اطلاع مردم از لیست دارایی نماینده مجلس در انتخاب اصلح موثر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
اطلاع مردم از لیست دارایی نماینده مجلس در انتخاب اصلح موثر است

اطلاع مردم از لیست دارایی نماینده مجلس در انتخاب اصلح موثر است

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
نماینده بروجرد در مجلس با بیان اینکه اطلاع مردم از لیست دارایی نماینده مجلس در انتخاب اصلح موثر است، گفت: رشد نامتعارف و نامشروع اموال وکیل ملت در پارلمان باید همواره از سوی دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی رصد شود.

به گزارش افکارنیوز،

عباس گودرزی نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر محرمانه نبودن اموال و دارایی نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان ملت در مجلس نه تنها باید اموال‌شان را در سامانه قوه قضاییه ثبت کنند بلکه باید آن را به مردم شفاف بگویند.

اخبار سیاسی- وی افزود: یکی از موضوعاتی که مردم می‌توانند در انتخاب وکیل خود در مجلس با انتخاب بهتری اصلح را شناسایی کنند به اطلاع بدنه جامعه از لیست اموال و دارایی نامزدها باز می‌گردد.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواست به این فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که مسئولان باید طعم محرومیت را چشیده‌ باشند عمل کنند.

وی افزود: اگر مسئول و نماینده مجلسی که طعم محرومیت را نچشیده باشد و از طریق رانت به دارایی زیادی رسیده باشد نشان دهنده آن است که قطعا به کانون‌های ثروت و اشرافیت وابسته است ولی اگر مردم بدانند که اعلام اموال و دارایی نماینده چه چیزهایی است کار مردم را برای انتخاب وکیل‌شان در مجلس آسان خواهد شد.

گودرزی بیان داشت: وظیفه همه نمایندگان است که لیست اموال‌شان را اعلام کنند این در حالی است که من در دوران انتخابات به صورت شفاف در تریبون‌های مختلف و همچنین به صورت مکتوب در نشست‌های متعدد این را بیان کرده‌ام.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی گفت: کمترین وظیفه حاکمیت در جمهوری اسلامی آن است که مسئولان و نمایندگان مجلس را مجبور به اعلام اموال و دارایی خود و خانواده‌شان کنند. حتی پس از پایان مسئولیت هم تمامی مدیران باید مجددا برای رصد و اعمال نظارت جدید لیستی از اموالش را ارائه کند.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: قوه قضاییه باید از نماینده مجلس «از کجا آورده‌ای؟» را مطالبه کند؛ چرا که این اقدام منجر به سالم‌سازی جامعه و شفافیت بیشتر خواهد شد.

گودرزی گفت: ممکن است بین افراد و مسئولان افرادی پیدا شوند که به خدا هم پاسخگو نباشند ولی این دسته از افراد نمی‌توانند نسبت به افکار عمومی پاسخگو نباشند.

وی ادامه داد: برای برخی نمایندگان مجلس گاهی اوقات سفره‌های چرب و شیرین باز می‌شود که اگر آن فرد خودش را نسبت به جامعه پاسخگو نداند و یا بستری برای این کار فراهم نشده بسترهای لغزش او ایجاد خواهد شد. این در حالی است که باید بدانیم یکی از راه‌های پیشگیری از فساد نماینده مجلس اعلام لیست اموالش است.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رشد نامتعارف و نامشروع اموال نماینده باید از سوی دستگاه قضایی و حاکمیت رصد شود ضمن اینکه دانستن این موضوع بخشی از مطالبه مردم است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: السدح-جلوه‌های جشن هفته وحدت در یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از صنعا، میلاد پیامبر اکرم (ص) برای یمنی‌ها مناسبتی ویژه، و تاریخ یمن، بیانگر عشق این ملت به حضرت محمد مصطفی (ص) و خاندان پاک ایشان است. حضور این جمعیت بزرگ در خیابانها، همزمان با تهدیدها و بمباران جنگنده‌های سعودی، گوشه‌ای از عشق و وفاداری مردم یمن به رسول گرامی اسلام و خاندان مطهرش را بازنمایی می‌کند. شهروند یمنی می‌گوید: پیوند یمنی‌ها با پیامبر اسلام قدیمی و ایمانی است و این جشن بزرگ مردمی، جلوه‌ای از شکوه عشق ملت یمن و پیامی آشکار به جهانیان است که در سراسر یمن موج می‌زند. وحدتی که از پنج سال گذشته تاکنون متجاوزان را سردرگم کرد و در آینده نیز حفظ خواهد شد تا متجاوزان و اشغالگران، با خفت و خواری یمن را ترک کنند. در حالی که عربستان سعودی و متحدان آن سرگرم لهو و لعب هستند، یمنی‌ها بر عشق و علاقه خود به رسول الله (ص) و خاندان ایشان می‌افزایند.

انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، فعالان شبکه‌های اجتماعی تصاویری را از نخستین لحظات انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک در سوریه پخش کردند که در این انفجار چند نفر کشته و زخمی شدند.

ماجرای شعار دادن در زمان سخنرانی روحانی در جمع مردم یزد چه بود؟ + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، همزمان با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در میدان امیرچخماق یزد عده‌ای از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها گله مندی صنفی درج شده بود، انتقادهایی را به سیاست‌های اقتصادی دولت مطرح کردند. مضمون پلاکاردها بیشتر مربوط به وضعیت نیروهای شرکتی، وضعیت آب برای کشت زمین‌های کشاورزانی و وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و گلایه‌مندی از دولت برای گرانی بود. این عده در بخشی شعارهای خود حل معضلات اقتصادی نظیر گرانی را از دیگر مطالبات خود از رئیس جمهور عنوان کردند. این افراد که صدای شعارهایشان در جمعیت حاضر گم شده بود، تاکید داشتند که مشکلات موجود با سخنرانی قابل حل شدن نیست. واکنش آشنا به سخنان رئیس‌جمهور در یزدحسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور نیز در توئیتی درباره سخنان رئیس جمهور در جمع مردم یزد گفت: یزد امروز شاهد ارائه یک بیانیه و آمار رسمی برای مواجهه با فساد سازمان‌ یافته‌ بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، مهمترین دستور کار امروز مجلس استعفای کاظم جلالی نماینده تهران بود، دستورکاری که با برخی حواشی همراه بود. از نقش فوت دختر آقای سفیر در استعفای زودهنگام جلالی تا کنایه به شورای نگهبان و انتقادات تند از برجام و FATF. غلامرضا تاجگردون که در موافقت با استعفای جلالی پشت تریبون رفته بود به شوخی گفت: مردم و شورای نگهبان زورشان به آقای جلالی نرسید، لذا نمایندگان باید همت کنند که ایشان از مجلس بروند. آقای جلالی مواظب حزب کثیف توده باش؛ آقای جلالی روسیه یک جای عادی نیست. مخالفت من این است که آقای جلالی از پس ترفندهای روسیه بر نیاید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.
الفالف10 ساعت قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها