رزمایش رژیم صهیونیستی در شهرک لبنانی شبیه سازی شده در جولان اشغالی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
رزمایش رژیم صهیونیستی در شهرک لبنانی شبیه سازی شده در جولان اشغالی

رزمایش رژیم صهیونیستی در شهرک لبنانی شبیه سازی شده در جولان اشغالی

فارسخبرگزاری فارس |
تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد ارتش اسرائیل همچنان در حال رزمایش نظامی در شهرک لبنانی شبیه سازی شده در منطقه جولان برای آمادگی در هر جنگ آتی با لبنان است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه خبر داد، ارتش این رژیم تمرین‌های نظامی خود را در مناطق پرجمعیت ادامه می‌دهد که از جمله آن یک مانور نظامی در داخل شهری است که در جولان اشغالی سوریه ساخته شده که شبیه یک شهر لبنانی است تا اسرائیل قبل از جنگ آینده احتمالی خود با لبنان برای آن آماده باشند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد، ارتش اسرائیل در جولان سوریه چندین روستای لبنانی، اردوگاه‌های فلسطینی و تونل‌های نظامی بنا کرده تا نیروهایش را برای مبارزه در داخل مناطق مسکونی آموزش دهد که احتمال دارد در آینده این مبارزه در خاک لبنان باشد به گونه‌ای که ساختمان‌ها و تاسیسات آن مشابه ساختمان‌های واقعی است.

این گزارش نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل در تلاش برای شبیه سازی دقیق واقعیت‌های جنوب لبنان، ساختمان‌ها و خیابان‌ها در شهرها از جمله مزارع و دشت‌ها، کوچه‌های روستایی، فضاهای باز، امکانات کشاورزی و تونل‌های زیرزمینی ساخته است.

در این گزارش شارون آزولی، یک افسر صهیونیست و رئیس بخش استحکامات در تیپ شمالی ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید که ارتش اسرائیل می‌خواهد مناطق آموزش نظامی را با آنچه در جنگ سوم لبنان انتظار می‌رود تطبیق دهد و یگان‌های نظامی برای روز مناسب آماده باشند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: عملیات رزمی امروز در مناطقی صورت می‌گیرد که برخلاف گذشته اساسا مسکونی است، بنابراین نیروی زمینی پویاتر، جدی‌تر و بزرگتر شده است. ما در حال ساختن اردوگاه‌های آموزشی بیشتری نظیر این نمونه هستیم تا هرکدام از آنها با تهدیدهایی که در برابر اسرائیل در جبهه‌های مختلف وجود دارد، روبرو شوند.

ارتش رژیم صهیونیستی پیش از این هم تاسیسات آموزش نظامی اینچنینی در منطقه زالیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی ساخته بود که مشابه نوار غزه بود و به گفته «یووال شالوم»، یک افسر مسئول عملیات رژیم صهیونیستی «در آنجا کاملا احساس می‌کردی در داخل نوار غزه هستی یعنی محله‌ها و اردوگاه‌های آوارگان کاملا مشابه چیزی است که در غزه است این امر به نیروهای ما فرصت یادگیری مبارزه در مناطق غیر باز و موقعیت‌های پرجمعیت را می‌دهد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اصلاح لایحه تجارت جهت تأمین نظر شورای نگهبان و اعلام وصول لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی از مهمترین مصوبات جلسه علنی مجلسی‌ها بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد اعاده شده لایحه تجارت را از سوی شورای نگهبان که در ارتباط با شرایط قرارداد بانک‌ها و ضمانت‌نامه‌های صادرکنندگان است، اصلاح کردند.
الفالف17 ساعت قبل
وی با بیان اینکه این استیضاح ۳۸ امضا دارد و نمایندگان امضاهای خود را پس نگرفتند، تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس امروز نامه‌ای به هیت رئیسه مجلس میزند و گزارش خود مبنی بر قانع نشدن نمایندگان از توضیحات وزیر را اعلام میکند تا استیضاح در دستور صحن مجلس قرار گیرد. در سالهای گذشته استیضاح حجتی بارها در مجلس مطرح شد. حجتی حتی روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶ در صحن مجلس استیضاح شد اما مجددا از نمایندگان رای اعتماد گرفت. بعد از آن وی بارها در معرض استیضاح قرار گرفت اما طرح استیضاح وی از دستور کار مجلس خارج شد. آخرین بار ۲۱ اسفند سال گذشته بود که استیضاح این وزیر در ۲۰ محور از سوی ۵۱ نماینده تهیه شد اما در خرداد امسال از دستور کار مجلس خارج گردید. برای استیضاح یک وزیر به امضای حداقل ۱۰ نماینده نیاز است.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
تصمیم دولت مبنی بر اصلاح قیمت و مصرف سوخت ده‌ها دلیل کارشناسی دارد. البته دلایلی هم در همین سطح کارشناسی مبنی بر مخالفت با آن وجود دارد. روزنامه رسالت نوشت: تصمیم دولت مبنی بر اصلاح قیمت و مصرف سوخت ده‌ها دلیل کارشناسی دارد. البته دلایلی هم در همین سطح کارشناسی مبنی بر مخالفت با آن وجود دارد. *وقتی قوای کشور در مورد یک تصمیم به عزم رسیدند مخالفت با آن همانطوری‌که رهبر انقلاب فرمودند جایز نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری21 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری21 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری21 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

استرداد کلاهبردار ۴۰۰ میلیاردی به کشور

همشهری16 دقیقه قبل

کولاک برف زنجان را فرا می‌گیرد

ایسنا16 دقیقه قبل

مهلت ثبت‌نام جشنواره‌فیلم فجر تمدید نمی‌شود

ایسنا16 دقیقه قبل

شمخانی: رویکرد ایران تقویت هرچه بیشتر روابط با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان است

ایسنا16 دقیقه قبل

اگر آنفلوآنزا گرفتید در خانه بمانید!

آفتاب‌نیوز17 دقیقه قبل

حاجی صفی دیدار با شهرخودرو را از دست داد

نود17 دقیقه قبل