خط‌ قرمزهای «گروه صنعتی بارز» برای نمایندگان فروش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. اقتصادی
خط‌ قرمزهای «گروه صنعتی بارز» برای نمایندگان فروش

خط‌ قرمزهای «گروه صنعتی بارز» برای نمایندگان فروش

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
مدیرکل فروش گروه صنعتی بارز، «توزیع سهمیه هر استان در سایر استان‌ها» و ‌«تخلف از قیمت‌های سازمان حمایت» را خطوط قرمز بزرگ‌ترین تایرساز کشور دانست و بر  برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، علیرضا یحیی‌ زاده با تاکید بر لزوم رعایت قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان توسط عوامل فروش، ‌ رعایت این موارد را شرط تداوم همکاری با شبکه نمایندگی دانست و گفت: گروه صنعتی بارز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کشور در هفت‌ماهه سال جاری توانسته است با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۲ کارخانه کرمان و کردستان با تولید چهار میلیون حلقه رادیال سواری رکورد جدیدی را به‌نام خود ثبت کند که نسبت‌به مدت مشابه سال قبل ۱۸‌درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: از این تعداد، بالغ‌بر ۲‌میلیون حلقه، تایر خودروهای پراید و تیبا در سایزهای (۱۶۵/۶۵R۱۳,۱۷۵/۶۰R۱۳، (۱۷۵/۷۰R۱۳ هستند.

از مجموع ۴ میلیون حلقه، یک میلیون حلقه تایر بین خودروسازان سواری در کشور و بالغ‌بر نیم‌میلیون حلقه تایر به صورت مستقیم از طریق شرکت‌ها و دوایر دولتی بین اتحادیه‌های کارگری، فرهنگیان، کارمندان دولت، تاکسیرانی، سازمان اتکا و فروشگاه‌های نیروهای نظامی توزیع و مابقی به تعداد ۲ و نیم میلیون حلقه تایر رادیال سواری بین ۳۹۲ نماینده فروش گروه صنعتی بارز در سراسر کشور توزیع شد.

مدیرکل فروش شرکت گروه صنعتی بارز تصریح کرد: تخصیص سهمیه به هر نماینده فروش با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد خودروهای درحال تردد در آن شهر انجام شده است، همچنین نماینده اجازه جابه‌جایی تایر از شهری‌به‌شهر دیگر را ندارد. البته نمایندگان بارز فهرست توزیع تایرهای سواری خود را با ذکر مشخصات تحویل‌گیرنده در پایان هر ماه در اختیار این گروه صنعتی قرار می‌دهند و ارسال تایر ماه بعد به نماینده، منوط به دریافت آمار توزیع ماه قبل است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار مهم فناوری روز دنیا

یحیی‌زاده ادامه داد: تا امروز ۱۰ نماینده گروه صنعتی بارز به‌دلیل عدم انطباق با ضوابط شرکت اخطار دریافت کرده‌اند و سهمیه آنان به مدت سه ماه محدود شده است.

وی با بیان اینکه گروه صنعتی بارز موارد یادشده را به‌منظور پایش و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان انجام داده است، افزود: باتوجه به اینکه کانال‌های توزیع به شبکه نمایندگان منحصر نمی‌شوند و حداقل ۱۱هزار واحد فعال عرضه تایر در سطح کشور وجود دارد، به منظور کنترل قیمت، مصرف‌کنندگان باید با مراجعه به سامانه ثبت قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت موسوم به سامانه «۱۲۴» از نرخ مصوب مصرف‌کننده اطلاع یابند.

مدیرکل فروش شرکت گروه صنعتی بارز تصریح کرد: امیدواریم با کنترل شبکه نمایندگی و همچنین دستگاه‌های نظارتی (شامل سازمان تعزیرات وصنف تایرفروشان) بر سایر حلقه‌های موثر در نظام توزیع با موارد تخلف احتمالی در سطح بازار برخورد قانونی لازم انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس16 ساعت قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/
تابناکتابناک1 روز قبل
سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که از مدت‌ها پیش مطرح بود، بالاخره جامه عمل پوشید و حاشیه‌هایی به دنبال داشت. به گزارش «تابناک»، التهابات پراکنده، اما پرشمار در بسیاری از نقاط کشور، شاید مهم‌ترین واکنشی است که بازگشت سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن به دنبال داشته است. رویداد‌هایی که مقدمه شکل گیری شان افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین است. اینکه بنزین دوباره دو نرخی شده و نرخ آزاد آن سه برابر نرخی است که تا ساعاتی پیش به فروش می‌رسید. این در حالی است که افزایش قیمت بنزین موجب شده که نگرانی از افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات هم اوج بگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
سوالی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکن از وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد. به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی عصر امروز یکشنبه موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل اعلام کرد: طرح استفساریه بند الف ماده ۴۵ قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعهسوال ملی مسعود گودرزی نماینده ممسنی از وزیر راه و شهرسازی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکنسوال ملی سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از وزیر کشور درباره علت عدم جلوگیری از قاچاق دام زنده در غرب کشورسوال ملی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر کشور درباره علت عدم اقدام موثر در زمینه جلوگیری از قاچاق دام زنده. انتهای پیام
ایبناایبنا16 ساعت قبل
همچنین ۵ مقصد عمده وارداتی ایران در مدت زمان مشابه نیز کشورهای چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان به ترتیب با سهم ۲۶ درصد، ۱۸ درصد، ۱۲ درصد، ۹ درصد و ۵ درصد بوده‌اند. ۵ مقصد عمده صادراتیبراساس آمارهای گمرک ایران، طی هفت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ حدود ۷۹٫۴ میلیون تن کالا (بدون احتساب نفت خام) به ارزش ۲۴٫۴ میلیارد دلار از ایران صادر شده است. در هفت ماهه منتهی به مهر ۱۳۹۷، هند پنجمین مقصد عمده صادراتی کشور محسوب می‌شد که در مدت زمان مشابه امسال از فهرست مقاصد عمده خارج شده و ترکیه به این فهرست اضافه شده است. بررسی مقاصد عمده وارداتی در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با هفت ماه سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد که کره جنوبی از فهرست مبادی عمده وارداتی کشور (به عنوان سومین مبدا عمده وارداتی) خارج شده و ترکیه جایگزین آن شده است. همچنین ۵ مقصد عمده وارداتی ایران در مدت زمان مشابه نیز کشورهای چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان به ترتیب با سهم ۲۶ درصد، ۱۸ درصد، ۱۲ درصد، ۹ درصد و ۵ درصد بوده‌اند.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک اقتصادی، در سال ۱۳۹۴ بود که قیمت هر لیتر بنزین به هزار تومان افزایش یافت و تک نرخی شد. بعد از گذشت چند ماه از حذف کارت‌های سوخت از چرخه مصرف سوخت، میزان مصرف بنزین رفته رفته افزایش یافت. سرانجام دولت از آغازین دقایق بامداد مورخه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ رسما موضوع افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن را کلید زد. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در همین رابطه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از ساعت صفر بامداد ۲۴ آبان سهمیه بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز به شرح زیر خواهد بود: قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای هر لیتر ۳ هزار تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان. تورم حاصل از این طرح چقدر خواهد بود؟ قبل از پاسخ به این پرسش باید گفت که برخلاف دفعات گذشته که قیمت گازوئیل هم به همراه قیمت بنزین افزایش می‌یافت، این بار قیمت گازوئیل افزایش نیافته است و از آنجا که عمدتا حمل و نقل‌های جاده‌ای به گازوئیل مربوط می‌باشد بنابراین این افزایش قیمت بنزین نباید تاثیر آنچنانی بر افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات و نرخ تورم داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا12 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک13 دقیقه قبل

اعلام نحوه دریافت «دیپلم مجدد»

ایسنا13 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک14 دقیقه قبل

خلاصه بازی لوکزامبورگ ۰-۲ پرتغال (مقدماتی یورو ۲۰۲۰)

طرفداری14 دقیقه قبل

حملات موشکی به منطقه سبز بغداد

تابناک14 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1