ظرفیت آبزی پروری دریایی گیلان بالغ بر ۷۵ هزار تن است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ظرفیت آبزی پروری دریایی گیلان بالغ بر ۷۵ هزار تن است

ظرفیت آبزی پروری دریایی گیلان بالغ بر ۷۵ هزار تن است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل شیلات گیلان گفت: در حال حاضر ۱۲ پهنه آبی به مساحت ۲۷ هزار هکتار در گیلان شناسایی شده و مجموع ظرفیت استان برای آبزی پروری دریایی بیش از ۷۵ هزار تن است.

به گزارش ایسنا، صمد درویشی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، آبزی پروری مدرن را چشم اندازی مطمئن در اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: پرورش ماهی در قفس و پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی از جمله مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در بخش شیلات است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال ۴۶ هزار نفری بخش شیلات در گیلان، افزود: بیش از ۶ درصد اشتغال کل کشور در بخش شیلات گیلان است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به نوپا بودن پرورش ماهی در قفس، تاکید کرد: به دنبال توسعه آبزیپروری دریایی به منظور کاهش فشار بر صید و حفظ گونههای با ارزش اقتصادی، افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور و بهرهبرداری از منابع آبی خزر در حوزه گیلان به واسطه محدودیت استفاده از منابع آب شیرین هستیم.

درویشی با بیان اینکه مطالعات امکان سنجی پرورش ماهی در قفس از سال ۹۴ آغاز شده است، گفت: در حال حاضر ۱۲ پهنه آبی به مساحت ۲۷ هزار هکتار در گیلان شناسایی شده و مجموع ظرفیت استان برای آبزی پروری دریایی بیش از ۷۵ هزار تن است. ۹ هزار تن سهم غرب استان، ۴۱ هزار و ۵۰۰ تن سهم مرکز استان و ۲۵ هزار تن سهم شرق استان است.

وی از تولید و عرضه ۵۰ تن ماهی قزل آلا در یک مزرعه طی سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته یک پروانه بهره برداری، ۲۱ پروانه تاسیس و ۲۷ موافقت اصولی داشتیم.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه دو مزرعه با ۱۲ قفس آماده بهره برداری در سال جاری داریم، اظهار کرد: برای سال آینده ۳۱ قفس وارد دریا می شود و چهار مزرعه فعال با ۴۵۰۰ تن بهره برداری خواهیم داشت. همچنین در افق ۱۴۰۰، ۹ مزرعه با ۵۹ قفس، هشت هزار تن بهرهبرداری و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش آبزی پروری دریایی خواهیم داشت.

این مقام مسئول از فعالیت ۴۷ مزرعه تولید ماهیان خاویاری با تولید ۵۴۶ تن گوشت و ۲٫۵ تن خاویار در سال ۹۷ خبر داد و متذکر شد: ۹ مزرعه فعال ساحلی پرورش ماهیان خاویاری در سال ۹۷ داشتیم.

ویی تقویت و حفظ برند خاویار ایران، استفاده عمده از آب دریای خزر، تولید حجم قابل ملاحظه ماهیان خاویاری و خاویار و افزایش مصرف سرانه ماهیان خاویاری در استان و کشور و اشتغال وسیع و ارزآوری را از جمله مهمترین اهداف این پروژه دانست.

علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز، دو پروژه اقتصاد مقاومتی استان را مربوط به پارک دانست و اظهار کرد: بیش از ۱۰ مرکز رشد با ۹۷۰ نفر اشتغال در گیلان داریم و درآمد اظهار شده ۳۰۰ شرکت دانش بنیان استان به بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان طی سال گذشته میرسد.

وی طرح جامع ۳۰ هکتاری پارک علم و فناوری گیلان را نخستین پروژه اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد: به دنبال تجمیع امکانات فیزیکی و شرایط رفاهی کلیه شرکت ها هستیم. در این راستا مرکز نوآوری در ساختمان مرکزی پارک و فاز دوم فضای کار اشتراکی در حال احداث است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان از تاسیس اولین مرکز نوآوری استان خبر داد و اضافه کرد: گیلان از نظر تولید اپلیکیشن با هشت درصد بعد از تهران است و از حیث کاربری شرکت های نوآور رتبه دوم را دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
وسعت جاهای دیدنی جزیره قشم تا ۱۵۰۰ کیلومتر، یعنی حدود دو بار بزرگتر از کشور سنگاپور است. با همگردی همراه شوید تا سفری به جاهای دیدنی جزیره قشم داشته باشیم. جاهای دیدنی جزیره قشم استراحتگاه بیش از ۱۴۰ گونه پرنده است. درخت حرا در بین جاهای دیدنی جزیره قشم تنها درختی است که به شکل انبوه در آب شور می‌روید. تندیس‌های ساخته طبیعتدر پاسخ به این سوال که جزیره قشم کجاست و در واقع برای معرفی جزیره قشم می‌توانیم از تندیس‌های ساخته شده به دست طبیعت به عنوان نماد این شهر استفاده کنیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگارمهر، راهپیمایی «حمایت از امنیت و اقتدار کشور» صبح امروز با حضور پر شور و شعور شیعه و سنی در زاهدان پایتخت وحدت ایران اسلامی برگزار شد. مردم مسلمانان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی با حضور با شکوه خود در این راهپیمایی بار دیگر علاوه با تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی انزجار خود از اقدامات آشوبگرانه اخیر را نشان دادند. مردم زاهدان از اقشار مختلف اعم ازمرد و زن، پیر و جوان از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز با حضور در میدان «آزادی» این شهر ضمن ابراز انزجار از اقدامات اخیر، صف اعتراضات قانونی را از اقدامات آشوبگرانه جدا کردند. مردم مرزدار و غیور سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی بار دیگر با حضور در این راهپیمایی با بصیرت خود به جهانیان نشان دادند که دلیل اینکه شهر زاهدان مرکز این استان را پایتخت وحدت ایران اسلامی نامیده‌اند، بی دلیل نیست. از سوی دیگر امروز مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان یک‌صدا اعلام کردند هرگز به فرصت‌طلبان اجازه نقش‌آفرینی در ایران اسلامی را نمی‌دهند و بار دیگر با حضور پر شور و شعور خود به دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی نشان دادند که هیچ چیزی نمی‌تواند در وحدت پایدار این خطه از ایران اسلامی خللی ایجاد کند.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
در ادامه ۲۰ نکته برای پوشش در محیط کار آمده که هر آدم حرفه‌ای باید آنها را دنبال کند و از آنها آگاهی داشته باشد. هیچ‌وقت نامرتب و نامنظم به محل کار نروید و سعی کنید یک رویه مشخص و یکسان برای مدل موی خود در محل کار داشته باشید. یکی از مشکلات رایج برای موها در محل کار استحمام در واپسین لحظات و دقیقا قبل از حضور در محل کار است که مشکلات فراوانی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از کوله‌پشتی برای محل کار توصیه نمی‌شود، زیرا این مدل از کیف بیش از حد حالت دانشجویی دارد. سعی کنید این موارد را در محیط کار به کار نبرید و اگر چنین اتفاقی افتاد تا جایی که می‌توانید از ایجاد صدای آنها جلوگیری کنید.

:: نجف زاده - همه علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک، آمریکا می‌گوید از نگاه او شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی دیگر قانونی است اما در شورای امنیت، دیگران نگاه دیگری به این موضوع داشتند. هماهنگ کننده سازمان ملل در امور خاورمیانه ابراز تاسف کرد و گفت این حرف آمریکا نقض آشکار قوانین بین المللی است. روسها به صراحت گفتند ادعای آمریکا پشتوانه قانونی ندارد. سفیر فرانسه گفت آمریکا قوانین بین المللی را نادیده می‌گیرد و خطرناک است. نتیجه این شد که همه در شورای امنیت مخالف آمریکا و اسرائیل بودند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فیش یک نقاش ساختمان و پدر ۶ فرزند علاوه بر قتل و اذیت و آزار کودکان، آدمخوار نیز بود. آلبرت فیش در واشینگتن به دنیا آمد و پدرش، یک ناخدا در زمان تولد وی ۷۵ سال سن داشت. پدر فیش هنگامی که وی ۵ ساله بود درگذشت و وی را به یتیم خانه فرستادند و وی بار‌ها از یتیم خانه گریخت. فیش در سال ۱۹۲۸ علاقه‌اش به خوردن گوشت انسان را نمایان کرد و در آن سال دختری ۱۲ ساله به نام گریس باد را قربانی این عادت عجیبش کرد. آخرین جمله که او به زبان راند این بود: من سال‌ها پیش در خشکسالی که در چین روی داد، به خوردن گوشت انسان علاقه‌مند شدم.

پسر رئیس جمهور آلمان به ضرب چاقو به قتل رسید

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی پلیس برلین گفت: فریتس فون وایتسکر ۵۹ ساله، پسر ریشارد فون وایتسکر، رئیس جمهور اسبق آلمان که بر اثر ضربات چاقو، زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده بود درگذشت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازگشت مرحله‌ای اینترنت بین‌المللی؛ خسارت اقتصادی قطعی سراسری اینترنت چقدر بود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

شکایت ایران از شبکه‌های معاند فارسی زبان

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

پامپئو: با افتخار از مردم لبنان حمایت می‌کنیم

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

حسن یزدانی یک امتیاز داد و شروع کرد!

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در سنندج برگزار می‌شود

مهر5 دقیقه قبل