یک فوریت لایحه تعیین رشته‌های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
یک فوریت لایحه تعیین رشته‌های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری

یک فوریت لایحه تعیین رشته‌های تخصصی مراکز علمی کاربردی شهرداری

مهرخبرگزاری مهر |
یک فوریت لایحه تعیین رشته های تخصصی مراکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران بررسی و با ۱۴ موافق از ۱۷ عضو حاضر به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از آن جا که مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران بلاتکلیف هستند، باید با تصویب رشته‌های این مراکز، درباره این مراکز تصمیم گیری کنیم.

در ابتدا ابوالحسنی مدیر کل مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران درباره این لایحه گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر مقرر شد تا ما رشته‌های موردنیاز مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران را احصاء و برای تصویب به شورای شهر ارسال کنیم. قرار شد رشته هایی در این مراکز جذب دانشجو داشته باشند که در دانشگاه‌های دولتی و پیام نور و سایر مراکز دانشگاهی ارائه نشوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ارسال این لایحه تأخیر صورت گرفته است و ما باید برای نیم سال دوم در آبان ماه تعیین تکلیف کنیم، از این رو از شورای شهر خواهش می‌کنم با یک فوریت این لایحه موافقت کنند تا هر چه سریعتر این رشته‌ها تصویب شود.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر نیز در مخالفت با این یک فوریت گفت: شهرداری تهران، شورای شهر را در عمل انجام شده قرار می‌دهد و این اتفاق بدی است، چرا که تصویب این مصوبه در اردیبهشت ماه امسال بوده است و با وجود برگزاری جلسات متعدد در تیرماه سال گذشته، ارسال این لایحه تاکنون به طول انجامیده است.

سیدحسن رسولی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز درباره ضرورت یک فوریت این لایحه گفت: در ۱۶ اردیبهشت سال جاری، شورای شهر تهران طی مصوبه‌ای شهرداری تهران را ملزم کرد تا لایحه‌ای مبنی بر ساماندهی مراکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری تهران به شورا ارائه دهد. طبق این مصوبه تعداد این مراکز از ۹ به ۴ مرکز کاهش یافت و قرار شد رشته هایی که در این مراکز دانشجو جذب می‌کند، در دانشگاه‌های دیگر ارائه نشوند.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

وی ادامه داد: این رشته‌ها در حوزه ایمنی و آتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، نوسازی و شهر هوشمند، فرهنگی و اجتماعی است. قرار شده بود این لایحه پیش از این به شورای شهر ارسال و گزارش اجرای آن تا پایان مهرماه به شورای شهر ارائه شود اما با تأخیر مواجه شده است.

رسولی با بیان اینکه ما نباید پاسخ تأخیر را با تأخیر بدهیم و از آنجا که مراکز آموزشی در شهرداری تهران بلاتکلیف هستند از این رو هر چه سریعتر باید این لایحه را در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار دهیم تا نسبت به ۱۵۱ رشته ارسالی شهرداری در قالب این لایحه تعیین تکلیف کنیم.

در نهایت یک فوریت لایحه تعیین رشته‌های تخصصی مراکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران در جلسه امروز بررسی و با ۱۴ موافق از ۱۷ عضو حاضر به تصویب رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آیا شب گذشته چند پمپ بنزین‌ به آتش کشیده شد؟

فراروفرارو1 روز قبل
بعد از اعلام سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش و ادعا شده مربوط به آتش زدن پمپ بنزین خمینی‌شهر، بعد از اعلام وضعیت تازۀ بنزین است. ویدئوی اختصاصی و جدید ایسنا از همان پمپ بنزین نشان می‌دهد چنین اتفاقی نیفتاده و ویدئوی ادعایی، قدیمی است.

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

بارش برف تا سه روز آینده

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
کارشناس سازمان هواشناسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: حداقل تا سه چهار روز آینده بارندگی در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت و دمای هوا باز هم کاهش می‌یابد. امیر سرکرده افزود: همچنان بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، شمال سمنان، زنجان و شمال استان‌های قزوین و البرز ادامه خواهد داشت.

بارش نخستین برف پاییزی در تهران

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل هواشناسی استان تهران هم درباره احتمال آبگرفتگی معابر و مسیل‌ها و اختلال تردد به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی هشدار داده است. امروز در بخش‌های شمالی استان (به ویژه ارتفاعات شرقی) بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی و توصیه شده است از تردد یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. همچنین به علت احتمال ریزش سنگ و لغزندگی هم در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد. از سویی با ورود سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما در برخی مناطق استان‌های شمالی و ساحلی پیش بینی شده است. این هفته با کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در برخی مناطق استان‌های شمالی کشور هم بارش برف خواهیم داشت و بارش باران در استان‌های ساحلی دریای خزر ۵۰ تا ۸۰ میلی متر خواهد بود.

ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگاران

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانخبر تکمیل می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. محسن قاسمی فر - ورودی بزرگراه کردستان به سمت جنوبکد ویدیو دانلود فیلم اصلی ناهید اکبرزاده - پل پارک وی، ابتدای مدرسمیترا لبافی - خیابان سئولکد ویدیو دانلود فیلم اصلیروایت یک راننده تاکسی‌های اینترنتی از ترافیککد ویدیو دانلود فیلم اصلیامیر نوایی - بزرگراه یادگار امامکد ویدیو دانلود فیلم اصلی
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
با سهمیه بندی و گرانی سه برابر ی قیمت سوخت، در فضای مجازی اعتراضات شدت گرفته است. در جدیدترین مورد، هشتگ خاموش کردن خودرو در خیابان‌ها بالا آمده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری14 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری16 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ویدئو / قلعه قاجاری هرمزگان در آستانه ویرانی

ایسنا24 دقیقه قبل

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

الف31 دقیقه قبل

روغن آووکادو موثر برای سلامت قلب و استخوانها

ایسنا1 ساعت قبل

دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی یکشنبه تعطیل شدند

نامه‌نیور1 ساعت قبل

توصیه وزارت نیرو به مردم درباره یخ‌زدگی کنتورهای آب

عصر ایران1 ساعت قبل

اعتراض به گرانی بنزین در شاهین‌شهر اصفهان

آفتاب‌نیوز1 ساعت قبل