عضو جبهه پایداری: فعلا لیست مجزا از اصولگرایان نمی‌دهیم/شاید نکاتی درباره لیست نهایی داشته باشیم /آخرین وضعیت فعالیت‌های انتخاباتی جمنا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
عضو جبهه پایداری: فعلا لیست مجزا از اصولگرایان نمی‌دهیم/شاید نکاتی درباره لیست نهایی داشته باشیم /آخرین وضعیت فعالیت‌های انتخاباتی جمنا

عضو جبهه پایداری: فعلا لیست مجزا از اصولگرایان نمی‌دهیم/شاید نکاتی درباره لیست نهایی داشته باشیم /آخرین وضعیت فعالیت‌های انتخاباتی جمنا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایسنا نوشت: سخنگوی جبهه پایداری در خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ما لیست مجزا ارائه نخواهیم داد زیرا فرایند وحدت در مسیری که پیش می‌رود، بالاتر از حداقل‌های جبهه پایداری را دارد اما برای اینکه در زمان نهایی اظهارنظر کنیم باید ادامه مسیر را رصد کرد.

مصطفی باقرزاده سخنگوی جبهه پایداری در خصوص فعالیت‌های جبهه پایداری در خراسان رضوی برای انتخابات مجلس، گفت: جبهه پایداری در این دوره فرایندی را در عرصه انتخابات تعیین کرده که این فرایند یا رویکرد، رویکرد ملی جبهه بوده و آن حضور حداکثری و کمک کامل در راستای ایجاد یک وحدت استراتژیک و تاکتیکی در اردوگاه گروه‌های انقلابی کشور است.

او بیان کرد: دومین مساله تعیین یک فرایند برای رسیدن به وحدت بوده که اولویت اول این فرایند شاخص‌های انقلابی برای انتخاب اصلح و تحقق یک مجلس تراز برای گام دوم انقلاب اسلامی است. سومین مساله نیز سازمان رای بوده که میدان آوردن انگیزه‌هایی است که گفتمان و این فرایند را نسبت به ایجاد یک مجلس تراز قبول دارند، بنابراین این سازمان رای‌گیری می‌تواند پای کار بیاید و برای ترویج گفتمان و اهداف ما برای عموم جامعه کمک‌کننده باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا، ادامه داد: نهایتا کمک به انتخاب مردم در راستای ایجاد مجلسی است که بیان کردم، البته همه این موارد با هم یک هدف بسیار بزرگتری را در دستور کار دارد و آن مشارکت حداکثری مردم برای امر انتخابات است، فارغ از اینکه نتیجه‌ای که می‌خواهد در نهایت اتفاق بیفتد و بخواهد خود را در چه قرائتی نشان دهد، این امر اساسی در وهله اول مشارکت در انتخابات است.

جبهه پایداری همواره از وحدت استقبال می‌کند

باقرزاده، با بیان اینکه جبهه پایداری تاکنون در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی به خصوص در خراسان رضوی، رویکرد خود را حضور در جمع سایر گروه‌های انقلابی تعریف کرده است، عنوان کرد: در مجمع مشورتی استانی تعریف شده که دستور کار کمک به تبیین فرایندها و مکانیزم وحدت، تعیین شاخص‌های لازم برای انتخاب اصلح و شاخص‌های لازم برای افرادی است که می‌خواهند برای جریان انقلاب یا اصولگرایی تصمیم‌گیر باشند، این رویکرد جبهه نیز بوده که همواره در دوره‌های مختلف در کنار سایر جریان‌های انقلابی دور میز وحدت نشستند و از وحدت استقبال کردند.

وی ادامه داد: ما برای وحدت نکاتی داریم، مطالب خود را بیان کرده و تلاش می‌کنیم تا جایی که ممکن است در بیان نقاط خود اقناع را در دستور کار خود قرار دهیم، چنانچه این مسیر اقناعی محقق شود، در نهایت با رأیی که در جریان انقلاب رخ می‌دهد قائل به فرایندهای نهایی هستیم که وحدت رخ می‌دهد، اما برای این فرایندها همواره شاخص داریم که این شاخص‌ها را رصد می‌کنیم تا وجود داشته باشد و محقق شود.

این فعال سیاسی اصولگرا، بیان کرد: در این دوره انتخابات باید عرصه را جدی‌تر نگاه کرد. نکته اول این است که باید بتوانیم بین سه مساله ارتباط معنایی برقرار کنیم. اول ارزش‌های انقلاب اسلامی، دوم نیروی جوان و سوم تخصص لازم برای حل مشکلات جامعه بوده که این سه مورد شاخصه‌های اصلی جبهه پایداری برای رسیدن به گزینه‌های اصلح یعنی برخورداری از مؤلفه‌های انقلابی است.

