امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا:وکیل پرونده «امیرعلی» با اشاره به صدور رأی هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی در خصوص قصور پزشکی در پرونده «امیرعلی و روناک» نسبت به محکومیت پزشک متخلف واکنش نشان داد.

امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات - 1

به گزارش رکنا، حسین کمیلی‌ اصفهانی در این باره اظهار داشت: هیئت انتظامی برای سارا مهرمنش در خصوص پرونده امیرعلی، محرومیت دائم برای ویزیت و درمان افراد زیر ۱۴ سال و یک سال محرومیت از درمان افراد بالای ۱۴ صادر کرده است.

وی تصریح کرد: رأی صادره منطقی نبوده و حتما برای تجدیدنظر در حکم اعتراض خواهیم کرد، درست است که برای کودکان عادلانه بوده، اما هدف تنها کودکان نبودند؛ بلکه نحوه درمان مدنظر بود که متأسفانه برای اشخاصی بالای ۱۴ سال تنها یک سال محرومیت در نظر گرفته شده که به‌هیچ‌ عنوان منطقی نیست.

امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات - 5

وکیل پرونده امیرعلی تصریح کرد: بر اثر قصور این پزشک، امیرعلی دچار زندگی نباتی شده است؛ لذا رأی صادره اصلا منطقی نیست، امیدواریم تغییر کند اما واقعا نمی‌دانیم که تغییر می‌کند یا خیر.

کمیلی‌ اصفهانی بیان کرد: رأی دادگاه بدوی رأی بسیار خوبی بود و سبب شادمانی خانواده و بسیاری از افرادی که به نوعی قربانیان قصور پزشکی شده بودند، شد.

وی خاطرنشان کرد: با فیلم حوادث رخ داده برای امیرعلی در مطب پزشک خاطی، بسیاری از افراد متوجه شدند که خطای پزشکی محرز بوده و روش‌های استفاده شده توسط پزشک نامناسب و نامتعارف بوده است.

امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات - 9

وکیل پرونده امیرعلی ادامه داد: بر همین اساس، انتظار داشتیم اگر می‌خواهند به نحوی منافع پزشک را هم مدنظر بگیرند، به این‌گونه نباشد که بعد از یک سال دوباره از این راه و درمان افراد بالای ۱۴ سال، کسب درآمد داشته باشند.

کمیلی‌ اصفهانی افزود: متأسفانه کسانی که حکم را صادر کرده‌اند پزشک بوده و ممکن است منافع همکار خود را هم در نظر گرفته باشند، اما اگر بنده به عنوان یک قاضی بودم یا محرومیت دائم برای این فرد صادر می‌کردم، یا اگر می‌خواستم منافع سارا مهرمنش را هم به نحوی در نظر بگیریم حداقل ۲۰ تا ۲۵ سال محرومیت از طبابت برای وی صادر می‌کردم.

وی با اشاره به طولانی شدن روند صدور رأی دادگاه نیز گفت: بازپرس پرونده منتظر صدور رأی نظام پزشکی بود، با توجه به اینکه با این رأی خطای پزشکی محرز است، در دادسرا نیز پرونده بررسی و حکم آن صادر می‌شود، در هر دو پرونده روناک و امیرعلی، به ترتیب قتل غیرعمد و قصور غیرعمد صورت گرفته بود.

امیرعلی زیر دستان یک پزشک زندگی اش نباتی شد / روناک هم قربانی شده بود+ عکس و جزییات - 13

وکیل پرونده امیرعلی تصریح کرد: پرونده در شعبه اول بازپرسی در دست بررسی است، صدور کیفرخواست منوط به صدور حکم نظام پزشکی بود، به‌ محض صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه جزائی دوم ارجاع داده می‌شود.

کمیلی‌ اصفهانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تأثیرگذاری حضور پزشکان در صدور حکم برای همکاران خود بیان کرد: هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی در تهران است، حضور پزشک در محاکمه یک پزشک از لحاظ تخصصی تأثیر بسیار دارد؛ در قانون نیز آمده که هر کجا که قاضی با یک بحث تخصصی مواجه شود الزام دارد که آن بحث را به کارشناسی ارجاع دهد، بر همین اساس حضور یک پزشک در محاکمه یک پزشک بسیار تأثیرگذار است، اما بهتر است که ترکیبی از اشخاص مختلف مثل یک قاضی در این هیئت حضور داشته باشد.

سال گذشته کودکی به نام امیرعلی بر اثر قصور س. م دندان‌پزشک به کما رفته و دچار زندگی نباتی شد، پیش از آن نیز دختر سه‌ ساله به نام روناک توسط همین پزشک جان خود را از دست داد.

رأی دادگاه تجدیدنظر نظام پزشکی استان مرکزی بعد از انتشار گزارشی با عنوان «فارس من| قصه تلخ روناک زیر تیغ قصور پزشکی یک‌ساله شد/ رأی نظام پزشکی در گیر و داری نامعلوم!» در خبرگزاری فارس بعد از چندین ماه منتشر شد که بر اثر آن، پزشک متخلف به محرومیت دائم از معالجه کودکان زیر ۱۴ سال محروم شد، با این رأی پزشک می‌تواند تنها افراد بالای ۱۴ سال را بعد از یک سال سپری کردن دوران محکومیت ادامه دهد.

رأی پرونده «امیرعلی ترابی» به شرح ذیل است:

«در خصوص تجدیدنظرخواهی دکتر س. م با وکالت آقای محمد طالبی و خانم مهدیه جعفری نسبت به دادنامه بدوی که به‌موجب آن در خصوص شکایت آقای غلام ترابی علیه نامبرده دایر بر قصور در درمان با توجه به تحقیقات به عمل آمده از طرفین ملاحظه مدارک و سوابق مربوط به نظریه کارشناسان منتخب نظریه کتبی عضو محقق کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای انتظامی نظام پزشکی شهرستان اراک تخلف نامبرده را محرز دانسته و نامبرده را به استناد بند ۳ تبصره ۱ ماده ۲۸ قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۳ آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلین حرفه‌های پزشکی و وابسته در سازمان نظام پزشکی تخلف از نظامات صنفی دانسته و با احراز تخلف با وصف داشتن سوابق به محرومیت دائم از اشتغال به حرفه‌های پزشکی و وابسته در سراسر کشور محکوم نموده است.

ایشان پس از ابلاغ در مهلت مقرر قانونی تجدیدنظرخواهی نموده است، این هیئت با عنایت به محتویات پرونده مداقه در اوراق آن و پس از مشاوره لازم و کافی اعضا در نهایت در محدوده تجدیدنظرخواهی با توجه به اینکه نامبرده در این مرحله از رسیدگی ایراد و اعتراض مؤثر و موجهی که بر ارکان دادنامه تجدیدنظرخواسته لطمه وارد ساخته و نقض آن را ایجاد نماید، به عمل نیاورده است و رأی مذکور مغایرتی با موازین قانونی نداشته و از حیث رعایت اصول و تشریفات دادرسی نیز با اشکال عمده‌ای که موجب نقض باشد مواجه نبوده و مخدوش به نظر نمی‌رسد و در نهایت مرتکب قصور شده است.

بنابراین ضمن رد اعتراض تجدیدنظرخواه به استناد ماده ۳۶ قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳ و بند ب ماده ۷۹ آیین رسیدگی دادسراها و هیئت‌های انتظامی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۰ رأی تجدیدنظر خواسته را نسبت به اطفال و کودکان کمتر از ۱۴ سال به محرومیت دائم محکوم و نسبت به بالاتر از ۱۴ سال برای مدت یک سال کشوری محروم می‌نماید و دادنامه تجدیدنظرخواسته را با اصلاح به عمل آمده تأیید می‌نماید و در خصوص اورژانس با توجه به اینکه شاکی شکایتی اعلام نموده هیئت مواجه با تکلیف نیست. این رأی مستند به ماده ۸۷ آیین رسیدگی موصوف قابل تجدیدنظر در هیئت عالی انتظامی باشد».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر10 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف19 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز20 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل