کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی/ عراق میزبان بیشترین محصول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی/ عراق میزبان بیشترین محصول

کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی/ عراق میزبان بیشترین محصول

مهرخبرگزاری مهر |
مدیر دفتر همکاری‌های تجاری ایران و عراق گفت: طی دوسال اخیر، بیشترین محصولات نانو به کشور عراق صادر شده است.

کاوه دلیریدر گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عراق از جمله کشورهایی است که نیاز به پوشاک، تصفیه آب و.. دارد زیرا سالهای سال درگیر جنگ بوده است، گفت: این موضوع توانسته در راستای صادرات محصولات برپایه تکنولوژی از سوی ایران به این کشور رونق بگیرد.

وی با تاکید براینکه در ایران فناوران و تولیدکنندگان خوبی داریم، بیان کرد: این می‌تواند فرصت خوبی برای این کشور محسوب شود و همین زمینه تعامل دو کشور را فراهم می‌آورد.

مدیر دفتر همکاری‌های تجاری ایران و عراق با بیان اینکه اکنون زمان مناسبی برای سرمایه گذاری‌های مشترک و تولیدات مشترک در زمینه نانو بین ایران و عراق است، بیان کرد: تاکنون برخی محصولات بی کیفیت به کشورهای دیگری صادر شده که این وجهه ایران را خدشه دار کرده ولی ما می‌توانیم به واسطه این دفتر همکاریها و فناوران ایرانی این خلاء را برطرف کنیم.

وی افزود: صادرات محصولات «های تک» به واسطه فناوران می‌تواند تفکرات منفی در خصوص محصولات ایرانی را اصلاح کند؛ این عملا ظرفیتهایی است که از آن استفاده و محصولات با کیفیت را وارد عراق می‌کنیم.

دلیری با تاکید بر اینکه در صدد هستیم که محصولات با قیمت رقابتی را به عراق صادر کنیم، بیان کرد: زیرساخت‌های این تعاملات فراهم شده به طوریکه خدمات تجاری برای شرکتهای نانویی در عراق ایجاد شده تا بتوان علاوه بر صادرات، انتقال تکنولوژی و خط تولید را داشته باشیم.

وی خصوص تبادل کالای دانش بنیان بین ایران و عراق گفت: بیشتر از سوی ایران صادرات به عراق صورت می‌گیرد؛ طبق بررسی‌های ستاد توسعه فناوری نانو، بیشترین صادرات محصولات نانو در ۲ سال گذشته از ایران به عراق بوده است.

کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی/ عراق میزبان بیشترین محصول - 8

کشورهای هدف صادرات محصولات فناوری نانو به تفکیک میزان صادرات

وی با بیان اینکه البته سایر کشورها نیز مخاطب محصولات نانو بوده‌اند، بیان کرد: ترکیه، افغانستان، لهستان، گرجستان، هند، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، عمان، چین، بلغارستان از کشورهای هدف صادرات محصولات نانو طی دوسال بوده‌اند.

مدیر دفتر همکارهای ایران و عراق ادامه داد: شیشه‌های نانو، فرش‌های نانو، ماسکهای نانو، جوراب و منسوجات آنتی باکتریال و … از بیشترین محصولاتی بوده‌اند که به عراق صادر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، مهمترین دستور کار امروز مجلس استعفای کاظم جلالی نماینده تهران بود، دستورکاری که با برخی حواشی همراه بود. از نقش فوت دختر آقای سفیر در استعفای زودهنگام جلالی تا کنایه به شورای نگهبان و انتقادات تند از برجام و FATF. غلامرضا تاجگردون که در موافقت با استعفای جلالی پشت تریبون رفته بود به شوخی گفت: مردم و شورای نگهبان زورشان به آقای جلالی نرسید، لذا نمایندگان باید همت کنند که ایشان از مجلس بروند. آقای جلالی مواظب حزب کثیف توده باش؛ آقای جلالی روسیه یک جای عادی نیست. مخالفت من این است که آقای جلالی از پس ترفندهای روسیه بر نیاید.
الفالف1 روز قبل
این کمیته از حمایت کامل اطلاعاتی سفارت و برخی از سیاستمداران و مسئولان دولتی، امنیتی و شرکت‌های مخابراتی برخوردار است. ۴. تیم مستند سازی تعرض‌ها: تیمی بسیار اثرگذار است که آموزش‌های ویژه‌ای را در اربیل و عمان دیده است. این کارگروه همچنین موظف است که گزارش‌هایی را نیز در راستای تأکید بر پایبندی تظاهر کنندگان به قواعد مسالمت آمیز تظاهرات تهیه کند. ۵. کارگروه فشار بین‌المللی: این کارگروه سازماندهی تظاهرت‌های اعتراض آمیز در مقابل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های عراق در کشورهای جهان وانتشار رسانه‌ای آن را بر عهده دارد. ایجاد این سازوکار بیانگر نقش هدفمند بیگانگان در التهابات رخ داده در عراق و لبنان و عمق خباثت و شیطنت غربی‌ها برای استثمار ملت‌ها و عناد با جهان اسلام است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه موفق به انهدام یک خودرو متعلق به تروریستهای انصار التوحید که همپیاله داعش هستند در محور شهرک عنکاوی در سهل الغاب در شمال غرب حماه شد. از سوی دیگر جنگنده‌های روسی سلسله حملات هوایی علیه مواضع تروریستهای جبهه النصره و گروه موسوم به اجناد قفقاز در روستاها و شهرکهای التح، تحتایا، ام جلال، کفروما و کفرنبل در جنوب و شرق ادلب انجام دادند که بر اثر آن هشت موضع تروریستها منهدم شد. انصار التوحید نامی است که تروریستهای جند الاقصی از سال ۲۰۱۶ بر گروه خود نهاده‌اند. اجناد قفقاز هم متشکل از تروریستهایی از کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و جمهوری چچن هستند. این تروریستها از ۲۰۱۲ به سوریه آمده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
گزارش ۲۱۷ صفحه‌ای IISS با نام «شبکه‌های نفوذ ایران در خاورمیانه» جزئیات بی سابقه‌ای درباره میزان و حد دسترسی عملکردی ایران در منطقه ارائه می‌دهد. در این گزارش آمده است: «جمهوری اسلامی ایران، تعادل نیروی مؤثر در خاورمیانه را به نفع خود تعیین کرده است. ایران توانایی بسیج نیروها و جابجایی آنها در صحنه‌های مختلف را توسعه داده و همچنین فرصت طلب نیز بوده است. این کار ضمن فراهم کردن بستر پایدار برای نفوذ، مقابله روی در روی را نیز به دست می‌دهد. تاکنون، ایران در تعاقب این رهیافت به تعارضات، از سوی بازیگران و راهبردهای متعارف از جمله تحریم‌ها، محدود نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها