توان قطعه سازی آذربایجان شرقی فراتر از صنعت خودروسازی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. تکنولوژی
توان قطعه سازی آذربایجان شرقی فراتر از صنعت خودروسازی است

توان قطعه سازی آذربایجان شرقی فراتر از صنعت خودروسازی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: قطعه سازان استان در حال حاضر غیر از صنایع خودروسازی، توان تولید و تامین قطعات صنایعی نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع ریلی را دارا هستند .

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، حبیب امین زاده اظهار کرد: علی رغم تولید ۹۷ درصد قطعات تراکتور و ۳۰ درصد انواع قطعات خودرو و وسایط نقلیه سبک و سنگین کشور در آذربایجان شرقی، توانمند سازی قطعه سازان برای ورود بیشتر به بازار تامین قطعات صنایع وابسته به مجموعه نفت و پتروشیمی و صنایع ریلی و سایر قطعات صنایع ماشین سازی و تجهیزات ضروری است.

وی ادامه داد: ۶۰۰ کارگاه و کارخانه قطعه‌سازی و تولید متنوع لوازم یدکی زمینه اشتغال نزدیک به ۲۵ هزار نفر را فراهم کرده است که تنها بخشی از این ظرفیت در مسیر تامین وتولید قطعات خودرویی است.

وی در ادامه با اشاره به وجود زیرساخت‌های لازم دو صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی در استان اظهار کرد: با تکیه بر نیروهای بومی و مطالعات انجام‌گرفته، ظرفیت لازم برای تبدیل استان به قطب سوم تولید خودرو در کشور وجود دارد.

امین زاده گفت: صنعت خودروسازی در کشور یک صنعت استراتژیک بشمار می‌رود؛ چراکه بنیان بسیاری از واحدهای تولیدی بر اساس قطعه‌سازی و خودروسازی استوار است و بر همین اساس این استان توان تولید ۷۰ درصدی قطعات مورد نیاز خودرو در کشور را داراست.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی روز ایران و دنیا

وی با بیان این‌که میزان تولید قطعات خودرو در استان بالغ بر ۳۰۰ هزارتن در سال صرفه جویی ۲۵۰ میلیون یورویی را به دنبال دارد اضافه کرد: سالانه در حدود ۱۰ هزار تن قطعات تراکتور به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: با این وجود و طی ۱۰ سال گذشته به رغم مشکلات ناشی از تحریم‌ها رتبه قطعه سازی در استان به عدد هفت رسیده است که فرسوده بودن ماشین آلات، کمبود نقدینگی، عدم پرداخت به موقع مطالبات از طرف خودروسازان، پایین بودن حاشیه سود و نهایتا بالا بودن نرخ بهره بانکی به کاهش رتبه استان منجر شده است.

امین زاده تصریح کرد: برای عبور از این مشکلات و کمک به رونق قطعه سازی، از یک سو در حال مذاکره با شرکت‌های بزرگ تامین قطعه و از سوی دیگر درصدد تسهیل و رفع موانع تولید، اعطا تسهیلات و همچنین ترغیب خودروسازان استانی مبنی بر تامین قطعات از ظرفیت بومی و درون استانی و رفع محدودیت قطعه سازی صرفا برای صنعت خودرو هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
ساعت ۲۴-قطع شدن سراسری اینترنت در چند روز اخیر، سبب ایجاد مشکلاتی شده که شاید تا پیش از این بسیاری از کاربران تجربه نکرده بودند. با توجه به آنکه روند قطعی اینترنت بیشتر از حد انتظار شده و هنوز هم همچنان ادامه دارد، شاید این سوال به ذهن بسیاری رسیده باشد که اگر این قطعی اینترنت بین‌المللی برای مدت طولانی ادامه یابد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اصلا اگر اینترنت دیگر وصل نشود، چگونه باید زندگی را ادامه دهیم؟ کسب و کارهای مجازی از صفر شروع می‌شوند! حال باید پرسید آیا امکان انتقال این بیزینس‌ها به پلتفرم‌های داخلی وجود دارد؟ در حالت تئوری بایستی گفت بله! امری که در طی چند روز اخیر و با هجوم کاربران داخلی به استفاده از آن‌ها، به‌خوبی مشخص شده کندی سرویس‌ها و اختلالات به‌وجود آمده در عملکردشان، همچنان چنین ظرفیتی را متصور نمی‌داند. چه بسا که وام‌ها و مبالغی که در طی این مدت گرفته‌اند، همچنان جوابگوی ارتقای فنی آن‌ها نیست.
تابناکتابناک7 ساعت قبل
لابد با این دورنما که خودرو‌های ۱۰۰ درصد آب سوز توان و قدرتی تا ۶ برابر خودرو‌های بنزین سوز خواهند داشت! صحبت درباره ادعای ساخت تجهیزاتی است که خودرو‌های معمولی و بنزینی به کمکش «آبسوز» می‌شوند. لابد با این دورنما که خودرو‌های ۱۰۰ درصد آب سوز توان و قدرتی تا ۶ برابر خودرو‌های بنزین سوز خواهند داشت! شرایطی ویژه که موجب خواهد شد آب سوز کردن خودرو طرفداران پرشماری بیابد و در نتیجه آن، شهرتی بزرگ برای مخترع تجهیزات آبسوز دست و پا شود. سخنانی که تا بیانشان زمان زیادی نمانده، به شرطی که مسئولان به سرعت وارد عمل شده و واقعیت بی نیازی خودرو‌های بنزینی از بنزین و اتکایشان به آب را برملا کنند!

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

32+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.

اینترنت ملی اینترنت نیست؛ یک شبکه داخلی است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
این روز‌ها به‌خاطر اعتراضات به گران شدن بنزین، شورای امنیت ملی اینترنت را قطع کرده است؛ شبکه دیگری جایگزین اینترنت شده است که همان شبکه ملی اطلاعات است که مردم به آن اینترنت ملی می‌گویند.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
خودروهای دیفرانسیل جلو از عمومیت بیشتری برخوردار بوده و در یک مقیاس کلی نسبت به انواع دیفرانسیل عقب حجم تولید بیشتری را در کارخانه‌های خودروسازی سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند؛ حتی هزینه تولید آن‌ها نیز نسبت به ماشین‌های دیفرانسیل عقب بسیار کمتر است، اما خودروهای دیفرانسیل عقب نیز از مزایای فراوانی برخوردار هستند و طرفداران بسیاری دارند. در خودروهای دیفرانسیل جلو مجموعه پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و چرخ‌های محرک کاملا در بخش جلویی خودرو قرار دارند، اما در خودروهای دیفرانسیل عقب، نیروی موتور بواسطه محور انتقال نیرو (میل گاردان) به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و در واقع با اینکه در اغلب موارد موتور و گیربکس در قسمت جلویی خودرو قرار دارند، اما چرخ‌های محرک به همراه دیفرانسیل به بخش عقب خودرو انتقال داده شده‌اند. معایب خودروهای دیفرانسیل عقبیکی از مزایای خودروهای دیفرانسیل جلو نسبت به انواع دیفرانسیل عقب، فضای جادار کابین این گونه خودروها است. از آنجایی که مجموعه اجزای موتور، جعبه دنده و دیفرانسیل خودروهای FWD در بخش جلو خودرو و درون محفظه موتور جای گرفته است؛ در نتیجه در خودروهای دیفرانسیل جلو هیچ اثری از برجستگی میانی کف اتومبیل به چشم نمی‌خورد و خودروسازان می‌توانند فضای کابین گسترده‌‌تری را برای سرنشینان خودروهای دیفرانسیل جلو طراحی کنند. خودرو‌هایی که دیفرانسیلشان عقب است نسبت به خودرو‌های دیفرانسیل جلو از تقسیم وزن مناسب‌تری در عقب و جلو برخوردار هستند که این امر موجب کاهش فشار وزن خودرو روی محور محرک (محور عقب) شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر20 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف28 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز28 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز29 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز33 دقیقه قبل