سخنگوی جبهه پایداری خراسان رضوی در پاسخ به این سؤوال که آیا در صورت عدم تایید لیست شورای وحدت اصولگرایان، جبهه پایداری لیست مجزا ارائه خواهد کرد، بیان کرد: در حال حاضر ما لیست مجزا ارائه نمی‌کنیم، زیرا فرایند وحدت در مسیری که پیش می‌رود، بالاتر از حداقل‌های جبهه پایداری را دارد، اما برای اینکه در زمان نهایی اظهارنظر کنیم باید ادامه مسیر را رصد کرد و دید که ادامه مسیر نیز با این پارامترها طی می‌شود یا به دلیل دخالت‌هایی که بعضا برخی گروه‌های سیاسی، بیشتر از مرکز کشور علاقه‌مند هستند در عرصه‌های استانی دخالت کنند، ممکن است تغییراتی در آن رقم بخورد.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: ما در عرصه انتخابات مجلس در سال ۹۴ دو کارنامه ملاحظه می‌کنیم، یک کارنامه بستری است که در دل آن وحدت استراتژیک نبود، بلکه وحدت تاکتیکی بود مانند آنچه در انتخابات مجلس تهران رقم خورد، در نهایت فهرستی به صورت وحدت بیرون آمد که در یک سمت موافقان برجام و در سمت دیگر مخالفان برجام بودند، این فهرست از بدنه جریان اصولگرا بیرون آمد و نتوانست حتی بدنه جریان خودشان را قانع کند، بنابراین نتوانستند سازمان رأیی را برای خودشان لحاظ کنند. در کارنامه دیگر جریان‌ها به نحوی دور هم جمع شدند که توانستند ضمن ایجاد وحدت استراتژیک، وحدت تاکتیکی خودشان را نیز داشته باشند، بنابراین موفق شدند.

باقرزاده افزود: اینکه جریان جبهه پایداری قائل به فهرست نهایی خواهد شد یا نه را باید به ادامه مسیر نشست گروه‌های مختلف انقلابی در عرصه وحدت موکول کرد. آنچه خود را نشان می‌دهد، درونمای بسیار روشنی است که همه افراد و گروه‌ها توانستند با این دورنما دور هم بنشینند و جمع‌بندی کنند. ممکن است انتقاداتی نسبت به این قضیه وجود داشته باشد که بیان آن در بستر فعلی جایز و صلاح نیست زیرا اگر انتقاداتی که به صورت علنی مطرح می‌شود در قالب مصاحبه و خبر خود را نشان دهد، به جریان وحدت ضربه می‌زند.

این فعال سیاسی اصولگرا، ادامه داد: ممکن است جبهه پایداری نکاتی داشته باشد، اما آنچه برای ما اهمیت دارد رسیدن به وحدتی است که شاخصه‌ها را داشته باشد. ما ترجیح می‌دهیم نکات را در بدنه جریان اصولگرایی مطرح کرده و به شورای وحدت منتقل کنیم و تلاش کنیم فرایند وحدت را بیشتر به سمتی ببریم که ضمن لحاظ کردن شاخص‌ها بتواند اجماع کلی را نیز داشته باشد.

عملکرد نمایندگان مشهد در بدنه جریان انقلاب تراز پایینی دارد

سخنگوی جبهه پایداری در خراسان رضوی، در خصوص عملکرد نمایندگان مشهد، گفت: معدل عملکرد نمایندگان مجلس در مشهد در چند مدل کارنامه‌ای قابل بررسی است. اگر بخواهیم نمایندگان در مشهد را نسبت به سایر حوزه‌های انتخابیه مقایسه کنیم، از علمکرد خوبی برخوردار هستند، اما اگر بخواهیم در بدنه جریان و تفکر انقلابی نمره‌دهی کنیم، ممکن است تراز این نمایندگان کاهش یابد، البته تراز برخی بالا بوده و برخی ممکن است پایین‌تر باشد، اما در این مرحله نیز از نمره مطلوبیت برخوردار هستند.

آخرین فعالیت‌های جمنا

ایسنا نیز نوشت، زهره الهیان با اشاره به برگزاری جلسات شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: این جلسات به صورت مرتب برگزار می‌شود و مسائل روز را در آن به بحث و گفت‌وگو می‌گذاریم.

وی افزود: جلسات کمیته‌های اقشار جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز به صورت مرتب برگزار می‌شود، اما در روزهای اخیر با توجه به برگزاری راهپیمایی اربعین بخشی از اعضاء شورای مرکزی به این مراسم رفته‌اند و همین موضوع سبب شده که پیگیری مسائل انتخاباتی را به بعد از برگزاری این مراسم موکول کردیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
الفالف10 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
الفالف1 روز قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری6 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اتمام حجت دادستان با اشرار استان البرز: منتظر برخورد قاطع باشند

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه‌شنبه

ایسنا6 دقیقه قبل

دولت چگونه می‌تواند افزایش قیمت کالا‌ها را کنترل کند؟

تابناک7 دقیقه قبل

مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند

مهر7 دقیقه قبل

۳۵ نفر در بهارستان دستگیر شدند | تخریب ۷۰ درصد بانک‌ها

همشهری7 دقیقه قبل

۳ کشته در تیراندازی در فروشگاهی در آمریکا

عصر ایران7 دقیقه قبل