آب چیتگر نباید به دلیل بدهی قطع شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

آب چیتگر نباید به دلیل بدهی قطع شود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
عضو شورای شهر تهران از ادامه محرومیت روستا‌های ری از حق آبه رودخانه‌های کن، جاجرود و کرج خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: عضو شورای شهر تهران از ادامه محرومیت روستاهای ری از حق آبه رودخانه‌های کن، جاجرود و کرج خبر داد.

آب چیتگر نباید به دلیل بدهی قطع شود - 1

پس از سخنان وزیر نیرو در صحن شورای شهر تهران، اعضای شورا نظرات خود را ارائه دادند، حسن خلیل آبادی در واکنش به سخنان وی گفت: به عنوان عضوی از شورای شهر تهران باید مطالبی را درخصوص‌ وضعیت شهرستان ری به آقای وزیر بگویم. کشاورزان ری از رودخانه کن، جاجرود و کرج دارای حق آبه بوده‌اند اما از این حق آبه محروم شده‌اند و به جای آب گوارای رودخانه کرج امروز فاضلاب و باقی مانده روان آبها به آن شهرستان می‌رسد.

خلیل آبادی، گفت: امروز فاضلاب خانگی شهر تهران به تصفیه‌خانه ری می‌ریزد که این تصفیه‌خانه چند مشکل اساسی برای اهالی ری به بار آورده است. تمام آب تصفیه شده به ورامین تعلق یافته است که این موضوع اصلا عادلانه نیست و پیش از این قرار بوده است سهم ورامین از این دبی آب کمتر باشد.

وی افزود: در شهر ری مشکل آب برای کشت علوفه و غلات داریم در حالی که با این آبی که به ورامین می‌رود گل کاشته می‌شود. از طرفی به دلیل تصفیه نشدن کامل آب مسیر گذر آب بوی بدی می‌گیرد و زندگی در آن منطقه مشکل شده است.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری خطاب به وزیر نیرو گفت: نقش فضای سبز در تولید اکسیژن بر کسی پوشیده نیست، اما توجه به منابع آبی محدود تامین آب فضای سبز از طریق پساب باید مدنظر قرار گیرد و از دوستان در شرکت آب و فاضلاب درخواست دارم که برنامه‌های جدی در این زمینه داشته باشند و با شورای شهر همکاری داشته باشند.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی ادامه داد: در اردیبهشت ۹۸ مقرر شد شورای شهر با شرکت آب و فاضلاب برنامه‌هایی داشته باشد و جهت نصب تجهیزات اطفای حریق به ویژه در صورت وقوع زلزله احتمالی در پایتخت، ‌ تامین پساب برای فضای سبز و تامین آب شرب مترو را انجام دهند و باید تسهیلاتی در این زمینه بر اساس قانون فراهم و مدل‌های مالی فی‌مابینی ارائه شود.

نوری گفت: از دهه ۷۰ شرکت آب و فاضلاب با شهرداری تعامل داشته و باید شبکه‌ آب و فاضلاب در پایتخت کاملا تکمیل شود که هنوز ۳۰ درصد باقی مانده و کامل شدن آن به لحاظ زیست محیطی حیاتی است.

نوری به مسأله حق آبه پارک چیتگر نیز اشاره کرد و گفت: از دهه ۴۰ حق‌آبه برای چیتگر منظور شده ولی به دلیل بدهی‌ها در دو فصل آب به روی چیتگر بسته می‌شود و بسیاری از بخش‌های این پارک دچار آسیب شده است. انتظار نداریم به دلیل بدهی‌ها آب بر روی چیتگر بسته شود و همکاری‌های لازم در این راستا باید انجام گیرد.

وی در پایان از روند کند جابجایی تیرهای برق در بافت‌های فرسوده نیز انتقاد کرد و گفت: این مساله نارضایتی‌هایی ایجاد کرده و درخواست داریم که به این مسأله توجه ویژه شود.

در ادامه وزیر نیرو در پاسخ به نظرات اعضای شورا بابیان اینکه مسئولیت هرآنچه که اکنون مطرح می‌شود با من است گفت: شبکه فاضلاب تهران ۷۵ درصد اجرایی شده است و طی ۵ سال آینده کل شبکه فاضلاب تهران اجرا خواهد شد.

وی درخصوص پارک چیتگر نیز گفت: بخشی از پارک چیتگر با آب شهری آبیاری می‌شود که باید پساب جایگزین آن گردد‌.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر