«کلاس رانندگی» در جشنواره «شنیت» به نمایش گذاشته می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
«کلاس رانندگی» در جشنواره «شنیت» به نمایش گذاشته می‌شود

«کلاس رانندگی» در جشنواره «شنیت» به نمایش گذاشته می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» به هفدهمین جشنواره جهانی فیلم کوتاه «شنیت» راه یافت.

اعتمادآنلاین| جشنواره جهانی فیلم کوتاه «شنیت» در پنج قاره و هشت شهر جهان فیلم‌های منتخب را به نمایش می‌گذارد.

فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» به کارگردانی مرضیه ریاحی به نمایندگی از ایران در جشنواره حضور دارد.

«کلاس رانندگی» پیش از این جایزه بهترین فیلم کوتاه شانزدهمین جشنواره فیلم «زردآلوی طلایی» ارمنستان، جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش بین‌الملل ششمین جشنواره فیلم‌های زنان دوبلین ایرلند، جایزه بهترین فیلم کوتاه درام سیزدهمین جشنواره فیلم I will tell انگلستان، جایزه بهترین بازیگر زن دوازدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا برای لیندا کیانی، جایزه هیات داوران هجدهمین جشنواره فیلم‌های زنان «توپاز» آمریکا، جایزه بهترین فیلم کوتاه بیست و دومین جشنواره «مذهب امروز» ایتالیا و جایزه ویژه هیات داوران سیزدهمین جشنواره فیلم‌های زنان سئول کره جنوبی را به دست آورده است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

جشنواره «شنیت» از سوئیس آغاز می‌شود و در شهرهای برن، بوئنوس آیرس، کیپ تاون، قاهره، سن خوزه، هنگ کنگ، مسکو و نیویورک نمایش فیلم خواهد داشت.

هفدهمین جشنوار جهانی فیلم کوتاه «شنیت» از ۱۷ تا ۲۸ اکتبر در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌شود و برگزیدگان طی مراسمی روز ۲۸ اکتبر در نیویورک معرفی خواهند شد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هم اندیشی «وظیفه حاکمیت در قالب فقه حکومتی نسبت به نظارت بر بانک‌ها در خلق پول» با حضور آیت الله احمد مبلغی، حجج اسلام والمسلمین سیدعباس موسویان، محمدرضا یوسفی و ابراهیم عبدی پور و هادی عباسی به عنوان «ارائه دهنده» و دبیری علمی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضی آصف آگاه برگزار می‌گردد. این هم اندیشی پنج شنبه ۳۰ آبان ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در قم، خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تالار امام مهدی (عج) برپا می‌شود.

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
رییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دانشگاه بهترین محل برای پشتیبانی و حمایت از خیرین است، ‌گفت: هر جامعه‌ای محصول سازندگی است که دانشجویان و جوانان نسل قبل آن را شکل داده‌اند، پس قطعا آینده کشور را دانشجویان شکل می‌دهند. به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در مراسم پنجمین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران، اظهار کرد: خیرین و نیکوکاران از سرمایه‌های دانشگاه تهران هستند و هر کدام در جامعه جزو شخصیت‌های محوری و مهم محسوب می‌شوند. وی در ادامه تصریح کرد: خوشحالم که می‌بینم دانشگاه همچنان محل خلاقیت، نوآوری، یادگیری و یاددادن است، اینکه گفته می‌شود محل خلاقیت و نوآوری نه صرفا در حوزه‌های تکنولوژی و تبدیل دانش دانشگاه به محصول، بلکه در قالب بنیاد حامیان دانشگاه تهران و بورسیه بنیاد که یک امر کاملا نوآورانه و خلاقانه است، ‌ محقق می‌شود. رییس دانشگاه تهران گفت: خیرین و نیکوکاران پذیرفتند که به دانشگاه کمک کنند و دانشگاه بهترین محل برای پشتیبانی و توسعه است، از سوی دیگر بنیاد حامیان نهادی است که به طور خودجوش به شکل یک سمن و کاملا نوآورانه کار خود را ادامه می‌دهد. دکتر کمره‌ای در پایان سخنان خود با اشاره به تأثیر حمایت خیرین نیک‌اندیش از دانشجویان دانشگاه تهران، تعداد دانشجویان خیر دانشگاه تهران را ۱۹۹ نفر اعلام کرد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در روزهای اخیر ناآرامی‌های شکل گرفته به‌دنبال برخی اعتراضات مردمی به بالا رفتن نرخ بنزین، در حوزه هنرهای نمایشی نیز تأثیرات منفی قابل توجهی داشته است. در شرایط عادی فروش بلیت آثار نمایشی از طریق سایت‌های اینترنتی فروش بلیت، امکانپذیر است و مخاطبان برای تهیه بلیت نمایش‌های موردنظر خود از طریق این سایت‌ها اقدام می‌کنند، اما وضعیت به وجود آمده باعث شده تا فروش بلیت آثار نمایشی با اختلال جدی مواجه شود. این امر باعث پایین آمدن تعداد مخاطبان آثاری شده که اجرای عمومی خود را از پیش آغاز کرده بودند و حتی نمایش‌هایی که پیش از این اجراهای‌شان با استقبال مخاطبان همراه بوده از این معضل در امان نمانده‌اند. این ناآرامی‌های خیابانی باعث شده حتی تعدادی از مخاطبانی که از پیش بلیت نمایش‌های مورد نظر خود را خریداری کرده بودند، نیز از تماشای نمایش صرف نظر کرده و در سالن‌های تئاتری حضور پیدا نکنند. در شرایط فعلی تبلیغات نمایش‌های روی صحنه و همچنین نمایش‌های جدید کاهش پیدا کرده و این امر نیز باعث پایین آمدن میزان مخاطبان آثار نمایشی شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
«سید احمد میرعلایی» که مسئول پیگیری روند تولید و ساخت فیلم سینمایی «احمدبای» به کارگردانی جمال شورجه است از طی شدن مراحل نهایی ساخت این فیلم خبر داد. سیداحمد میرعلایی که این روزها مسئول پیگیری کارهای ساخت و تولید پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی جمال شورجه بعد از بیماری وی است از ادامه ساخت این فیلم گفت. میراعلایی در ابتدا گفت: فیلمبرداری فیلم تا قبل از بیماری آقای شورجه تمام شد، حتی بخشی از تدوین کار در هنگام سلامت او نیز ادامه داشت. بعد از عارض شدن بیماری برای آقای شورجه، تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی نیز در حال ادامه است. میراعلایی اظهار داشت: «احمد بای» قهرمانی ملی و ضداستعمار الجزایر و برای مردم این کشور از محبوبیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، مطابق ارقام ثبت شده از فروش فیلم‌های روی پرده سینماها در سامانه رسمی سازمان سینمایی، گیشه سینمای ایران متأثر از ناآرامی‌های اخیر، با افت جدی فروش مواجه شده است که زیان آن متوجه کلیت سینمای ایران خواهد بود. بنابر اطلاعات سامانه رسمی فروش سینماها، مجموع فروش فیلم‌های روی پرده در روز گذشته تنها ۱۳۵ میلیون تومان و مجموع مخاطبان سینماها در سراسر کشور کمتر از ۱۲ هزار نفر ثبت شده است. در این میان فیلم سینمایی «مطرب» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران که طی هفته گذشته حداقل مخاطب روزانه‌اش ۲۶ هزار نفر بوده و این آمار در پایان هفته به مرز ۷۸ هزار مخاطب فقط در روز جمعه رسیده بود، در روز شنبه ۱۰ هزار نفر و در روز یکشنبه تنها ۶ هزار نفر مخاطب داشته است. فیلم سینمایی «چشم و گوش بسته» دیگر فیلم کمدی روی پرده هم طی هفته گذشته حداقل ۶ هزار نفر را در یک روز به سینماها کشانده و آمار مخاطبانش در روز پایانی هفته قبل به مرز ۱۸ هزار نفر رسیده بود، ‌ روز گذشته تنها ۳۶۰ نفر مخاطب داشته است! اشاره به آمار فروش دو فیلم کمدی در حال اکران، نشان‌دهنده وضعیتی است که دیگر فیلم‌های روی پرده هم طبیعتا از آن بی‌نصیب نمانده‌اند و می‌توان آن را شاهدمثالی از وضعیت حاکم بر سینماهای کشور قلمداد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری21 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری21 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

استرداد کلاهبردار ۴۰۰ میلیاردی به کشور

همشهری9 دقیقه قبل

کولاک برف زنجان را فرا می‌گیرد

ایسنا10 دقیقه قبل

مهلت ثبت‌نام جشنواره‌فیلم فجر تمدید نمی‌شود

ایسنا10 دقیقه قبل

شمخانی: رویکرد ایران تقویت هرچه بیشتر روابط با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان است

ایسنا10 دقیقه قبل

اگر آنفلوآنزا گرفتید در خانه بمانید!

آفتاب‌نیوز10 دقیقه قبل

حاجی صفی دیدار با شهرخودرو را از دست داد

نود11 دقیقه قبل