کاربران خبرآنلاین: احیای داعش به افراد نیست به تفکر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
کاربران خبرآنلاین: احیای داعش به افراد نیست به تفکر است

کاربران خبرآنلاین: احیای داعش به افراد نیست به تفکر است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
کاربران محترم خبرآنلاین در یک نظرسنجی عنوان کردند که خطر احیا و ظهور مجدد این گروه در شرایط فعلی بعید به نظر نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در دو هفته اخیر که ترکیه به شمال شرق سوریه حمله کرده است گمانه زنی‌ها مبنی بر فرار داعشی‌ها شدت گرفته است. نیروهای کرد سوریه می‌گویند که ترکیه مسبب فرار داعشی‌ها شده است و ترکیه نیز می‌گوید کردهای سوریه نگهبانی از زندان و کمپ داعشی ها در عین عیسی را رها کرده است.

از سوی دیگر آمریکا مدعی شد که ترکیه راه انتقال داعشی‌ها را مسدود کرده و از طرفی دیگر کردهای سوریه مدعی شدند که ترکیه داعشی‌ها را فراری داده است و همچنین به زندان عین عیسی حمله کرده است.

هنوز مشخص نیست که کدام گروه به عمد یا غیر عمد یا در شرایط جنگ به داعشی‌ها برای فرار از زندان کمک کرده است.

با اینحال ناظران و رهبران اروپا و سیاستگذاران آمریکایی به جد برای ظهور مجدد داعش هشدار داده‌اند. رهبران اروپا نیز به شدت مراتب نگرانی خود را از احیای مجدد داعش ابراز کرده‌اند.

در همین حال خبرگزاری خبرآنلاین روز ۵ شنبه ۲۵ مهرماه طی یک نظرخواهی از کاربران خواست که نظر خود را درباره احتمال احیای مجدد داعش در منطقه را بنویسند. مشروح نظرات کاربران را در ادامه می‌خوانید:

جواد نوشته است: انبارهای اسلحه سازی و مهمات جنگی در آمریکا لبریز از اسلحه هست و این اسلحه‌ها باید به فروش برسن تا افراد پشت پرده و جمهوری خواهان راضی بشوند پس برای این کار احتیاج به یک جنگ هست و بهانه جنگ آزاد شدن زندانیان داعش و ترامپ هم احتیاج داره به یک پیروزی بزرگ در آستانه انتخابات پس چ چیزی بهتر از اینکه یه سری آدم شست و شو مغزی شده زندانی آزاد بشن

کاربری در پاسخ به جواد نوشت: دقیقا و این اتفاق دودش در چشم کشورهای منطقه خواهد رفت و مجبورن باز هم هزینه بدن

مخاطب بی نام دیگری در پاسخ به جواد نوشت: طبق آمار تجارت اسلحه برای امریکا دیگه پر سود نیست و دیدن ماجرا از این زاویه ساده سازی است

کاربری با نام محمدی نوشته است: داعش اصل و مبنایش را سردمداران امریکایی گذاشتند، اهداف زیادی هم داشتند از فروش اسلحه، تا ناامن جلوه دادن منطقه و لشکرکشی برای چپاول و غارت، تقابل ادیان برای فریب ملتها برای استثمار امریکایی_صهیونیسمی، قدرت دادن رژیم جعلی صهیونیسم برای تسلط بر آسیا و افریقا و حتی خود اروپا، به اسارت گرفتن بیت ا …الحرام و بیت المقدس برای بدنام و خراب کردن مسلمانان در مقابل سایر ادیان الهی و به موازات آن طرح خیانت قرن و …، اکنون ملتها هوشیار شده‌اند و شجره‌ی خبیثه داعش نابود شده است که با خروج امپریالیسم سرمایه داری سردمداران امریکایی اثری از آن نخواهد ماند، نتیجه‌ی کار داعش جز نابودی منطقه و کشتار شیعه و سنی و کرد و ایزدی و مسیحی و …ثمره‌ای برای سردمداران امریکایی و حامیان آن نداشت و باید جوابگوی خداوند یکتا باشند و قدر مسلم ملتها باید هوشیار باشند تا به بند شیطان و نابودی جان و مال و نوامیس شان نروند و اینها در کتاب اسمانی ما و سایر ادیان الهی و در شرگذشت ملتها وجود دارد و قدر مسلم تفاوت در جهان مدرن امروزی است که ملتها راه خداپرستی که نجات انسانیت از بند شیطان است را برگزیند، بازیچه‌ی دست شیطان نمی‌شوند

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

مسعود نوشت: خطر داعش از بین نرفته و هنوز این گروه داره ادامه میده به فعالیتش. از بین نرفته بوده که بخواد دوباره شکل بگیره!

