مذاکرات کویت و عربستان برای از سرگیری تولید در میدان نفتی مشترک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
مذاکرات کویت و عربستان برای از سرگیری تولید در میدان نفتی مشترک

مذاکرات کویت و عربستان برای از سرگیری تولید در میدان نفتی مشترک

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
کویت و عربستان سعودی که هر دو عضو اوپک هستند هنوز در مورد از سرگیری تولید نفت از میادین مشترک در منطقه بی طرف مذاکره می کنند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کویت و عربستان سعودی که هر دو عضو اوپک هستند هنوز در مورد از سرگیری تولید نفت از میادین مشترک در منطقه بی طرف مذاکره می‌کنند و به گفته معاون وزیر امور خارجه کویت این مذاکرات بسیار مثبت است.

این اظهارات خالد الجارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت پس از آن بیان شد که روزنامه‌های کویت پیشتر به نقل از منابع ناشناس گزارش دادند این دو تولید کننده نفت خلیج فارس برای ازسرگیری تولید نفت از این میادین نفتی در منطقه مشترک سعودی-کویتی به توافق رسیده‌اند.

این دو کشور بیش از سه سال پیش تولید از میادین مشترک خفجی و وفرا را در این منطقه بی‌طرف متوقف کردند و باعث بیرون رفتن ۵۰۰ هزار بشکه در روز یا ۰٫۵ درصد عرضه نفت جهان از بازار شدند.

جارالله گفت: «وقتی قرارداد نهایی در مورد این منطقه بسته شود، هر دو کشور مذاکرات در مورد اثر درگیری تولید نفت را آغاز می‌کنند».

یکی از منابع آشنا با فعالیت‌های منطقه بی‌طرف نفتی گفت آغاز تولید از این میادین مشترک پس از بسته شدن قرارداد در چند مرحله انجام میشود و ماه‌ها طول می‌کشد تا تولید به ظرفیت کامل قبل از بسته شدن این میادین نفتی بازگردد.

هرگونه افزایش در تولید نفت از این منطقه توسط کاهش عرضه از سایر میادین نفتی عربستان سعودی و کویت جبران می‌شود چون هر دوی این کشورها به قرارداد کاهش تولید ائتلاف اوپک و متحدانش پایبند هستند.

بسته شدن این میادین نفتی یک تصمیم سیاسی بین این دو متحد بود و مقامات ارشد آن‌ها ماههاست سعی دارند این مسئله را حل کنند.

تولید نفت از منطقه بی طرف طبق قراردادهای دهه ۱۹۲۰ برای ایجاد مرزهای منطقه‌ای، به طور مساوی بین عربستان سعودی و کویت تقسیم شده است.

طبق گزارش روزنامه‌های کویت، مقامات صنعت نفت و دولت هر دو کشور روز پنجشنبه دیدار و یک قرارداد امضا کرده‌اند.

