدیدی نسبت به وضعیت اقامتی اش داشت. سپس معتصم آمد تا در مقابل پدرش در مورد اجاره‌ی یک ویلا در خارج از نیویورک و نصب چادر در آنجا پز داد …. این خبر پخش شد و وضعیت از کنترل خارج شد. پلیس می‌خواست آنها را دستگیر کند و همچنین از یک هلی کوپتر از چادر نصب شده عکس برداری شد.»

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 28

۵. عشق به وزیر امور خارجه آمریکا

مشهور است که معمر قذافی علاقه شدیدی به کاندولیزا رایس (وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده) داشته است. اطرافیان دیکتاتور می‌گویند که او رایس را «یک آمریکایی – آفریقایی جذاب» نامیده و در سال ۲۰۰۸ هم یک هدیه به ارزش ۲۰۰ هزار دلار به او داده است.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 31

ای بی سی نیوز مدعی است قذافی یک آلبوم داشته و در آن فقط عکسهای کاندولیزا رایس را نگاه می‌داشته است. او هر از چندگاهی به عکسهای این البوم نگاه می‌کرده است.۶. بادیگاردهای خشن قذافی؛ دختران باکره‌ای که عایشه نام داشتند

قذافی یک گروه از بادیگاردهای دوره دیده داشت که همگی از بین دختران باکره انتخاب می‌شدند. قذافی نام همه این بادیگاردها را عایشه گذاشته بود. علت این انتخاب این بود که قذافی اعتقاد داشت دختران باکره وفادارتر از سایر افراد هستند و هرگز به او خیانت نمی‌کنند.

امروز این محافظان با سرنوشت‌های متفاوتی روبه رو شده‌اند. برخی از آنها در زندان هستند، برخی مشهور و برخی‌ها نیز مخفی شده‌اند. از جمله افرادی که پس از مرگ قذافی دستگیر شد «جمیله درمان» بادیگارد شخصی معمر قذافی و یکی از برجسته‌ترین نزدیکان وی بود.

مشهور است که درمان در اعدامهای شهروندان و محافظان بسیاری با حلقه دار حضور داشت و در برخورد با «جبهه ملی نجات لیبی» که مسوول تعدادی از عملیات انتحاری در این کشور در سال ۱۹۸۴ بود، مشارکت داشت.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 36

۷. توصیه قذافی به ایران؛ به عربستان حمله کن!

هر چند قذافی خیانتهای بسیاری به اسلام و انقلاب اسلامی ایران کرد (مشهور است او مسئول ربایش امام موسی صدر بوده و کمکهایی را هم به مخالفان ایران کرده است) اما چون در ابتدا اندیشه‌های اسلام گرایانه داشت در سالهای اولیه انقلاب رابطه خوبی با ایران داشت.

نکته جالب در مورد قذافی این است که با آغاز جنگ تحمیلی او به ایران پیشنهاد داد که با تمام قوا به عربستان حمله کند چون این کشور مرکز ائتلاف منطقه‌ای آمریکا است. پیشنهادی که طبعا توسط مقامات ایران رد شد.

۸. کمد جادویی دیکتاتور صحرا

کمد جادویی قذافی مطلبی است که شاید کمتر کسی در رابطه با آن بداند. قذافی علاقه بسیاری به لباسهای مختلف داشته است. او گران‌ترین، خاص‌ترین و عجیبترین البسه هر منطقه را می‌خریده و در کمد لباس جادویی اش نگه می‌داشته است.

مشهور است که انواع لباسهای برندهای مشهور در این کمد نگه داری می‌شده است. همچنین قذافی انواع یونیفورم‌های نظامی، دشداشه‌های عربی و البسه صحرایی ابریشمین را در این مکان نگه می‌داشته است.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 43

۹. عادت عجیب قذافی؛ رها کردن باد معده در ملا عام

از روی شواهد موجود می‌توان گفت که معمر قذافی نفخ و باد شکم بسیار شدیدی داشته؛ ولی نه خودش نگران آن بود و نه در نشان دادن این مشکل و عوارض آن به اطرافیان روی دربایستی داشته است.

جان سمیسون سردبیر بین‌المللی بی‌بی‌سی در این رابطه می‌گوید: «در یکی از مصاحبه‌هایی که من با او انجام دادم بعد از هر پرسش من سرش را بالا می‌انداخت و قاه قاه می‌خندید. در مصاحبه دیگری که ضبط آن حدود ۴۰ دقیقه طول کشید، او مرتب و با صدای بلند بادی می‌داد. برایش خیلی عادی بود و تلاشی هم نمی‌کرد آن را پنهان کند.»

۱۰. قذافی و کفشهای پاشنه بلند

پوشش عجیب و غریب و حتی آرایش قذافی بر هیچ کس پوشیده نبود. «عبدالرحمن شلقم» از مقامات سابق لیبی و دوست دوران کودکی قذافی برملا کرد که قذافی در اکثر دیدارهایش با مقامات خارجی کفش پاشنه ‌بلند به پا می‌کرد تا نسبت به آنها بلند قدتر به نظر برسد و می‌افزاید: «راز لباس‌های بسیار بلند قذافی که روی زمین کشیده می‌شد، نیز در این نهفته بود که وی نمی‌خواست کفش‌های پاشنه ‌بلندش در معرض دید رسانه‌ها و مقامات خارجی قرار گیرد.»

همچنین «باب وودوورد»، مورخ رسمی سازمان سیا از علاقه قذافی به لباس‌های زنانه و پوشیدن آنها در خفا توسط وی و حتی آرایش قذافی در ملاء عام سخن می‌گفت که به گواه روان‌شناسان از بیمار بودن روحی و روانی او حکایت داشت.

همه حرف و حدیثهای عجیب در مورد قذافی/ از عشق مخفیانه به وزیر خارجه آمریکا تا ادعا در مورد رابطه جنسی با پسران و پوشیدن لباسهای زنانه/ آیا قذافی به ایران پیشنهاد داد که به عربستان حمله کند؟ - 50

منبع: خبرفوریلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فامیل دور که با انگیزه انتقامگیری از تازه‌داماد، بعد از خفه کردن نوعروس ۱۸ ساله‌اش، سر او را باکاتر بریده بود، بازداشت شد. روزنامه جام جم: ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه بیستم آبان امسال تیم جنایی تهران در جریان قتل نوعروس ۱۸ ساله‌ای در طبقه دوم ساختمانی در محله تهران نو قرار گرفتند. یکی از خانم‌های همسایه هم مردی را دیده بود که از پنجره خانه نوعروس به پایین پریده و فرار کرده بود. تا سیکل درس‌خوانده و پشیمان از قتل نوعروس است و زیر لب می‌گوید انتقام مردانه‌ام مرا به دردسر انداخت و باعث شد زنی را بکشم. با دستانم خفه‌اش کرده و بعد با کاتر گلویش را بریدم.

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تقابل دو تیم منتخب شاگردان مورینیو و گواردیولا چگونه خواهد بود؟! +عکس

میزان‌آنلاین24 دقیقه قبل

نتانیاهو استعفا نمی‌کند

عصر ایران26 دقیقه قبل

آزار پسر نوجوان از سوی شوهرخاله شرور

خبر فوری30 دقیقه قبل

مطهری: ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد

الف30 دقیقه قبل

نداشتن اینترنت گرفتاری‌های زیادی را برای مردم ایجاد می‌کند/ اینترنت تا اوایل هفته آینده وصل می‌شود/ احتمالا بخش‌هایی از فضای مجازی مدیریت‌ خواهد شد

ایلنا30 دقیقه قبل