مخاطب بی نامی نوشت: سوال پیچیده‌ای هست. باید در نظر داشت که شکل گیری داعش در این برهه زمانی به نفع کدوم کشورهای منطقه و یا فرامنطقه‌ای هست

فرد دیگری به واکنش مقامات اروپا اشاره کرد و نوشت: تشکیل میشه داعش دوباره. سفر لودریان به عراق و تکاپوی اروپایی‌ها و نگرانی هاشون حاکی از این امر هست.

مخاطب بی نام دیگری عنوان کرد: منطقه الان از هر نظر پتانسیل داره تا گروهک‌های تروریستی مثل داعش دوباره جون بگیرن. هرگونه تنش و جنگ باعث ظهورشون میشه

کاربر دیگری نوشت: احیا داعش به افراد نیست به تفکر است، اگر تفکر داعش هنوز اونقدر زنده و قدرتمند باشه صددرصد دوباره شاید به یک اسم و شکل جدید حتی با افراد جدید احیا میشه … در این دوره سیاهی که بر مردم خاورمیانه گذشت فقط تلاش شد داعش را با دستگیری و زندانی کردن افرادش نابود کنند اما کی و کجا تلاش شد این تفکر متحجر و کثیف از بین برده بشه تا دوباره عده‌ای را جذب نکنه؟ تفکری که زن اروپایی را از دل رفاه و از کنار همسر و فرزندانش بیرون می‌کشه و به قلب آتش و نکبت برای جهاد نکاح می‌کشونه، باید فهمید که چقدر قدرتمنده!!!

شما کاربران گرامی می توانید مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
الفالف5 ساعت قبل
هفته پیش که مقابل عراق بازی می‌کردیم دیگر نه از آن مربی خوب خبری بود و نه از آن تیم خوب. با این وضعیت، حتی برای گرفتن یک مساوی هم خیلی باید شاکر می‌بودیم ولی باز هم سرمربی و باز یک تصمیم اشتباه. استفاده از یک بازیکن فرتوت، تکرار خاطره اخراج و تکرار خاطره شکست …به نظر، این روزها چقدر شبیه تیم ملی مان شده‌ایم. در ادامه سلسله فتنه‌های ده سال یکبار ۷۸ و ۸۸، فتنه ۹۸ چیزی نبود که برایمان خیلی دور از ذهن باشد. پس اجازه دهید ببینیم از اغتشاشات اخیر چه چیزهایی می‌توان فهمید؟ پیش از همه، از آنچه گذشت فهمیدیم دلسوزانی که هشدار می‌دادند دشمن می‌خواهد ایران را به سوریه و عراق دیگری تبدیل کند، سخن به گزاف نمی‌گفتند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
این موضوع در درجه اول به دنبال تشکیل بسیج مردمی برای بازدارندگی همه جانبه در مقابل ترفند‌ها و فتنه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی و آمریکای استعمارگر بود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اگر این آمادگی در بین مردم وجود داشته باشد که چنانچه دشمنان بخواهند دست به یک اقدام عملیاتی بزنند، این نیروی مردمی بتواند با حضور در صحنه آن تهدیدات را پاسخ دهد. مردم ایران به دنبال جنگ نبودند و بعد از پیروزی انقلاب در حال استقرار نظام جمهوری اسلامی و در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرار داشتند که کشور با فتنه‌های متعددی از جمله تهاجم نظامی گسترده رژیم صدام بعثی روبرو شد و این میدانی شد برای حضور نیرو‌های بزرگ مردمی بسیج. وی گفت: فرزندان این ملت هنگام جنگ به میدان شتافتند و یک چالش بزرگ پیش روی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در کنار سایر نیرو‌های مسلح به یک فرصت و یک گنجینه تمام ناشدنی تبدیل کردند. همه فرزندان مردم از همه اقشار در طول هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند که نیرو‌های مردمی ۹۲ هزار شهید در راستای تثبیت نظام جمهوری اسلامی و امنیت مردم تقدیم به انقلاب کردند. سردار سلیمانی تفکر عاشورایی و علوی بسیج در میدان‌های نبرد را گسترش یافته توصیف کرد و افزود: این تفکر از میدان نبرد به درون اتاق‌های جنگ توسعه یافت و مکتب دفاعی انقلاب در دوران دفاع مقدس شکل گرفت. بدون تردید امروز همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما و بخش قابل توجهی از موفقیت‌های جهان اسلام و کشور‌های اسلامی به طور مستقیم ریشه در موفقیت‌های ایران در دفاع مقدس و در مکتب دفاع انقلاب داشته است که برآمده از حضور مردم و فرزندان آن‌ها در صحنه‌های دفاع مقدس بوده است. وی گفت: بعد از دفاع مقدس بنابر توصیه امام خمینی (ره) و در فرمان تاریخی دوم آذر ۶۷ از ملت ایران خواستند که بسیج همچنان به ماموریت‌ها و رسالت‌های خود ادامه دهد و در یک دوران جدیدی که بعد از نبرد نظامی بود، قرار بگیرد. لازم است که روش‌های جدید با کمک این بیانیه اتخاذ شود و ما با اتکا به پشتیبانی‌های شبکه مردمی بسیج آن میراث ارزشمند و بلند امام راحل (ره) را با درنظر گرفتن منظومه فکری مقام رهبری آنچنان صورت بندی خواهیم کرد که در همه عرصه‌ها مطرح شود. سردار سلیمانی در بیانیه گام دوم پرچمداری ملت ایران و بسیج این تفکر انقلابی را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیج در چله دوم حیات انقلاب اسلامی و در استمرار انجام رسالت‌های انقلابی با هدایت مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) پرچمدار اخلاق و معنویت، امیدآفرینی و غلبه بر ترس و استکبار جهانی خواهد بود. وی پرچمداری بسیج در فرهنگ مقاومت و پشتیبانی از مستضعفان جهان را ماموریت مهم بسیج برشمرد و افزود: بسیج همچنین پرچمدار خلاقیت و نوآوری انقلابی با محوریت نوجوانان و جوانان، پرچمدار قلل مرتفع علم و فناوری، پرچمدار پیروزی در جنگ اقتصادی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دکتر مصدق و نگذاشتند در مجلس حرف بزند به بهارستان آمد، یک چارپایه گذاشت و با مردم حرف زد تا آنها در جریان اتفاق‌ها قرار بگیرند. هرچه بیشتر از عمر دولت روحانی گذشت، رییس جمهور کمتر حرف زد. بعد از روی کارآمدن ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا، بر جام هوا شد و مشکلات اقتصادی به روی سر ایران آوار اما رییس جمهور روحانی یک بار هم به صورت شفاف با مردم در مورد مشکلات پیش روی ایران حرف نزد. گاهی رییس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت به گونه‌ای حرف می‌زنند که کارشناس‌ها هم گاهی متوجه نمی‌شوند چه برسد به مردم. دکتر مصدق و نگذاشتند در مجلس حرف بزند به بهارستان آمد، یک چارپایه گذاشت و با مردم حرف زد تا آنها در جریان اتفاق‌ها قرار بگیرند.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس جمهور با تسلیت درگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا؛ چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، تصریح کرد: بی تردید نام این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعوندرگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا، چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان که از خانواده متدین و اهل علم بود، بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف تدریس و ترویج علم و دانایی نمود و در عرصه مدیریت مراکز علمی و پرورش دانش آموختگان نیز کارنامه ماندگاری از خود بر جا گذاشت و بی تردید نامش در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. اینجانب با تجلیل از یک عمر خدمات ارزشمند این شخصیت علمی و فرهنگی، این ضایعه را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، شاگردان و به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازگشت مرحله‌ای اینترنت بین‌المللی؛ خسارت اقتصادی قطعی سراسری اینترنت چقدر بود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

شکایت ایران از شبکه‌های معاند فارسی زبان

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

پامپئو: با افتخار از مردم لبنان حمایت می‌کنیم

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

نتیجه فیلمسازی با هدف کاسبی، قطعا اثری سخیف خواهد بود

سینماپرس2 دقیقه قبل

امام جمعه بیرجند: مردم در گام دوم انقلاب دولتی براساس معیارهای اسلام و قانون اساسی انتخاب کنند

تسنیم3 دقیقه قبل