بازگشت زائران شدت گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

بازگشت زائران شدت گرفت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مرزهای چهارگانه به ویژه مرز مهران با تراکم جمعیت زائران در مسیر بازگشت مواجه است

این خبر در حال تکمیل است …

موج بازگشت زوار اربعين به کشوریک روز پس از اربعین حسینی، بازگشت زائران به کشور شدت گرفته و مرزهای چهارگانه به ویژه مرز مهران با تراکم جمعیت زائران در مسیر بازگشت مواجه است.

بارگشت 80 درصد زائران اربعینبنا بر اعلام فرمانده نیروی انتظامی، تاکنون ۸۰ درصد زائران اربعین، به کشور باز گشته‌اند.ادامه بازگشت زوار به کشور

افزایش تردد زائران از مرز چذابهمدیر پایانه مسافری چذابه: اربعین امسال ۱۰۰هزار زائر بیشتر از پارسال از گذرگاه مرزی چذابه به کربلای معلی و نجف اشرف مشرف شدند.

محور ایلام-مهران دوطرفه می‌شودرئیس پلیس راه ایلام از دو طرفه شدن محور ایلام به مهران تا ساعت ۹ صبح امروز خبر داد.

بیش از دو میلیون تردد

تردد ۴۲ درصدی در پایانه‌های مرزی خوزستانرئیس پلیس راه کشور: ۴۲ درصد تردد زائران اربعین حسینی از مرز‌های چذابه و شلمچه انجام شده است.

امنیت و نظم در مرزهاي چهارگانهسردار اشتری گفت: مرزهای چهارگانه از امنیت و نظم خوبی برخوردارند، و کار خدمت رسانی به زائران اربعین به بهترین شکل در حال انجام است.فرمانده ناجا با بیان اینکه در مرزهای چهارگانه مهران، خسروی، چذابه و شلمچه از ابتدای ماه صفر تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر به سمت عراق تردد داشتند، گفت: هم اکنون موج پایانی بازگشت زائران به کشور افزایش یافته و طی دو روز آینده، این روند کامل و همه زائران به کشور باز می‌گردنند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

۱۱ هزار دستگاه اتوبوس، مشغول خدمات رسانیمعاون حمل و نقل سازمان راهداری هم با اشاره به افزایش دو برابری وسایل حمل و نقل عمومی در مرزهای چهارگانه نسبت به سال گذشته گفت: هم اکنون ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس، مشغول خدمات رسانی هستند، اما پیش بینی می‌شود برای بازگشت زائران حدود ۳۹۶ هزار سرویس اتوبوس به صورت روزانه نیاز باشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

"حب الحسین یجمعنا" نخستین کلیدواژهِ پرتکرارِ «جهان» در توییترشکست حصر رسانه‌ای اربعین. با وجود تلاش رسانه‌های بین المللی برای سانسور اخبار و تصاویر اربعین - بزرگترین مراسم عبادی سیاسی جهان، حب الحسین یجمعنا نخستین کلیدواژه پرتکرار «جهان» در توییتر شد. بر اساس گزارش شرکت معتبر داده کاوی «تالک واکر»، کلید واژه «حب الحسین یجمعنا» اگرچه از ماه محرم آغاز شده بود، اما در یک هفته منتهی به اربعین، توانست بیش از ۳۱۲ میلیون ظرفیت بالقوه برای بازدید اکانت‌های یونیک ایجاد کند..

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

از کربلای دلها بازگشتند

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

سوگواري شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) در ديگر کشورهاعشق به امام حسین (ع) مرزها را درنوردیده و زبان مشترک حق طلبان در سراسر جهان شده. عاشقان و شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کشورهای مختلف از جمله آلمان، آمریکا، روسیه و ترکیه، ​ در اربعین حسینی در غم و ماتم سرور و سالار شهیدان به سوگ نشستند و بر سر و سینه زدند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خیل ارادتمندان اباعبدالله الحسین (ع) در مسکودر مرکز بزرگ اسلامی مسکو، خیل عظیم ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، فرهنگ عاشورایی را نماد مقاومت و حق طلبی دانستند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیدر دیگر کشورها نیز عزاداران سید و سالار شهیدان، در مراسم اربعین شهادت امام حسین علیه السلام سوگواری کردند و فریاد «یا زینبا» سر دادند.

مراسم اربعین حسینی آلمان -برلین

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

مراسم اربعین حسینی آمریکا - نیویورک

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

مراسم اربعین حسینی ترکیه - استانبول

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. «سیف الله آقا بیگی» در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان هواشناسی در پایش ۷۱ ساعته اعلام کرد در استان‌های خوزستان به خصوص مناطق شمالی، مناطق جنوبی استان‌های ایلام و لرستان بارندگی‌ها از روز شنبه افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند.

خادمان اربعین حسینی در کردستان تجلیل شدند+تصاویر

9+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، قربان میرزایی افزود: چند تیم هم اکنون کارگزاران و نیروهای حج و زیارت استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی به عنوان استان معین اعزام شده است. وی عنوان کرد: تیمی هم از سازمان مرکزی در این مناطق حضور یافته تا با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نسبت به مدیریت و توسعه ارتقا سطح خدمت رسانی به سیلزدگان به تناسب نیاز و شرایط اقدام نمایند. قربانی اظهار کرد: پخت و توزیع غذای گرم از دیروز با استقرار تیم‌ها در روستای نگور و برخی دیگر از مناطق آغاز شده و بخشی از منابع لازم هم از محل کمک‌های خیرین و کارگزاران تأمین گردیده است. معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هم اکنون حج و زیارت استان‌های کرمان و یزد هم آمادگی لازم برای اعزام نیرو و خدمت رسانی به سیلزدگان را دارد و در صورت اعلام نیاز؛ فوری اقدام می‌شود. وی عنوان کرد: همچنین نمایندگی مقام معظم رهبری در حج و زیارت هم نمایندگانی را در حوزه اهل سنت در کنار این تیم‌ها در مناطق سیلزده مستقر کرده تا نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و دینی و شرعی مورد نیاز سیلزدگان اقدام نمایند.
فارسفارس1 روز قبل
آیت‌الله رئیسی با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا از شهدای مقاومت، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت نمود. آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در برنامه بدون تعارف، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر