شناسایی ۲۱ کانون بیماری تب برفکی در خراسان شمالی طی امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
شناسایی ۲۱ کانون بیماری تب برفکی در خراسان شمالی طی امسال

شناسایی ۲۱ کانون بیماری تب برفکی در خراسان شمالی طی امسال

ایسناخبرگزاری ایسنا |
کارشناس مسئول اداره مبارزه با بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از شناسایی 21 کانون بیماری تب برفکی در این استان در سال جاری خبر داد.

دکتر احمد برات پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تب برفکی یکی از بیماری‌های اختصاصی دامی است که موجب تلف شدن دام نیز می‌شود، گفت: بیشترین کانون‌های مشاهده شده در این استان در خرداد ماه با هفت کانون بیماری بوده است.

وی با بیان اینکه در ماه جاری نیز تعدادی از دام‌های استان به این بیماری مبتلا شده‌اند، افزود: تعداد کانون‌های مشاهده شده در مهرماه امسال، سه کانون بوده است.

برات پور ادامه داد: طی امسال ۳۰۰ راس به بیماری مذکور مبتلا شده‌اند که ۳۵ راس تلف شدند.

وی اظهار کرد: حمل و نقل غیرمجاز دام مهمترین علت بروز این بیماری در میان جمعیت دامی استان است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تعدادی از دامداران استان نیز همکاری‌های لازم را با واکسیناتورهای این اداره کل جهت برای انجام واکسیناسیون ندارند، در نتیجه تعدادی از دام‌ها به بیماری تب برفکی مبتلا می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا23 ساعت قبل

فیلم | رئیس جمهور: سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
آیت الله مسعودی خمینی از اعضای جامعه مدرسین در این رابطه از شکاف در درون جامعه مدرسین خبرمی‌دهد و می‌گوید نمی‌شود هرکسی را به مجلس فرستاد. از روزی که جامعه مدرسین دو طبقه شد، جامعیت خود را از دست داداین اولین دستور در جامعه مدرسین بود و تا زمانی که آقایان، علما و بزرگان در جامعه مدرسین آمد و رفت می‌کردند وضعیت به همین منوال بود اما متاسفانه از روزی که جامعه مدرسین دو طبقه شدند و شکافی میان آنها ایجاد شد و آیات آذری قمی، مهدی روحانی، امینی، میانکی و جوادی آملی از جامعه مدرسین خارج شدند، جامعه مدرسین دیگر نتوانست آن جامعیت خود را حفظ کند لذا در آراء نگاه‌های مختلفی شکل گرفت. لذا من می‌خواهم بگویم اگر جامعه مدرسین می‌خواهد برقرار و تاثیرگذار باشد باید سعی کند آن کسی که از هر جهت به درد جامعه می‌خورد آن فرد را تعیین و معرفی کند. آیا این احتمال وجود دارد که جامعه مدرسین در ماه‌های باقی مانده یک لیستی ارائه کند؟ باید این را از جامعه مدرسین درخواست کرد تا جلسه‌ای داشته باشند و نزد مراجع و علما بروند و از آنها بخواهند سه نفر را معرفی کنند. جامعه مدرسین نیز انها را اعلام کنند چراکه جامعه مدرسین سابقه درخشانی دارد و مورد قبول است البته هرچه جلوتر رفته فاصله میان افراد بیشتر شده است و ابهت سابق را از دست داده است.

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر14 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر