سربخش: دولتمردان باید پاسخگوی «ولنگاری فرهنگی» باشند/ باعث شرمساری است که مقوله‌های مهم اخلاقی جایی در تولیدات فرهنگی ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
سربخش: دولتمردان باید پاسخگوی «ولنگاری فرهنگی» باشند/ باعث شرمساری است که مقوله‌های مهم اخلاقی جایی در تولیدات فرهنگی ندارند

سربخش: دولتمردان باید پاسخگوی «ولنگاری فرهنگی» باشند/ باعث شرمساری است که مقوله‌های مهم اخلاقی جایی در تولیدات فرهنگی ندارند

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: علیرضا سربخش جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی گفت: دولتمردان باید پاسخگوی مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص «ولنگاری فرهنگی» باشند؛ آن ها هستند که باید پاسخ بدهند چرا علیرغم تأکیدات مکرر ایشان هیچ تدبیری برای مبارزه با نفوذ فرهنگی که منجر به ولنگاری شدید در تمامی عرصه فرهنگ و هنر شده است اندیشه نکرده اند.

این کارشناس ارشد حقوق بین الملل در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: پایه و اساس هر جامعه‌ای بر امر فرهنگ استوار است و اگر پایه‌های فرهنگی در جامعه‌ای کج باشند آن جامعه به بیراهه می‌رود. ما باید بدانیم و آگاه باشیم حالا که دشمن تمام قوای خود را به کار گرفته تا اعتقادات مردم را سست و فرهنگ منحط و پلید غرب را در کشور اسلامی ما پیاده سازی کند، این یکایک ما هستیم که باید با درایت و هوشمندی جلوی دشمن ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین کارهایی که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که فرهنگ غنی و ارزشمند ایرانی-اسلامی را در آثار فرهنگی و هنری بالاخص آثار سینمایی به تصویر بکشیم و مردم و جامعه را با ارزش‌ها و اخلاقیات آشنا کنیم. باعث شرمساری است که مقوله‌های مهم اخلاقی مانند عفاف و حجاب جایی در تولیدات فرهنگی ندارند؛ دولت‌ها در این امر تأثیر مستقیم دارند و نمی‌توانند خود را در این خصوص عاری از خطا جلوه دهند.

سربخش سپس با بیان اینکه دولت اگر در پی جامعه‌ای بافرهنگ و موفق است باید در خصوص ولنگاری فرهنگی واکنش جدی، قاطع و فوری داشته باشد اظهار داشت: اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، انسانی، اخلاقی و دینی باید از دریچه سینما دیده شوند و مدیران سینمایی شرایطی را باید فراهم کنند که هنرمندان متعهد به نظام و انقلاب اسلامی بتوانند با تکیه به ارزش‌های انقلابی آثار شاخص و درخشانی تولید کرده و در جامعه عرضه کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

این کارشناس فرهنگی در همین راستا تأکید کرد: پرداختن به سوژه‌ها و موضوعات انقلابی به نوعی سرمایه گذاری برای آینده نظام و انقلاب اسلامی است؛ ما موظفیم تمامی اقشار جامعه به خصوص جوانان کشور را با پدیده هایی نظیر جنگ نرم و نفوذ فرهنگی بیگانگان آشنا کنیم، آن‌ها را به سمت اخلاق مداری و انسانیت هدایت کنیم چرا که وظیفه اصلی هر اثر فرهنگی و هنری انسان سازی است!

وی در پایان این گفتگو افزود: بنده امیدوارم مسئولان ذیربط تدبیری جدی اتخاذ کنند و از این آزمون مهم که به نفع کشور است سربلند بیرون بیایند. ما بیش از این نباید اجازه دهیم که ولنگاری فرهنگی منجر به خسران بیشتر در کشورمان گردد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو8 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.

از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»

ایسناایسنا1 روز قبل
مدتی قبل گذشته کاخ مرمر تخلیه شد، اما نه به راحتی، بلکه با ادعا و جرو بحث. اما تلاش‌هایی که صورت گرفته و توسط نهادهایی خاص نیز با جدیت زیاد پیگیری کردند، باعث همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخلیه‌ی این بنای تاریخی شد. او اما درباره‌ی احتمال پیوستن موزه قرآن به موزه‌ی کاخ مرمر اظهار می‌کند: این‌ها دو مقوله جدا هستند. یک هدف پابرجایی موزه قران و هدف دیگر تبدیل کاخ مرمر به به عنوان یک موزه است. این کاخ در سال ۱۳۵۵ به موزه تبدیل شد و تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» قابل بازدید بود.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
آیا هر خبری را می‌توان درست دانست و به آن اعتماد کرد؟ پاسخ به این پرسش در زمانه ما که با تعدد منابع خبری و جنگ رسانه‌ای مواجهیم، از اهمیت بیشتری برخوردار است. مریم احمدی شیروان/آیا هر خبری را می‌توان درست دانست و به آن اعتماد کرد؟ پاسخ به این پرسش در زمانه ما که با تعدد منابع خبری و جنگ رسانه‌ای مواجهیم، از اهمیت بیشتری برخوردار است. خبر دروغ و برداشت غلط سبب شد مسلمانان نیز تحریک شده و شمشیرهایشان را بردارند؛ به واسطه فردی فاسق، جنگی در حال شعله‌ور شدن بود که این آیه نازل و بیان شد که نباید هر خبری را باور کرد و با آن تحریک شد. مشکل اول در این راه منتقل کردن سریع هر خبری به افراد است و مشکل دوم هم این است که آن را باور می‌کنیم؛ بر اساس این آیه تا تحقیق نکرده و به سلامت و صحت خبر پی نبرده‌ایم، آن خبر اعتبار ندارد. متأسفانه در طول تاریخ هم آسیب باور شایعات خیلی زیاد بوده است؛ بنابراین ما که در عصر رسانه زندگی می‌کنیم، باید این آیه را نصب‌العین خود قرار دهیم تا هر خبری را باور نکنیم و بر اساس خبر دروغ تصمیم‌گیری نکنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای مرتنس؛ «دریس» در آستانه تمدید قرارداد با ناپولی

میزان‌آنلاین22 دقیقه قبل

دیوار جمهوریخواهان در برابر اصلاحیه‌های فرایند استیضاح ترامپ

ایرنا22 دقیقه قبل

۳ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها جان باختند

ایرنا28 دقیقه قبل

محمدی: محمدیان نشان داد انتخابمان اشتباه نبوده/ زارع نویدبخش ظهور یک ستاره برای کشتی ایران است

فارس31 دقیقه قبل

تأمین اجتماعی ورشکسته شد+جزییات

نامه‌نیور32 دقیقه قبل

فشار ترامپ بر ناتو برای ایفای نقش بیشتر در خاورمیانه

ایرنا34 دقیقه قبل

چشم پوشی دولت از ۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی به نفع واردکنندگان

فارس35 دقیقه قبل