وزارت دفاع متقاضی واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
وزارت دفاع متقاضی واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر شد

وزارت دفاع متقاضی واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در حالی عضو کارگری شورایعالی کار از تفاهم با وزارت راه برای استفاده از ظرفیت مسکن مهر در حال تکمیل برای تامین مسکن کارگران خبر داده که بر خلاف این اظهارات وزارت دفاع به دنبال استفاده از این امکان برای نیروهای مسلح است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پنجشنبه گذشته علی خدایی در گفت‌وگو با شبکه خبر با اشاره به وجود ۱۳٫۵ میلیون کارگر در کشور، گفته بود: برآوردهای اولیه پیش بینی کرده‌ایم که به یک میلیون مسکن برای حل مشکل کارگران نیاز داشته باشیم.

وی با بیان این‌که طرح‌های ما صرفا طرح تملیکی نیست و بر اساس قانون تامین مسکن آحاد بر عده دولت است، افزود: شاید به سمت مسکن استیجاری که کارگان توان استفاده از آن را دارند.

وی با اشاره به چند ماده آیین‌نامه قانون کار از ضرورت تامین مسکن کارگران توسط کارفرمایان، تصریح کرد: وزارت مسکن و شهرسازی (راه و شهرسازی) موظف به تامین زمین مورد نیاز تعاونی‌های مسکن است.

اما شاید بتوان از سخنان خدایی به ‌عنوان عضو کارگری شورایعالی کار مربوط به استفاده از ظرفیت‌های طرح مسکن مهر در حال تکمیل برای تامین مسکن کارگران را جالب‌ترین و در عین حال تامل‌ برانگیزین گفت‌وگو با شبکه خبر نام برد.

وی در این‌باره می‌گوید: طرح‌های مختلفی برای تامین مسکن کارگران بررسی شده که اولین آن منجر به تفاهمنامه بین وزارت کار و مسکن و شهرسازی (راه و شهرسازی) شد که در مراحل نهایی قرار دارد.

وی با بیان این‌که این تفاهمنامه گوشه‌ای از مشکلات -مسکن کارگران- را حل می‌کند، افزود: «… به طور خاص استفاده از ظرفیت‌های مسکن مهر در حال تکمیل و اختصاص قسمتی از آن به کارگران در محدوده ۵۰ درصدی....»

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

گرچه عضو کارگری شورایعالی کار از تفاهم با وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارگران خبر داده که پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است اساسا هیچ تفاهمی بین این دو وزارتخانه صورت نگرفته است.

از سوی دیگر درباره اظهارات خدایی در خصوص استفاده از ظرفیت واحدهای واحدهای در حال تکمیل مسکن مهر برای تامین کارگران نیز باید به این نکته اشاره شود که مجموعه وزارت دفاع متقاضی استفاده از حدود ۵۰ هزار واحد فاقد متقاضی مسکن مهر است نه مجموعه وزارت کار.

در حال حاضر از ۲٫۲ میلیون واحد مسکن مهر عملیات ساخت بیش از ۲ میلیون و ۲۰ هزار واحد به اتمام رسیده و مابقی واحدها بدون احتساب واحدهای فاقد متقاضی در دست تکمیل است. این واحدهای باقیمانده دارای متقاضی هستند و بخشی از آنها پس از رفع برخی مشکلات احتمالا تا پایان امسال تحویل خواهند شد.

همانگونه که اشاره شد حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور وجود دارد که سهم بسیار ناچیزی از آن در شهر جدید هشتگرد واقع شده است. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دنبال استفاده از این ظرفیت برای تامین مسکن نیروهای مسلح بوده و مذاکرات متعددی را با مسئولان وزارت راه و شهرسازی در این رابطه انجام داده است.

تاکنون زیرمجموعه‌های وزارت دفاع برای تحویل ۵۰۰۰ مسکن مهر فاقد متقاضی جهت تامین مسکن نیروهای مسلح با وزارت راه و شهرسازی به تفاهم نهایی رسیده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 ساعت قبل
هرچند هنوز به صورت رسمی اعلام اتصال اینترنت سراسری اعلام نشده اما شنیده‌ها و گمانه‌ها حاکی از این است که در سه چهار روز آینده اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد. البته سخنگوی دولت دیروز اعلام کرده بود که تا یکی دو روز آینده ان شاءالله اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد.

مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حیاط پاستور امروز در حالی میزبان خبرنگاران بود که موضوع اصلی پرسش‌ها را اغتشاشات اخبر تشکیل می‌داد. تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد و به ویژه در حوزه حمل و نقل با افزایش سهمیه خودرو‌هایی که در این بخش فعال هستند نرخ کرایه‌ها و همچین حمل بار افزایش نخواهد یافت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری14 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

داعش محصول دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و متحدین منطقه‌ای‌اش بود

ایسنا5 دقیقه قبل

سامورایی‌ها جای ایران را می‌گیرند

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

ایسنا14 دقیقه قبل

آمریکا به دنبال مطالبه ۵ برابری هزینه حفظ نظامیان در کره جنوبی

فارس17 دقیقه قبل

چند راهکار برای کنترل کودکان در فضای مجازی

اقتصاد آنلاین20 دقیقه قبل