درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. ورزشی
درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان

درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: معین نبی بخش با موفقیت‌هایش توانسته پدرش که همیشه با کبدی مخالف و نسبت به آن با تردید نگاه می‌کرد را هم شگفت‌زده کند.

ورزش سه نوشت: ۱۹ آوریل ۲۰۱۹ بود و تلفن معین نبی بخش دائم زنگ می‌خورد. پشت خط فاضل اتراچالی همبازی اش در تیم ملی کبدی ایران است که مدام با او تماس می‌گیرد. کیلومترها آنطرف‌تر در هندوستان نقل و انتقالات فصل هفتم رقابت‌های سوپرلیگ کبدی هندوستان در جریان بود و نام معین نبی بخش هم در لیست خرید تیم‌های مختلف دیده می‌شد.

فاضل (اتراچالی) به معین نبی بخش گفت: «تلوگو تیتانز تو را با ۶۱ لاک می‌خواهد (هر لاک معادل ۱۰۰هزار روپیه و هر روپیه در حدود ۱۷۵ تومان است که با این حساب رقمی معادل یک میلیارد و شصت و هفت میلیون تومان می‌شود.) و این اولین پیشنهادی بود که به او داد. اما دقایقی بعد او دوباره تماس گرفت:» تلوگو نه برادر؛ پاتنا تو را با ۷۱ لاک می‌خواهد (یک میلیارد و دویست و چهل و پنج میلیون تومان). قبل از اینکه این بازیکن تیم ملی کبدی ایران بتواند این اعداد و ارقام را حساب و کتاب کند فاضل بازهم تماس می‌گیرد: «تو با ۸۱ لاک به تیم بنگال واریورز رفتی (یک میلیارد و چهارصد و هجده میلیون تومان)»

ابوذر مهاجر میقانی دیگر بازیکن تیم ملی کبدی ایران وقتی این خبر را شنید گفت: «۸۱ لاک؟ شوخی می‌کنی؟»

واقعیت این است که نبی بخش با وجود اینکه از سال ۲۰۱۶ در تیم ملی کبدی ایران حضور دارد هرگز نتوانسته به اندازه دیگر بازیکنان تیم ملی به چشم بیاید. با وجود اینکه در رقابت‌های مسترکبدی در دبی ۲۰۱۸ همه نگاه‌ها به تیم ایران بود او کمتر از دیگران مورد توجه قرار گرفت و به همین خاطر بود که وقتی بنگال واریورز با مبلغ ۸۱ لاک او را به خدمت گرفت رسانه‌های هندی به این انتخاب با تردید نگاه می‌کردند. تا قبل از آن بازیکنان مهاجم ایرانی به غیر از معراج شیخ نتوانسته بودند در لیگ کبدی هند امتیازات زیادی بگیرند و وقتی بنگال واریورز چنین پولی را هزینه کرد کسی فکر نمی‌کرد این یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد.

در ایران، کشوری که بیشتر مدافعان خوبی در کبدی می‌سازد شاید معین نبی بخش یک اتفاق عجیب به حساب می‌آمد. او مهاجم بود و در دیگر موقعیت‌ها بازی نمی‌کرد. نبی بخش در این باره می‌گوید: «در ایران بازیکنان علاقه زیادی به شیرجه رفتن دارند؛ این حرکت مدافعان در کبدی است و به همین خاطر همه بیشتر دوست دارند مدافع شوند. اما من متفاوت بودم. من دوست داشتم به سمت حریف حمله کنم، سریع بودم و به همین خاطر مربی من را مهاجم می‌گذاشت. به همین خاطر است که من همیشه مهاجم بازی می‌کردم.»

درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان - 6

نبی بخش مانند بسیاری دیگر از مازندرانی‌ها ابتدا علاقمند به کشتی بود اما به توصیه مربی خود عباد دلیری که بعدا خودش نیز یک بازیکن کبدی شد از هفده سالگی به کبدی روی آورد. برای یک ورزشکار جوان تصمیم ساده‌ای بود: «من کبدی را دوست داشتم. این یک ورزش تیمی است در حالی که کشتی یک ورزش انفرادی است. اگر در کشتی اتفاقی بیفتد همه مسئولیت با خود شما است اما در کبدی تنها نیستید.»

