اولتیماتوم استاندار درباره پروژه گردشگری باغستان/ راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی البرز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سرگرمی
اولتیماتوم استاندار درباره پروژه گردشگری باغستان/ راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی البرز

اولتیماتوم استاندار درباره پروژه گردشگری باغستان/ راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی البرز

فارسخبرگزاری فارس |
استاندار البرز گفت: شهردار کرج باید پای کار باشد تا ظرف یک الی دو ماه آینده، اقدامات اساسی درباره پروژه باغستان انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، عزیزالله شهبازی امروز در جلسه زیرساخت‌ها و فرصت‌های گردشگری استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: صنعت، کشاورزی و گردشگری از جمله مزیت هایی هستند که استان البرز برای رونق تولید و ایجاد اشتغال از آن‌ها برخوردار است.

استاندار البرز ادامه داد: در آمارنامه هایی که سازمان برنامه و بودجه از جمعیت نیروی کار در چهار فصل اعلام می‌کند تغییر شغل از صنعت، کشاورزی و خدمات با شیب ملایم مشاهده می‌شود؛ جلسه امروز باید به عنوان آغاز کار جدی گرفته شود تا بتوانیم عده‌ای را در بحث گردشگری و فضای تفرجگاهی، مشغول به کار کنیم.

شهبازی با بیان اینکه بسیاری از مسؤولین کشوری شناختی از البرز و صنایع دستی آن ندارند مطرح کرد: تصور همه این است که این استان در نزدیکی تهران واقع شده و خبری از صنایع دستی در شهرها و روستاهای آن نیست در حالیکه در نمایشگاه هایی که در تهران و البرز برگزار می‌شود مشخص می‌شود البرز معدن عظیمی از هنر و صنایع دستی است.

وی با اشاره به اینکه در استان البرز جای خالی عرضه صنایع دستی در نمایشگاه‌ها احساس می‌شود اذعان کرد: در استان‌های کوچکی که تولیدات آن‌ها به اندازه البرز نیست بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است. باید برای این هنر و صنایع دستی فکری شود و جز جمعیت حاضر در این جلسه کسی نمی‌تواند فضای استان را برای استفاده در زمینه گردشگری و صنایع دستی آماده کند.

استاندار البرز یکی از دغدغه‌های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را طبیعت گردی، بوم گردی و عدم وجود هتل در البرز دانست و افزود: همت این استان برای پیگیری خوب است اما مکانی برای صنایع دستی و فضایی برای گردشگری در آن وجود ندارد. قرار بود مجموعه‌ای در باغستان کرج به گردشگری اختصاص یابد اما عملیات ساخت با کندی پیش می‌رود.

وی عنوان کرد: در استان البرز، بناهای تاریخی، گردشگری، صنعتی و مؤسساتی وجود دارند که عمرشان به ۱۰۰ سال می‌رسد بنابراین فضای لازم برای اختصاص به حوزه گردشگری وجود دارد؛ طراح اصلی سازمان میراث فرهنگی استان است اما به شهردارها و اعضای شورای شهر نیز به عنوان تیم پای کار نیاز است.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: در صورت نیاز به پیگیری، مشاور و تسهیلات لازم، در کنار این تیم هستیم تا با همکاری تمام حوزه‌ها ظرف یک ماه آینده بتوانیم این پروژه را در حوزه‌های گردشگری تاریخی، صنعتی، بوم گردی و طبیعت گردی به سرانجام برسانیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

شهبازی اذعان کرد: به رئیس همین دولت قول داده‌ام که در جای محروم شهر در کنار منطقه باغستان که زیرساخت‌های اصلی نیز فراهم و فضا سبز شده است مجموعه گردشگری و تفریحی احداث شود؛ ظرف یک ماه آینده برنامه ریزی‌های زمانی ساخت این مجموعه انجام شود.

وی تأکید کرد: زمین موردنظر با همان سطح اشغال هفت هزار هکتاری برای انجام این پروژه باید ظرف یک ماه آینده در اختیار شهرداری قرار گیرد تا بتوان از طریق رسانه‌ها فراخوان عمومی صادر کرد و هر کس که تمایل دارد بخشی از کار را بر عهده گیرد. باید به شهرداری کمک کرد تا بتواند سرمایه گذار جذب کند.

استاندار البرز با بیان اینکه سرمایه گذارانی وجود دارند که برای همکاری در پروژه‌های شهر کرج اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: شهردار کرج باید پای کار باشد تا ظرف یک الی دو ماه آینده اقدامات اساسی پروژه باغستان انجام شود در غیر این صورت هر ارگان و سازمانی که در این زمینه همکاری نکند به رسانه‌ها معرفی می‌شود.

وی از تشکیل جلسه شورای بانک‌ها با هدف جلب همراهی بانک‌ها در حوزه توسعه گردشگری، صنایع دستی و بومگردی البرز خبر داد و مطرح کرد: در تمامی نقاط استان فضاهای مناسب جهت ایجاد اقامتگاه و هتل شناسایی شود و سرمایه گذاران پس از اعلام آمادگی از تسهیلات لازم برخوردار شوند.

شهبازی عنوان کرد: شهرداری‌های استان امتیازات قانونی ویژه برای طرح‌های گردشگری را در نظر داشته و برای استعلامات و دریافت پروانه هزینه‌ای دریافت نکنند. بازارچه دائمی صنایع دستی البرز در کمترین زمان ممکن در نقطه‌ای مناسب از استان راه اندازی شود.

وی با اشاره به حلقه دره به عنوان یک تهدید زیست محیطی و سلامت مردم استان افزود: باید با عزم همگانی نسبت به ساماندهی این سایت اقدام کنیم و یک اقدام ماندگار از خود بر جای بگذاریم چراکه ادامه فعالیت حلقه دره با شرایط فعلی آسیب‌های جدی را در بر خواهد داشت.

استاندار البرز در پایان خاطرنشان کرد: باید نهضت گردشگری البرز را راه اندازی کنیم تا با رونق گردشگری شاهد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
گران‌ترین خط شماره تلفن همراه در جهان به مبلغ ۲٫۷۵ میلیون دلار توسط یک تاجر قطری خریداری شد. به گزارش ایسنا، بر اساس گزارشی که در tech news network آمده است، یک تاجر قطری که نمی‌خواست نامش فاش شود، در یک مزایده به میزبانی اپراتور مخابراتی قطری گران‌ترین شماره تلفن همراه را به نام خود ثبت و خریداری کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، گران‌ترین خط تلفن همراه در جهان با شماره ۶۶۶۶-۶۶۶ به مبلغ ۲٫۷۵ میلیون دلار توسط یک تاجر قطری خریداری شده است. _______________________________________________________________________________بیشتر بخوانید: یک اماراتی گرانترین شماره تلفن جهان را خرید_______________________________________________________________________________خریداری خطوط تلفن همراه با شماره رند، همواره یکی از جنجال برانگیزترین اتفاقات و رویدادهای جهان بوده است که به مبالغ بالا و گزافی توسط ثروتمندان و تاجران بزرگ در کشورهای مختلف به مزایده گذاشته می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
برترین‌ها - دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده‌اند. در این مطلب با زندگی این دوقلو‌های به هم چسبیده بیشتر آشنا می‌شوید. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود. اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می‌کنند و موضوعات مختلفی تدریس می‌کنند. رونی و دانی گالیون، پیرترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا هستند (آن‌ها ۶۸ ساله هستند).
کجاروکجارو1 روز قبل
دیوار سر پل ذهاب یا گاوری بقایای دیواری تاریخی در سر پل ذهاب استان کرمانشاه است که در کوهپایه‌های غربی زاگرس جای دارد. دیوار سر پل ذهاب کرمانشاه نمونه‌ای از آن‌ها است که برفراز کوه‌های غربی سر پل ذهاب در کوهپایه‌های غربی زاگرس و در مرز ایران و عراق همچنان پابرجای ایستاده است. گاوری ایستاده در مرزهادیوار تاریخی سر پل ذهاب که در زبان محلی به آن گاوری می‌گویند، به طول حدود ۱۱۵ کیلومتر در امتداد مرز بین ایران و عراق در کوهپایه‌های غربی زاگرس قرار دارد. در سال ۱۶۳۹ میلادی پیمان ذهاب یا عهدنامه قصرشیرین برای پایان دادن به جنگ‌ها و اختلافات مرزی بین دو دولت صفوی و عثمانی بسته می‌شود و براساس این عهدنامه، دیوار سر پل ذهاب مرز بین این دولت‌ها تعیین می‌شود. قدمت گاوریقدمت دیوار گاوری سر پل ذهاب به‌طور دقیق مشخص نیست.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
به نظر می‌رسد که کار استودیو بند با بازی Days Gone تمام نشده و حتی شاید در آینده نسخه دوم این بازی هم ساخته شود. با این حال به نظر می‌رسد که کار سازندگان با این بازی تمام نشده و در ادامه هم شاهد موارد بیش‌تری برای بازی خواهیم بود. کریس ریس از استودیو بند در جریان مصاحبه‌ای که با گیمزرادار داشت، در این باره اعلام کرد سازندگان علاقه زیادی به زنده نگه داشتن دنیای این بازی دارند و این کار همواره یکی از برنامه‌های اصلی آن‌ها بوده است. چندی پیش اعلام شد که مراحل اولیه توسعه بازی بعدی استودیو بند آغاز شده است و یکی از احتمالات موجود در رابطه با این بازی می‌تواند نسخه دوم Daye Gone باشد. بازی بعدی این استودیو به‌احتمال زیاد برای کنسول جدید سونی یعنی پلی استیشن ۵ ساخته خواهد شد.
زوم‌جیزوم‌جی15 ساعت قبل
در گذشته یوشینوری اونو، کارگردان Street Fighter V، اعلام کرده بود که در جریان مسابقات قهرمانی آمریکای شمالی این بازی، مبارز جدید استریت فایتر V را معرفی می‌کند. گیل برای اولین‌بار در Street Fighter III به‌عنوان یک شخصیت شرور ظاهر شده بود. جدا از این مورد، کپکام (Capcom) نسخه چمپیون ادیشن بازی Street Fighter ۵ را هم معرفی کرد. Street Fighter V: Champion Edition دارای تمامی محتویات تزئینی است که تابه‌امروز برای بازی عرضه شده است (به‌جز محتویات فایتینگ چنس و کپکام پرو تور). به‌عبارتی Street Fighter V: Champion Edition دارای ۳۴ محیط مسابقه‌ای و ۲۰۰ اسکین برای کاراکترهای بازی است.
پارس نیوزپارس نیوز16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری10 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری10 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری11 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مقدماتی یورو ۲۰۲۰|آتش‌بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند

فارس2 دقیقه قبل

عکس| تاکسی‌های جدید بعد از اصلاح قیمت بنزین!

آفتاب‌نیوز4 دقیقه قبل

وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

تجارت‌نیوز8 دقیقه قبل

تولید نانوکامپوزیت‌های دندان نژاد ایرانی در کشور/جلوگیری از خروج ۸ میلیون دلاری ارز

ایسنا9 دقیقه قبل

رمز موفقیت یک نخبه در تربیت ۷ فرزند

تسنیم10 دقیقه قبل

کاوانی به رکورد ۵۰ گل در اروگوئه رسید

فارس12 دقیقه قبل