مستند «نازی‌آبادی‌ها» آماده نمایش شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
مستند «نازی‌آبادی‌ها» آماده نمایش شد

مستند «نازی‌آبادی‌ها» آماده نمایش شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
فیلم مستند «نازی‌آبادی‌ها» که اولین مستند درباره این محله قدیمی تهران است، آماده نمایش شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، فیلم مستند «نازی‌آبادی‌ها» به کارگردانی مجتبی محمودی و تهیه کنندگی مجید عزیزی آماده نمایش شد.

این مستند راوی داستان محله نازی‌آباد از زمان قاجار تا امروز شده و سعی کرده است تاریخ این محله قدیمی تهران که در زمان قاجار روستایی به نام «نازآباد» بود را به تصویر بکشد.

ساخت فیلم مستند «نازی‌آبادی‌ها» اواخر سال ۹۷ آغاز شده بود که پس از پشت سر گذاشتن مراحل پژوهش، تولید و تدوین، به تازگی آماده نمایش شده است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

این مستند، اولین مستند ساخته شده درباره محله «نازی آباد» از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است.

سازندگان فیلم مستند «نازی‌آبادی‌ها» این مستند را به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» ارسال کرده‌اند که در صورت پذیرفته شدن، مستند «نازی‌آبادی‌ها» در این جشنواره رونمایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
«سید احمد میرعلایی» که مسئول پیگیری روند تولید و ساخت فیلم سینمایی «احمدبای» به کارگردانی جمال شورجه است از طی شدن مراحل نهایی ساخت این فیلم خبر داد. سیداحمد میرعلایی که این روزها مسئول پیگیری کارهای ساخت و تولید پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی جمال شورجه بعد از بیماری وی است از ادامه ساخت این فیلم گفت. میراعلایی در ابتدا گفت: فیلمبرداری فیلم تا قبل از بیماری آقای شورجه تمام شد، حتی بخشی از تدوین کار در هنگام سلامت او نیز ادامه داشت. بعد از عارض شدن بیماری برای آقای شورجه، تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی نیز در حال ادامه است. میراعلایی اظهار داشت: «احمد بای» قهرمانی ملی و ضداستعمار الجزایر و برای مردم این کشور از محبوبیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه گزارشی از لزوم به‌کارگیری ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کانون‌های دانشجویی به منظور ترویج موضوع فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ارائه شد. در این گزارش ضمن پیشنهاد تشکیل یک کانون دانشجویی مربوط به فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در دانشگاه‌های کشور، برخی از وظایف این کانون‌ها نیز تشریح شد. ویرایش و بازنویسی آئین‌نامه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، بررسی دقیق زمینه‌های پیشنهاد اصلاح مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، معرفی دستاوردها و اقدامات و برنامه‌های پیش روی کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران از موضوعات پیشنهادی اعضا بوده است. بنا بر اعلام مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ولایتی هم طی سخنانی گفت: هیچ مانعی در مسیر پیشرفت و تکامل عملکردهای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران وجود ندارد.
سینماپرسسینماپرس38 دقیقه قبل
نمی‌دانم چرا کسی نیست به آن‌ها گوشزد کند که این کارشان مصداق بارز آزار و اذیت اهالی صنوف است و هیچ ربطی به ساماندهی صنوف ندارد! وی ادامه داد: اهالی سینما نیازمند رفاه هستند، نیاز بیمه جامع و کامل هستند، شما باید پیگیر این مطالبات برحق اهالی سینما باشید نه اینکه با تصمیمات غیرکارشناسی شده و سلیقه‌ای تان حال سینماگران را بد کنید. بزرگمهر خاطرنشان کرد: این کاری که هیأت مدیره با تشکیل کمیته تطبیق می‌خواهد انجام بدهد برخلاف مقررات خانه سینما است؛ خانه سینما باید بر اساس اساسنامه این نهاد فعالیت کند و نمی‌تواند تصمیمات شخصی برخی افراد را بر اساسنامه ارجح بداند. از سوی دیگر همه صنوف هم برای خودشان آیین نامه و اساسنامه‌ای دارند. در هر صورت مسأله خانه سینما معضلی وحشتناک برای سینماگران شده و تاکنون اجبارها و فشارهایی که از سوی هیأت مدیره به صنوف وارد شده همگی غلط و اشتباه بوده، از جمله اجبار برای ثبت در وزارت کار!
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
برگ‌ها در سه مرحله قبل و چهار مرحله بعد از نقاشی فرآوری می‌شوند. در واقع وقتی که کار برگ تمام می‌شود، انگار یک مومیایی مدرن در آن صورت گرفته است. البته هم‌اکنون حدود یک سال است که رئال کار می‌کنم و عکس پرندگان را به همراه پرهای واقعی‌ آنها در برگ کار می‌کنم. ولی چهار سال است که هنوز کسی به فرآوری برگ دست نیافته است. در تاریخ ۳۱ مرداد سال ۹۵، «تابلو برگ» به ثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری21 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری21 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری22 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فروش ۱٫۳ میلیاردی سینماهای کرمانشاه/ «رحمان ۱۴۰۰» و «متری شش و نیم» پروفروشترین شدند

ایسنا5 دقیقه قبل

اروپا برای حفظ برجام باید آماده پرداخت هزینه باشد

ایلنا6 دقیقه قبل

بنزین ما را با خود به کجاخواهدبرد؟ /تبعیض قیمتی حاصلی جز فسادندارد

مهر6 دقیقه قبل

نمایش مجدد «خط قرمز» مسعود کیمیایی در کانون فیلم خانه سینما

ایلنا6 دقیقه قبل

ساخت فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها» قطعی شد

مهر6 دقیقه قبل

مردم خرابکاران را معرفی کنند/ افرادی که برای شبکه‌های خارجی فیلم تهیه می‌کردند دستگیر شدند

ایسنا7 دقیقه قبل