نبی بخش در شمال ایران و استان مازندران عاشق این ورزش شد چرا که با عباد دلیری مربی خود در آن زمان کبدی تمرین می‌کرد. با این حال او تا سال ۲۰۱۶ باید منتظر می‌ماند تا به عضویت تیم ملی در بیاید. او یکی از نفرات تیم در سری ۵ بازی ایران و پاکستان بود و نمایش خوبی داشت. ایران بازی‌ها را در مقام دوم و پشت هند به پایان رساند اما نبی بخش کمتر مورد استفاده قرار گرفت و برای هواداران و کارشناسان این ورزش ناشناخته باقی ماند.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

سال ۲۰۱۸ تبدیل به نقطه عطف زندگی ورزشی او شد. در مسابقات مستردبی او بهترین مهاجم ایران بود و تیم ایران در این مسابقات با شکست هند اولین مدال طلایش در این رشته را در قاره آسیا به دست آورد: «تمرین در تیم ملی باعث شد بتوانم از نظر فیزیکی پیشرفت کنم. مربی تمرینات متفاوتی را در نظر گرفته بود. ما صبح و عصر تمرین می‌کردیم. این تمرینات به من کمک کرد به آمادگی برسم.» نبی بخش با حضور در تیم ملی همچنین توانسته مهارت‌های دفاعی اش را ارتقا داده و ابعاد دیگری را به بازی اش اضافه کند.

شروع کار برای نبی بخش در هند و تیم بنگال واریورز فوق العاده بود. او در اولین بازی ۱۰ امتیاز برای تیمش گرفت و بهترین مهاجم بود. هرچند سه ماه طول کشید تا او دوباره یک سوپر ۱۰ امتیاز برای تیمش بگیرد اما در این مدت با گرفتن بازوبند کاپیتانی نقش اصلی را در پیشبرد تیم به سوی موفقیت ایفا کرد. مربی تیم بنگال واریورز بعد از قهرمانی تیمش در رقابت‌های سوپرلیگ ستاره‌های کبدی هند گفت: «نبی بخش بازیکن بی‌نظیری است. شیوه حمله و یورش او غیرقابل توصیف است. هیچکس نمی‌داند که چه زمانی خواهد چرخید یا چه زمانی تماس برقرار می‌شود. هیچ الگویی برای حرکات او وجود ندارد. به همین دلیل گرفتن او دشوار است. او جدا از متفاوت بودن یکی از باهوش‌ترین نفرات است. او در اولین بازی نیمه نهایی بعد از مصدومیت وقتی کاپیتان تیم مصدوم شد این سمت را برعهده گرفت و نقشش را عالی ایفا کرد. او همچنین روحیه تیمی دارد و در نقاط مختلف بازی می‌کند. هیچکس شبیه او نیست. او ویژه است.»

نبی بخش در این فصل به عنوان مهاجم اصلی و پیشرو بازی کرده اما عملکرد دفاعی اش هم چشمگیر بوده است. او در موقعیت پوششی نیز عملکرد بهتری با کسب نمره ۴۶ نسبت به دو بازیکن دیگر تیم بنگال واریورز که در این پست بازی کرده‌اند داشته است. او همچنین ۳۷ کمک دفاع را در این فصل به نام خودش ثبت کرده است. اما به عنوان مهاجم تکنیک یورش بی‌نظیرش او را به موفقیت رسانده است. بنگال فصل را با بیشترین پیروزی به پایان رساند و نبی بخش مطمئنا یکی از مهمترین دلایل آن بوده است. او در اولین فصل حضورش در هند به مقام قهرمانی رسید و به همه ثابت کرد که ارزش آن میزان هزینه را داشت.

معین نبی بخش حتی توانسته پدرش که همیشه با کبدی مخالف و نسبت به آن با تردید نگاه می‌کرد را هم شگفت زده کند. کد خبر ۴۵۹۶۵۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | عراقی‌ها هم به سرود ملی ایران توهین کردند

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

فیلم | گل اول عراق به ایران را ببینید

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

صحبت‌های جالب احسان علیخانی در مورد بازی ایران-عراق (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل

شادی عراقی‌ها پس از شکست ایران در میدان تحریر بغداد (فیلم)

ایلناایلنا17 ساعت قبل
شهروندان عراقی که برای تماشای بازی مقابل ایران در میدان تحریر شهر بغداد تجمع کرده بودند، پس از گل علاعباس و مسجل شدن پیروزی برای شاگردان مارک ویلموتس به شادی پرداختند. حجم ویدئو: ۶۷۲٫۸۲K | زمان ویدئو: ۰۰:۰۰:۳۹ دانلود فایل ویدئویی

ویدیو؛ وقتی در بازی فیفا توپ قرار نیست گل بشود

طرفداریطرفداری2 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال کشورمان که به استرالیا مهاجرت کرده است و در لیگ فوتبال این کشور قضاوت می‌کند، در اینستاگرام‌اش تصاویری از خود و خانواده‌اش در ملاقات با جمعی از چهره‌های شناخته شده سینمای ایران منتشر کرده است. او در کنار پوریا پورسرخ، هومن حاج عبداللهی، شبنم قلی‌خانی و کمپینی به نام عباس رضازاده که برای اجرای تئاتر لابی شانس به بریزبان رفتند عکس گرفته و نوشته بهنوش بختیاری هم در آنجاست اما عکسی از او منتشر نکرده است!

نظرها

اخبار بیشتر