به گفته این روزنامه‌ها، تولید از میدان نفتی خفجی پس از برخی روند‌های اداری آغاز و طی سه ماه آینده تولید از وفرا هم ازسر گرفته میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، علی بن فلیس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. بن فلیس از عملکرد ارتش الجزایر که از اعتراضات مردمی حمایت کرده و یک تیر هم به سوی آنها شلیک نکرده است، تمجید کرد. یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: الجزایر در آستانه فروپاشی است و از بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد. تظاهرات کنندگان شعار می‌دادند: دولت مدنی می‌خواهیم نه نظامی. این تظاهرات در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «عبدالرحمن الراشد» ‌ مدیر پیشین شبکه خبری العربیه در توییترش به ناآرامی‌ها در ایران واکنش نشان داد. الراشد توییت شبکه العربیه را که در آن آمده است «مسئول آمریکایی در گفت‌وگو با العربیه: ایران را بین آینده‌ای درخشان یا فروپاشی کامل اقتصادی مخیر می‌کنیم»، باز نشر کرد و نوشت: سود انفجار [اعتراض] مردمی [در ایران] را دولت آمریکا می‌برد. او در این یادداشت‌ها ایران را به دخالت در این دو کشور متهم کرده است. این روزنامه‌نگار سعودی، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ به مدت ده سال مدیر شبکه سعودی العربیه بود. او از موافقان کامل سیاست عربستان سعودی و از مخالفان سرسخت محور مقاومت و اعضای آن بخصوص ایران است.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
گوتابایا راجاپاکسه، وزیر دفاع سابق سریلانکا به دنبال اذعان رقیبش نسبت به شکست خود در انتخابات، به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور معرفی شد. حزب راجاپاکسه نیز مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شد؛ انتخاباتی که چند ماه پس از حملات شبه‌نظامیان افراطگرا که کشور را دچار آشوب کرده، برگزار شد. او گفت: در پایان یک رقابت انتخاباتی تنگاتنگ باید اعلام کنم که به تصمیم مردم کشورم احترام می‌گذارم و به گوتابایا راجاپاکسه به خاطر انتخاب شدنش به عنوان هفتمین رئیس جمهور سریلانکا تبریک می‌گویم. اختلاف پیروزی راجاپاکسه حاکی از حمایت گسترده از وی در بخش جنوبی این کشور است. کمیسیون انتخابات سریلانکا اعلام کرد که انتظار می‌رود نتیجه نهایی انتخابات اواخر روز یکشنبه مشخص شود و رئیس جمهور جدید نیز ظرف یک روز سوگند ایراد خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
همزمان با افزایش تنوع در کشورمان، این شکاف ثروت نژادی تکان دهنده دیگر چالشی نیست که صرفا فراروی اقلیت‌های نابرخوردار باشد. تهدیدی است که کل طبقه متوسط آمریکا با آن رو به روست. کوتاه سخن آنکه شکاف ثروت نژادی در حال تضعیف کردن کشورما در کلیت خود است. اکنون زمان آن است که ما از شکاف ثروت نژادی پشت برگردانیم. بر اساس این داده‌ها، ما با پل زدن روی شکاف ثروت نژادی، می‌توانیم نابرابری اقتصادی را که باعث عقب نگه داشتن کلیت کشورمان شده، کاهش دهیم.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
وزارت دادگستری وابسته به دولت وفاق ملی لیبی تحویل پسر دیکتاتور سابق این کشور به دادگاه کیفری بین‌المللی و محاکمه وی در خارج از لیبی را رد و اعلام کرد، بررسی این پرونده تنها در حیطه دستگاه قضایی این کشور قرار دارد. در ادامه این بیانیه آمده است، وزارت دادگستری لیبی ابدا نمی‌پذیرد که شهروند لیبی با هر رویکرد سیاسی که داشته باشد، توسط دستگاه قضایی دیگری محاکمه شود. تاکنون حضور این وزارتخانه در برابر دادگاه کیفری بین‌المللی تنها در راستای اطاعت از قطعنامه شماره ۱۹۷۰ شورای امنیت بوده است. براساس این بیانیه، وزارت دادگستری لیبی در حضور اخیر خود در برابر دادگاه کیفری بین‌المللی طی روزهای ۱۱ وز ۱۲ نوامبر در شهر لاهه از این اصول در مورد پرونده تحویل سیف الاسلام قذافی، ‌پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تخطی نکرده است. دادگاه کیفری بین‌المللی از مه ۲۰۱۴ خواستار تحویل سیف الاسلام است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا13 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک14 دقیقه قبل

اعلام نحوه دریافت «دیپلم مجدد»

ایسنا14 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک15 دقیقه قبل

خلاصه بازی لوکزامبورگ ۰-۲ پرتغال (مقدماتی یورو ۲۰۲۰)

طرفداری16 دقیقه قبل

حملات موشکی به منطقه سبز بغداد

تابناک16 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1