بهبود وضعیت محیط کسب و کار در بخش تعاون نسبت به سال گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

بهبود وضعیت محیط کسب و کار در بخش تعاون نسبت به سال گذشته

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- بررسی وضعیت محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان سالجاری نشان داد که محیط کسب و کار در تابستان امسال از نگاه فعالان بخش تعاون، وضعیت مطلوب تری نسبت فصل و سال گذشته دارد. تاریخ انتشار: 13:41 - 28 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۲۶۸
بهبود وضعیت محیط کسب و کار در بخش تعاون نسبت به سال گذشته - 0

به گزارش گروه اتقصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، بررسی وضعیت محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۹۸ که با حضور ۴۸۴ فعال اقتصادی بخش تعاون مورد بررسی قرار گرفت و رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶٫۰۹ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شده که نشان از بهبود وضعیت این شاخص نسبت به ارزیابی فصل گذشته (بهار ۱۳۹۸ با میانگین۶٫۱۹) دارد همچنین نسبت به سال گذشته (تابستان ۹۷، میانگین ۶٫۳۸) وضعیت بهبود شاخص‌ها را نشان می‌دهد.

به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران، از دید فعالان بخش تعاون محیط کسب و کار در تابستان ۱۳۹۸ وضعیت مطلوبتری نسبت به فصل و سال گذشته را دارد.

لازم به ذکر است در تابستان ۹۷ رقم شاخص به ۶٫۳۸ رسید که بدترین وضعیت محیط کسب و کار در دوازده دوره این پایش به ثبت رسید. نوسانات شدید نرخ ارز و ناپایداری قیمت‌ها از مهمترین علل ثبت این رقم به شمار می‌رود.

به گفته مصطفایی، مدیر آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران، نامناسبترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان۹۸ شامل: ۱-بی‏ثباتی و غیرقابل پیش‏بینی بودن قیمت‏ها۲- دشواری تامین مالی۳-موانع در فرآیند اداری و اخذ مجوز‌های کسب و کار ۴- بی‏ثباتی سیاست‏ها، مقررات و رویه‏های اجرایی بوده و مناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان۹۸ نیز شامل محدودیت دسترسی به حامل‌های انرژی (برق، گاز، گازوئیل و…)، محدودیت دسترسی به آب و محدودیت‌های دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت ارزیابی شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش تعاون براساس رشته فعالیت اقتصادی، فعالیت استخراج معادن بدترین محیط کسب و کار و فعالیت‌های خدماتی دارای بهترین وضعیت محیط کسب و کار را در بین رشته فعالیت اقتصادی داراست.

همچنین برآورد فصلی شاخص استانی محیط کسب و کار بخش تعاون نشان می‌دهد که استان کرمانشاه بدترین محیط کسب و کار و استان گیلان و گلستان بهترین محیط کسب و کار را در بین استان‌ها کشور را دارند.

اتاق‌ها مطابق با ماده ۴ قانون بهبود فضای کسب و کار موظفند به منظور اطلاع سیاستگذاران از وضعیت محیط کسب و کار در کشور، شاخص‌های ملی محیط کسب و کار در ایران را به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استانها، بخش‌ها و فعالیت‌های اقتصادی، سنجش و اعلام کنند.

به همین منظور طرح ملی پایش محیط کسب و کار بصورت فصلی مورد ارزیابی قرار می‌دهند که تاکنون دوازده دوره این نتایج منتشر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

ادامه ماجرای ورق‌های فولادی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
آنچه براساس گزارش فرزاد آذری بقا خبرنگار خبرگزاری صداوسیما که دیروز در بخش‌های مختلف خبری پخش شد و نشان داد آنچه در فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود به دست صنایع کوچک و متوسط برای تولید ماشین آلات کشاورزی نمی‌رسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد نهادهای فراتر از وزارت صنعت معدن و تجارت باید به داد تولید کنندگان صنایع کوچک و متوسط برسد آنهایی که به دنبال تولید هستند اما روال‌های نادرست و فساد زا همچنان موانع بزرگ در برابر تولیدشا ن است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
آقای همتی افزود: بانک مرکزی باید بتواند از طریق ورود به این بازار، نقدینگی بانک‌ها را کنترل کند. وی در پاسخ به این پرسش که چرا بانک‌ها در جذب سپرده‌های مردم به آسانی عمل می‌کنند، اما در پرداخت تسهیلات، سخت می‌گیرند؟ گفت: بانک‌ها از ابتدای امسال تاکنون حدود ۶۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند. رئیس کل بانک مرکزی افزود: ۷۵۰ هزار نفر به میزان ۲۴ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ازدواج دریافت کرده‌اند و ۸۷۱ شرکت دانش بنیان هم حدود ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در ۹ ماه امسال از بانک‌ها تسهیلات گرفته‌اند. آقای همتی ادامه داد: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شده و ۷۱ درصد از وام‌هایی که به بخش صنعت پرداخت شده، سرمایه در گردش است. وی اضافه کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار اختصاص داده شده که حداقل برای ۳۲۸ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای مرتنس؛ «دریس» در آستانه تمدید قرارداد با ناپولی

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل

دیوار جمهوریخواهان در برابر اصلاحیه‌های فرایند استیضاح ترامپ

ایرنا13 دقیقه قبل

۳ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها جان باختند

ایرنا20 دقیقه قبل

محمدی: محمدیان نشان داد انتخابمان اشتباه نبوده/ زارع نویدبخش ظهور یک ستاره برای کشتی ایران است

فارس22 دقیقه قبل

تأمین اجتماعی ورشکسته شد+جزییات

نامه‌نیور23 دقیقه قبل

فشار ترامپ بر ناتو برای ایفای نقش بیشتر در خاورمیانه

ایرنا26 دقیقه قبل

چشم پوشی دولت از ۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی به نفع واردکنندگان

فارس26 دقیقه قبل