بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخشی از ری در معرض خطر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخشی از ری در معرض خطر است

بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخشی از ری در معرض خطر است

مهرخبرگزاری مهر |
عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در برخی از محلات شهر ری همچون تقی آباد، عباس آباد و شهید بهشتی در معرض خطر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خلیل آبادی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش به وزیر نیرو، خطاب به وی از مشکلات آب، فاضلاب و برق شهرستان ری سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که دستور رسیدگی به این مسائل صادر شود.

وی با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی در شهرستان ری از رودخانه کرج و اطراف ری دارای حقابه‌های چند صد ساله و با اسناد رسمی و ثبتی بوده‌اند، اظهار داشت: متأسفانه در دهه ۴۰ که سد امیرکبیر روی رودخانه زده شد، این حقابه به مردم پایتخت اختصاص یافت و به جای آب رودخانه، روان آب‌های سطحی و فاضلاب به ری جاری شد.

این عضو شورای شهر تهران همچنین تأکید کرد: بخشی از این روان آب‌ها به سمت چرمشهر و بخشی هم به دریاچه مصنوعی دام گستر اختصاص یافته است. با این حال کشاورزان بخش فشافویه که زمان کشت پائیزشان فرارسیده است و نیازمند آب هستند، بلاتکلیف مانده‌اند.

خلیل آبادی همچنین تصریح کرد: تصفیه خانه جنوب تهران در شهر ری است و این تصفیه خانه مشکلاتی را برای اهالی و کشاورزان ری ایجاد کرده است چرا که آب تصفیه شده براساس توافق ناعادلانه به شهرستان ورامین تعلق می‌گیرد که براساس نظر کارشناسان میزان این آب که به ورامین سرازیر می‌شود، بیش از حد تعیین شده در قرارداد است. این مسئله موجب شده است که مردم ری برای کاشت غلات و علوفه با مشکل آب مواجه شوند اما در ورامین با این آب، گل کاشته می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی همچنین به تصفیه نشدن درست آب در تصفیه خانه جنوب اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله موجب شده کانال مربوطه بوی نامطبوع داشته باشد به طوری که این مسئله موجب شده تا اهالی روستا در تابستان نتوانند به خوبی در منطقه زندگی کنند و باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

خلیل آبادی ادامه داد: با وجود تصفیه خانه جنوب تهران، محله عباس آباد، تقی آباد، جاده نظامی، شهرک شهید مفتح و شهید بهشتی هنوز به تصفیه خانه انشعاب ندارند و با وجود اینکه بارها به این موضوع تذکر داده شده، اما هنوز اتفاقی رخ نداده است. متأسفانه بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در این محلات در خطر است و باید هر چه زودتر این وضعیت، تعیین تکلیف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

یخ بستن آب پشت سد حسنلوی در شهر نقده آذربایجان غربی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

ماجرای غذاهای دست ساز

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

تمرینات اختصاصی علی کریمی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

کتاب‌سوزی با نام علم / تبریزیان کیست و چرا کتاب مرجع پزشکی را آتش زده؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر