گزارش ایسنا از جلسه‌ی شورای شهر تبریز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
گزارش ایسنا از جلسه‌ی شورای شهر تبریز

گزارش ایسنا از جلسه‌ی شورای شهر تبریز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
جلسه شورای اسلامی شهر تبریز روز یکشنبه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، شهرام دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در ابتدای جلسه، اظهار کرد: پیاده روی اربعین تجلی گاه عشق و ارادت شیعیان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و امیدوارم ما نیز از رهروان واقعی و عاشقان راه امام حسین (ع) شویم.

لزوم استفاده از توان بانوان در مدیریت شهری

غلامحسین مسعودی ریحان - عضو شورای اسلامی شهر تبریز در سخنان پیش از دستور، با تاکید بر استفاده از پتانسیل نیروهای شایسته در راستای تحقق شایسته سالاری، گفت: نزدیک به ۱۰۰ نفر از افراد متخصص و شایسته در بدنه‌ی شهرداری تبریز وجود دارد که تاکنون از توانایی‌های آن‌ها به درستی استفاده نشده است.

وی ادامه داد: طی هفته‌های آتی لیست افراد مجرب و توانمند که در بدنه‌ی شهرداری تبریز بلا استفاده باقی مانده‌اند را به رسانه‌ها اعلام خواهم کرد.

وی با انتقاد از آمار پایین سطح سواد استان، گفت: آذربایجان شرقی در زمینه‌ی سواد دارای رتبه‌ی ۲۳ کشوری است، این آمار نسبت به جمعیت، شایسته‌ی این استان نیست.

وی با اشاره به تصویب تعدادی تبصره در شورای شهر که اجرای آن توسط شهرداری مسکوت مانده است، از شهردار تبریز و معاونین وی خواست تا طی یک ماه آینده برای اجرای تبصره‌ها اقدام کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که شورای اسلامی شهر تبریز پارلمانی برای تصویب قانون در شهر است، افزود: اگر نتوانیم تبریز و شهرداری را به عنوان الگو برای سایر سازمان‌ها معرفی کنیم، قطعا دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها، اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم طبقه فوقانی پاساژ جواهر در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد.

وی همچنین بر لزوم استفاده از توان بانوان در مدیریت شهری تاکید کرد.

مسعودی ریحان با اشاره به مشکل آب تبریز، گفت: با توجه به افزایش جمعیت تبریز و شهرهای اطراف، باید فکری برای تامین آب و احیای قنات تبریز کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که اکثر شهروندان، تبریز را شهری بتنی می‌دانند، گفت: برای شهر سازی و برنامه ریزی شهری همواره از مهندسان استفاده می‌کنیم ولی تاکنون در فضا سازی تبریز از توانمندی‌های مشاوران‌ در حوزه اجتماعی و روانشناسی استفاده نشده است.

وی با انتقاد از عدم پیشرفت پروژه مقبره‌الشعرا، گفت: معاون عمرانی شهرداری تبریز از آخرین وضعیت میزان پیشرفت پروژه‌های عمرانی گزارشی ارائه دهد.

امیدواریم شاهد جذب نور چشمی‌ها و سفارش شده‌ها در بدنه شهرداری نباشیم

فرج‌ قلی‌زاده – عضو شورای اسلامی شهر تبریز، نیز در تذکری به شهردار تبریز، گفت: تکلیف تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تبریز باید مشخص شود.

وی افزود: از شهرداری درخواست کردیم تا تبدیل وضعیت را به طور دقیق و شفاف انجام دهد، اما اخیرا شهرداری بدون رعایت برخی ضوابط اقدام به تبدیل وضعیت تنها عده‌ای خاص کرده است.

وی ادامه داد: افراد با سابقه‌ای که در شرکت‌ها مشغول به کار بودند، اکنون بیکار مانده‌اند، امیدواریم دوباره شاهد جذب نور چشمی‌ها و سفارش شده‌ها در بدنه شهرداری نباشیم.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی با انتقاد از عدم رعایت عدالت در برخی از بخش‌های شهرداری، از شهرداری تبریز خواست تا در مورد پرداخت حقوق‌ها و بازنشتگی‌ها و موضوع تبدیل وضعیت شفاف سازی کند.

قلیزاده با اشاره به تبصره‌ی ۳۵ بودجه، اظهار کرد: در این تبصره تصویب شده بود که سال ۹۸، شهرداری از جذب دانشجو در مرکز علمی کاربردی خودداری کند ولی در سال ۹۸، شهرداری اقدام به جذب دانشجو کرده است و این جای شگفتی دارد که شورا بودجه تصویب می‌کند و شهرداری برخلاف آن عمل می‌کند.

سرریز شدن شیرابه‌های زباله در پنج منطقه خطرات بزرگی به همراه خواهد داشت

فریدون بابایی اقدم – عضو شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه‌ی جلسه، در تذکری به شهردار تبریز، خواستار رفع سریع مشکلات مرتبط با مربیان ورزش همگانی شد و گفت: شهرداری مشکلات ۹۹ نفر از مربیان ورزش همگانی و ورزشکاران را رفع و تکلیف آن‌ها را مشخص کند.

وی افزود: بیش‌ترین دغدغه در تعیین تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری مختص افرادی است که تحصیلات دیپلم و یا زیر دیپلم دارند، در این خصوص نیز شهرداری باید اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در پایان با انتقاد از وضعیت نامناسب زباله گاه تبریز، اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامناسب زباله گاه تبریز، سرریز شدن شیرابه‌های زباله در پنج منطقه خطرات بزرگی به همراه خواهد داشت.

بهای خدمات مدیریت پسماند به یک سوم کاهش یافت

در ادامه‌ی جلسه، اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری تبریز (اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات) مصوب کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد و ماده یک اساسنانه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز به تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.

در ادامه بررسی دستور سوم جلسه ۱۴۳ علنی شورای اسلامی شهر تبریز، معاونین و نمایندگان شهرداری تبریز در خصوص مفاد اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین با تصویب لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز، بهای خدمات مدیریت پسماند به یک سوم کاهش یافت.

محمدباقر بهشتی - عضو شورای اسلامی شهر تبریز در موافقت با این لایحه، گفت: افزایش عوارض نوسازی ناشی از افزایش چند برابری عوارض پسماند است، رسیدگی به این موضوع باید در دستور کار شهرداری تبریز قرار گیرد تا نارضایتی که حاصل شده است را برطرف کنیم.

وی با بیان این‌که بهای خدمات پسماند در تعرفه عوارض محلی شش برابر شده، گفت: این افزایش به دلیل ابلاغیه وزارت کشور انجام شده است.

وی افزود: میزان افزایش نسبت به سال گذشته ١٫۶۵برابر شده است اما شهرداری تبریز درخواست کرده این مقدار به ٠٫۵ برابر کاهش پیدا کند.

رسول موسایی، قائم مقام شهردار تبریز نیز با بیان این‌که افزایش عوارض ارتباطی با مصوبات شورای شهر ندارد، گفت: در واقع عوارض پسماند از سال ٨٨ تغییر نکرده است.

وی افزود: با این تغییر ١٢٫۵ درصد بهای خدمات پسماند را دریافت خواهیم کرد و نگرانی ما تشویق شهروندان به تولید زباله بیشتر است.

انتهای خبر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب از دستگیری قاتلی که با سلاح گرم در سال ۹۶ اقدام به قتل یک جوان کرده بود، خبر داد. علیرضا سالاری رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری قاتلی که با سلاح گرم در سال ۹۶ اقدام به قتل یک جوان فاریابی کرده بود خبر داد و گفت: قاتل شامگاه گذشته در مخفیگاهش در استان فارس دستگیر شد. وی افزود: پس از انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی از سوی کارگاهان پلیس آگاهی استان کرمان محل اختفای قاتل در استان فارس و شهر شیراز مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اعطای نیابت قضایی قاتل طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب خاطر نشان کرد: پرونده در دادگاه عمومی شهرستان فاریاب در حال رسیدگی است و تحقیقات تکمیلی در این رابطه همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری میزان، فاریاب شهری در جنوب شرقی استان کرمان است.

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!
مهرمهر16 ساعت قبل
وی افزود: هچنین در روزهای آینده در برخی معابر اصلی شهر پلدختر از جمله خیابان هفتم تیر و چهار راه استادیوم ورزشی روکش آسفالت جدید اجرا خواهد شد. چراغی پور افزود: برای رفع مشکل ترافیکی شهرداری پلدختر با همفکری راهنمایی و رانندگی و دبیر شورای ترافیک استان و شهرستان تصمیم به نصب چراغ راهنما در این شهر گرفته شد. وی یادآور شد: در این راستا در چند روز گذشته علائم ترافیکی و جداکننده‌های مورد نیاز نصب و زیرساخت لازم برای نصب چراغ راهنما نیز فراهم شده است. شهردار پلدختر افزود: از این رو در روزهای آینده شاهد راه اندازی و آغاز به کار اولین چراغ راهنمایی در سطح شهر پلدختر خواهیم بود که ممکن است وجود این چراغ راهنمایی برای ساعاتی از روز ضرورت داشته باشد. چراغی پور گفت: به دلیل فرهنگ‌سازی و جا افتادن موضوع اقدام به قوانین راهنمایی این چراغ به صورت ۲۴ ساعته می‌شود.

گاز ریه‌های شما چنده؟!

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
اگر قصد سفر با هواپیما را دارید یا همیشه برای سفر رفتن از هواپیما استفاده می‌کنید، دانستن نکات ضروری حین پرواز می‌تواند خیلی به کمک شما بیاید. یکی از این نکات می‌تواند اطلاع از مصرف داروهای ممنوعه حین پرواز باشد. قرص‌های حاوی هورمون استروژن و سایر قرص‌های مرتبط به درمان‌های باروری نیز می‌‎توانند خطر لخته شدن خون در هواپیما را افزایش دهند. این گونه از قرص‌ها نیز همراه با سطح اکسیژن پایین موجود در هوا ممکن است خطر لخته شن خون را در فرد افزایش دهند. با توجه به مطالعات انجام شده افرادی که دارو‌های ضد اضطراب مصرف می‌‎کنند، ممکن است از نظر روانشناختی احساس آرامش بیشتری داشته باشند اما از نظر فیزیولوژی میزان ضربان قلب و تنفس آن‌ها بسیار بیشتر از افرادی است که این داروها را مصرف نمی‌‎کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای هشدار دارد: با بارش باران و گاهی برف در سطح شهر تهران در روز شنبه ۲۵ آبان امکان آبگرفتی معابر، مسیل‌ها و اختلال در آمد و شد و به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی وجود دارد. روز پنجشنبه این اداره کل، در این اطلاعیه آمده است: طی جمعه و شنبه در بخش‌های شمالی استان (بخصوص ارتفاعات شرقی) به تناوب بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود و در روز شنبه ۲۵ آبان در سطح شهر بارش باران و گاهی بارش برف خواهیم داشد از این رو توصیه می‌شود: از تردد با اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود. به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. بدلیل احتمال ریزش سنگ و لغزندگی، در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر