مقابله با آلودگی هوای اصفهان عزم جدی شهروندان ومسئولان را می‌طلبد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
مقابله با آلودگی هوای اصفهان عزم جدی شهروندان ومسئولان را می‌طلبد

مقابله با آلودگی هوای اصفهان عزم جدی شهروندان ومسئولان را می‌طلبد

مهرخبرگزاری مهر |
اصفهان – عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مقابله با آلایندگی هوای اصفهان عزم شهروندان را می‌طلبد، گفت: تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای کاهش آلودگی هوا ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله معین پیش از ظهر یک شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری و اداره کل حفاظت از محیط زیست باید موضوع وارونگی هوا را تهدیدی جدی برای فصل پاییز و زمستان قلمداد کنند، اظهار داشت: سالهای گذشته نیز وارونگی هوا از جمله تهدیداتی محسوب می‌شد که در دو فصل پاییز و زمستان سلامت شهروندان را در خطر قرار می‌داد، به همین دلیل سازمان‌های مرتبط باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان با همکاری یکدیگر و با تامین اعتبار از سوی شهرداری، مطالعاتی را در زمینه شناخت و کنترل منشاء آلودگی هوا انجام داده‌اند که باید کمک کرد تا این مطالعات هرچه زودتر انجام و اجرایی شود.

تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای کاهش آلودگی هوا ضروری است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی را گامی مهم برای تشویق مردم در جهت استفاده از این ناوگان و کاهش آلودگی خواند و ادامه داد: از آنجا که جمعیت شهر و میزان استفاده از خودروهای شخصی زیاد است، باید به اجرای دقیق محدوده ممنوعیت تردد خودروها در مرکز شهر اهتمام بیشتری داشته باشیم.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

معین بیان داشت: باید همه خودروهای ناوگان عمومی از تاکسی‌ها گرفته تا اتوبوس‌ها به فیلتر گازهای دفعی مجهز شوند و همه خودروهای شخصی را نیز به داشتن استانداردهای زیست محیطی و معاینه فنی ملزم کنیم.

وی با اشاره به اینکه می‌بایست اعتبار اجرای پارک‌ها و فضاهای سبز که در بودجه سال ۹۸ پیش بینی شده به طور کامل تامین شود، افزود: باید از تغییر کاربری فضای سبز به طور کامل جلوگیری کنیم و پرداختن به امور فضای سبز را در اولویت کارها قرار دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اگر تعداد تابلوهای اعلام وضعیت هوا را در میادین و و چهار راه‌ها افزایش دهیم در تشویق مردم برای کمک به کاهش آلودگی گام بزرگی برداشته‌ایم.

وی به اهمیت نظارت بر واحدهای خدمات شهری و پیمانکاران فضای سبز جهت جلوگیری از آتش زدن برگ و ضایعات‌های موجود در فضای سبز، اشاره کرد و گفت: یکی از دیگر مواردی که بسیار زیان بار بوده و در ایجاد آلودگی زیست محیطی نقش به سزایی دارد، تخریب و خاکبرداری اراضی است که باید بر این موارد نیز نظارت ویژه‌ای داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
مهرمهر2 ساعت قبل
وی عنوان کرد: کارآفرینی صرفا نو آوری نیست بلکه نوآوری باید در راستای بهبود و ایجاد کسب و کار استفاده شود. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: می‌توان با ظرفیت کافه کارآفرینی تیمی را تشکیل داد و برای جوانانی که در حال تشکیل کسب و کار هستند مکانی برای گفت و گو تبادل نظر ایجاد کرد. ابراهیمی مطرح کرد: این کافه کارآفرینی نباید صرفا به سمت تقویت کارفرمایی برود بلکه به سمت هدف خود که تقویت کارآفرینی در جامعه است حرکت کند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اذعان کرد: ما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی احساس می‌کنیم که استان هرمزگان به ترویج این گفتمان و ادبیات در میان جوانان نیاز دارد تا جوانان استان هرمزگان از تفکر استخدامی به دنبال تفکر کارآفرینی باشند. صندوق کارآفرینی از کسب وکارهایی که در بسترهای نوین فعالیت می‌کنند حمایت خوهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
کاهش ۱۲ درجه‌ای دما درکشوردرخبری دیگر صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها در کشور تا پایان هفته ادامه دارد، از کاهش هفت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق شرقی و شمال شرقی کشور خبر داد. رشد ۱۴ درصدی مراجعه به گرمخانه‌هاهمچنین به گزارش «ایسنا» سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی از افزایش ۱۴ درصدی مراجعات افراد بی خانمان به گرمخانه‌ها در شب‌های سرد خبر داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا11 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین14 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف18 دقیقه قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه منچستریونایتد - رایان گیگز به ساوتهمپتون (۱۹۹۵)

طرفداری20 دقیقه قبل

کاظمی: بانک‌ها تولید ملی ما را متوقف کردند

ایسنا23 دقیقه قبل

۱۱۰ ساله‌ها سلول‌های خاصی دارند

مشرق‌نیوز33 دقیقه قبل