قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز

قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
تعدادی از مردم قشم برای بیان نگرانی خود دست به تشکیل زنجیره انسانی در ساحل جزایر ناز زدند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جزیره قشم، به دلیل برخی از عملکرد‌های ناپایدار کننده سواحل و اکوسیستم موجود، همواره بیم از چالش‌زا بودن طرح‌های ساماندهی و توسعه‌ای در بین مردم و دوست‌داران آب و خاک در این جزیره وجود دارد.

از بین رفتن نما و منظر و تغییر کاربری سواحل در این سال‌ها از جمله دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم قشم بوده است که در جدیدترین مورد، طرحی موسوم به ساماندهی ساحل جزایر ناز سبب شده که مردم قشم در کنار واکنش‌ها و اعتراضات مجازی، به صورت فیزیکی نیز دست به تشکیل زنجیره انسانی برای به گوش رساندن اعتراض خود در این مورد باشند.

داود اسلامی دهیار روستای ریگو که روستاهای مجاور ساحل ناز به شمار می‌رود، با اشاره به دلایل تشکیل این زنجیره انسانی گفت: آن گونه که مطلع شده‌ایم مردم ریگو به دلیل اعتراض به خصوصی‌سازی و احتمال محدودسازی دسترسی مردم به سواحل این اقدام را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه باید از مسئولان پرسید که چرا مردم به طرح‌های توسعه‌ای و یا آن گونه که خود ساماندهی می‌مانند بدبین هستند، افزود: در حال حاضر نیز می‌توان نقاط ساحلی زیادی را در قشم نام برد که به دلیل خصوصی‌سازی، راه دسترسی عموم به دریا و ساحل بسته شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حکومت جمهوری اسلامی سال‌ها و تلاش‌های زیادی برای آزاد‌سازی سواحل صرف و تاکنون موفقیت‌های زیادی نیز در شهرهای ساحلی به دست آمد است، اضافه کرد: متاسفانه در قشم مشاهده می‌شود، سواحلی که مردم سابقا از آن به صورت مجانی استفاده می‌کرد‌ه‌اند در پی خصوصی‌سازی یا بسته می‌شوند یا استفاده از آنها مشمول پرداخت هزینه پرداخت می‌‌شود.

وی همچنین به طرح پلاژ بانوان در ساحل مجاور روستای ریگو و انسداد ساحل به طول قابل توجه اشاره و افزود: در قسمتی که در حوزه گردشگری و محیط زیستی به نام صخره لاک‌پشت‌ها به ثبت رسیده اقدام به اجرای این پروژه کرده‌اند و نکته جالب‌تر اینکه برای این پروژه در قالب پلاژ اختصاصی بانوان، کاربری اقامتی اختصاصی بانوان نیز تعریف شده که با قوانین جمهوری اسلامی در تضاد است چرا که تاکنون ما در کشور یک چنین کاربری توامان نداشته‌ایم.

اسلامی اضافه کرد: از طرفی دو ارتفاع کوه‌مانند به محوطه‌ ساحلی که به اسم صخره لاک‌پشت‌ها شناخته می‌شود و اکنون برای پلاژ در نظر گرفته‌اند، مشرف است که این امر نیز از نظر عرفی دارای مشکل است و مشخص نیست چطور به این قسمت مجوز پلاژ و مکان اقامتی ویژه بانوان را داده‌اند.

سواحل جنوبی جزیره قشم که جزایر ناز در این قسمت قرار دارد از جمله بکرترین و زیباترین سواحل کشور به شمار می‌رود اما در سال‌های اخیر اجرای پروژه‌های تولیدی، صنعتی و غیره به این سواحل آسیب جدی رسانیده است.

سواحل جزائر ناز به خودی خود به‌طور طبیعی از جاذبه‌های بالایی در جذب گردشگر برخوردار است.

تصاویر موجود بخشی از زنجیره انسانی مردم قشم در حمایت و صیانت از ساحل جزایر ناز را نشان می‌دهد.

قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز - 13قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز - 14قشم| زنجیره انسانی در اعتراض به طرح خصوصی‌سازی ساحل جزائر ناز - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر12 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف20 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز21 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز25 دقیقه قبل