رشت| مشکلات سایت زباله سراوان میراث سوء مدیریت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
رشت| مشکلات سایت زباله سراوان میراث سوء مدیریت است

رشت| مشکلات سایت زباله سراوان میراث سوء مدیریت است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرماندار رشت با بیان اینکه حل معضل پسماند و زباله سایت سراوان به علت غفلت و قصورهای گذشته طولانی شده است گفت: زباله هیچ شهری به غیر از رشت به سایت زباله سراوان منتقل نمی‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، میرشمس مؤمنی‌زاده صبح امروز در نشست بررسی مشکلات انباشت زباله در منطقه سراوان رشت اظهار داشت: حل معضل زباله سایت سراوان به علت غفلت و قصورهای گذشته طولانی شده است اما روند انجام کارها در چند وقت اخیر با توجه به عزم دولت و شهرداری رشت به خوبی پیش می‌رود.

فرماندار رشت با رد اظهارات شهردار رشت مبنی بر اینکه زباله ۱۱ شهر به سایت زباله سراوان جهت دفن منتقل می‌شود عنوان کرد: در حال حاضر فقط زباله‌های شهرستان رشت به سراوان منتقل می‌شود و زباله شهرهایی نظیر فومن، ماسال و صومعه‌سرا جهت انجام عمل پردازش به کارخانه کودآلی انتقال می‌یاید.

مؤمنی‌زاده با بیان اینکه برای انتقال زباله سه شهر فومن، ماسال و صومعه‌سرا به کارخانه کود آلی رشت قرارداری از گذشته بین شهرداری‌های مذکور و شهرداری رشت منعقد شده است تصریح کرد: بحث مدیریت پسماند در استان‌های شمالی به ویژه در گیلان و به صورت اختصاصی در شهرستان رشت به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.

وی دفن غیربهداشتی و غیراصولی زباله در سایت زباله سراوان رشت از ۳۰ سال گذشته تاکنون را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: حل مشکلات منطقه سراوان از سوی فرمانداری، شهرداری رشت، استانداری گیلان و کلیه دستگاه‌های اجرایی تابعه در اولویت قرار دارد و تمام این نهادها جهت رفع این معضل در حال تلاش هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تأکید بر اینکه گذشتگان در فرصت بسیار زیادی که در اختیارشان بود نتوانستند برای ساماندهی سایت زباله سراوان رشت اقدامی جدی انجام دهند گفت: زدودن مشکلات و آلودگی‌هایی که در سراوان رشت برای سکنه و اهالی آن ایجاد شده تکلیف و رسالت اصلی دستگاه‌های عضو مدیریت پسماند است.

فرماندار شهرستان رشت هدفگذاری‌هایی که در خلال جلسات مدیریت پسماند سایت زباله سراوان منعقد شده است را برشمرد و عنوان کرد: شن‌ریزی و سمپاشی زباله و ایجاد محیطی قابل سکونت در سراوان، تأسیس تصفیه‌خانه شیرآبه و احداث دستگاه زباله‌سوز از جمله مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های مورد تأکید این کارگروه است.

مؤمنی‌زاده فرهنگ‌سازی و تفکیک زباله از مبدأ توسط شهروندان و جلوگیری از دفن غیربهداشتی زباله و پسماند در سایت زباله سراوان رشت را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: امیدواریم مجموعه شهرداری رشت و دستگاه‌های مربوطه در کنار مشارکت خود مردم برای نهادینه کردن این فرهنگ تلاش بیشتری داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

حواشی لیگ کشتی آزاد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
لیگ کشتی آزاد به پایان کار خود نزدیک است، اما انتقاد از لیگ امسال کم نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته پایانی لیگ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. با همه حواشی که به وجود آمد پس از ۶ هفته رقابت، تیم‌های دانشگاه آزاد، اترک خراسان شمالی، تا ثبت جهانی توس و ایران مال روی تشک می‌روند و برای رسیدن به عنوان قهرمانی با یکدیگر سرشاخ می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بایرن با مدیر برنامه مربی اخراجی تاتنهام تماس گرفت

فارس21 دقیقه قبل

۸۸ واحد مسکونی سیل‌زدگان مازندران هفته بسیج امسال افتتاح می‌شود

تسنیم41 دقیقه قبل

۴۱ ویژه‌برنامه برای گرامیداشت روز قم برگزار می‌شود

تسنیم42 دقیقه قبل

گواردیولا همچنان شماره یک؛ مربی اخراجی تاتنهام در امتیازگیری دهم شد

فارس45 دقیقه قبل

تولیدات ۲۰ زبانه ویژه زائران غیرایرانی بارگاه منور رضوی/ ارتباط ‌با ۱۵۰۰ مرکز فرهنگی جهان ‌

تسنیم45 دقیقه قبل