لزوم همکاری وزارت نیرو برای آزادسازی اراضی زیر شبکه‌های فشار قوی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
لزوم همکاری وزارت نیرو برای آزادسازی اراضی زیر شبکه‌های فشار قوی

لزوم همکاری وزارت نیرو برای آزادسازی اراضی زیر شبکه‌های فشار قوی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، خواستار همکاری وزارت نیرو برای آزاد سازی اراضی زیر شبکه های فشار قوی شد.

اعتمادآنلاین| محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، خطاب به وی در خصوص ضرورت ایجاد تصفیه خانه‌های فاضلاب و استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز گفت: ما به عنوان کمیسیون شهرسازی و معماری به همراه کمیسیون‌های سلامت و محیط زیست و برنامه و بودجه ۱۰ جلسه با همکاران شما در خصوص ایجاد تصفیه خانه‌های محلی برگزار کردیم و به مدل‌های مالی رسیدیم اما متاسفانه همکاری لازم با ما انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه در مصوبه هیئت دولت در سال ۹۴ آمده است که وزارت نیرو باید فاضلاب خام و شبکه فاضلاب را ایجاد کند و بصورت رایگان در اختیار شهرداری‌هایی که متقاضی ایجاد تصفیه خانه‌های محلی هستند، قرار دهد، همکاران شما تمام این اقدامات را که وظیفه ذاتی وزارت نیرو است، جزو آورده خود در مدل مالی می‌دانند. نهایتا این مساله موجب افزایش قیمت پساب تولید شده می‌شود، ضمن اینکه بخشی نگری نیز در این حوزه‌ها وجود دارد لذا من درخواست دارم در این خصوص دستورات لازم را صادر کنید. شهرداری تهران آمادگی دارد و شورای شهر نیز مصوبه‌ای در این خصوص دارد اما اجرای آن منتظر دستور وزیر است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به لزوم تعیین تکلیف شبکه‌های فشار قوی و انتقال نیرو اظهار داشت: مجموعه‌ای از اراضی با ارزش شهر تهران زیر شبکه‌های فشار قوی قرار دارند، در حالی که این زمین‌ها در تامین سرانه‌های خدماتی می‌توانند به شهر و شهروندان کمک کنند. اگر وزارت نیرو پای کار باشد این زمین‌ها می‌توانند برای شهر، شهرداری و وزارت نیرو ارزش افزوده داشته باشند اما اهتمام جدی در وزارت نیرو وجود ندارد. این موضوع از سوی مجلس نیز پیگیری و در فرمانداری و استانداری تبدیل به مصوبه شده است و اکنون نیاز به دستور جنابعالی دارد.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی با اشاره به انتقاد مطرح شده در مورد ساخت و ساز در کنار رود دره‌ها گفت: ما حتما مانع ادامه این ساخت و سازها می‌شویم و این موضوع را پیگیری می‌کنیم اما شما هم بدهی ۴۳ میلیارد تومانی تصفیه خانه ری که در حریم و بدون مجوز ساخته شده و رای ماده صد هم دارد را حتما پرداخت کنید.

عضو شورای شهر تهران در خصوص استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر بیان کرد: این موضوع هم در برنامه ۵ ساله و هم دربرنامه‌های سالانه و مصوبات هیات دولت و شورا مطرح شده است و ما آمادگی داریم بصورت پایلوت در فرایند صدور پروانه در مناطق برخوردار شهر تهران استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر را الزامی کنیم اما با توجه به قیمت قابل توجه آن، ضرورت دارد که ابتدا وزارت نیرو بسته‌های تشویقی موثرتری را ارائه کند تا این موضوع نهادینه شود.

وی در پایان افزود: ما در منظومه حکمرانی کشور، مدیرانی که دارای نگاه استراتژیک باشند، کم داریم و بسیاری از چالش‌ها و مشکلات کشور به دلیل بخشی نگری‌ها ایجاد شده است لذا تقاضا دارم شما به عنوان عضوی از هیات دولت تلاش کنید سند مجموعه شهری تهران و سیاستگذاری و مدیریت یکپارچه حریم محقق شود، بدین ترتیب نه تنها ری نباید از تهران جدا شود بلکه تمام منطقه کلانشهری تهران و شهرهای اقماری باید ذیل ساز وکار تصمیم سازی و تصمیم گیری و سیاستگذاری یکپارچه اداره شوند.

منبع: شهرنوشت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تدابیر برای کاهش آلودگی هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آلودگی که مشاهده می‌کنید معمولا در این فصل اتفاق می‌افتد اما تصمیمات اضطرای می‌تواند راهگشای مناسبی برای کاهش آلودگی شهرمان باشه؟
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
خوشحال شدم چون در آینده به ذخایر تولید نفت ایران اضافه می‌شود. به کارکنان نفت بیاموزید فعایت‌های مستقیم و غیرمستقیم نفتی نباید منجر به آلودگی و نابودی اینها شود. به کارکنان نفت بیاموزید که ایران از نژادها، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و بخش‌های مختلف تشکیل شده است. لطفا به کارکنان نفت بیاموزید اگر از رنج مردم منطقه میزبان نمی‌کاهید حداقل بر رنج آنها نیافزایید. به کارکنان نفت بیاموزید مردم ولی نعمت مسوولان هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه

خبری1 ساعت قبل

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری19 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری23 ساعت قبل

اجرای ۶۲۵ برنامه به مناسبت ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان زنجان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور5 دقیقه قبل

برگزاری ۱۰۱۷ برنامه ویژه هفته کتاب در استان کرمان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور6 دقیقه قبل

مجلس موضوع کلاهبرداری‌های اینترنتی را در نشست غیرعلنی با حضور وزیر اقتصاد بررسی کند

خانه ملت11 دقیقه قبل

دنیس راس توافق ایران و آمریکا را محتمل دانست

خبرآنلاین11 دقیقه قبل

فیلم/ پاسخ موشکی مقاومت به ترور فرمانده فلسطینی

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

رونالدو باشگاه یوونتوس را عصبانی کرده است

اعتمادآنلاین12 دقیقه قبل

آمریکا به دنبال ایجاد تفرقه و برهم زدن جوامع اسلامی است

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل