مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد

مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد

فارسخبرگزاری فارس |
غلامی و طباطبایی با انصراف از مبارزه با نماینده رژیم صهیونیستی، مدال احتمالی طلا و جوایز نقدی را از دست دادند تا مدال انسانیت را بر گردن آویزند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آرین غلامی، شطرنج‌بازی است که حالا بیشتر از او می‌شنویم. غلامی همان شطرنج بازی است که در پایان مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد ضمن عبور از ریتینگ زنده ۲۵۰۰ موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی شد. وی ضمن عبور از ریتینگ زنده ۲۵۰۰ موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی شد، اما نقطه عطف عملکردش در سوئد، در بخش بلیتز بود که با ۶ پیروزی به نایب قهرمانی رسید.

مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد - 2

آرین که متولد سال ۱۳۸۰ است، در دور هفتم به حریفی از رژیم اشغالگر قدس برخورد، اما حاضر به مسابقه با او نشد تا از سکوی اولی باز ماند. انصراف از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی آرین را از پاداش دلاری چشمگیر دور کرد، اما شطرنج‌باز ایرانی دفاع از مردم مظلوم فلسطین را به قهرمانی ترجیح داد.

او پس از این اقدام جوانمردانه‌اش مورد تمجید مسئولان لشگری و کشوری قرار گرفت و به دیدار مقام معظم رهبری هم رفت. حضرت آقا در این جلسه دقایقی با آرین غلامی صحبت کرده و بابت اقدام ارزشمندش از او تمجید کرد. همچنین سردار قاسم سلیمانی هم دیداری با این ورزشکار داشت.

آرین غلامی درخصوص دیدار با سردار سلیمانی اظهار داشت: «با مردی دیدار کردم که در دنیا خیلی دوستش دارند. پشت‌وپناه مستضعفان و محرومین دنیا، یار واقعی رهبر، یک ایرانی شجاع و با صلابت است. مهربانی‌اش آنقدر زیاد بود که نمی‌توانم شرحش دهم. او بارها به من گفت که کارت خیلی بزرگ بود و کار بزرگی کردی؛ دل همه را شاد کردی، من خیلی از کارت خوشحال شدم. او بارها صورتم را بوسید و من هم فرصت کردم یک قهرمان بزرگ کشورم را ببوسم.»

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد - 7

در این دیدار سردار سلیمانی انگشتر خود را هم به یادگار به آرین داد، اما این پایان اقدامات جوانمردانه غلامی جوان نبود. رقابت‌های شطرنج قهرمانی جوانان جهان به میزبانی هند در حال برگزاری است که در این رقابت‌ها ۱۸۹ شطرنج‌باز دختر و پسر حاضر هستند و پیکارها تا سوم آبان ادامه دارد. در دور چهارم این رقابت‌ها آرین غلامی مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی حاضر نشد.

این اقدام تحسین برانگیز از سوی جنبش تحریم رژیم صهیونیستی مورد تحسین قرار گرفت و این حرکت ورزشکار ایرانی را دستاوردی بزرگ عنوان کرد. روز بعد محمدامین طباطبایی، نماینده شطرنج ایران در دور ششم حاضر به رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی نشد تا موج اقدامات جوانمردانه شطرنج‌بازان جوان ایران ادامه داشته باشد.

مدال انسانیت و جوانمردی بر گردن شطرنجبازان/ رژیم صهیونیستی مات شد - 10

محمدامین طباطبایی که از رقابت با حریف صهیونیست خودداری کرد

غلامی و طباطبایی با انصراف از مبارزه با نماینده رژیم غاصب صهیونیستی، مدال احتمالی طلا و جوایز نقدی را از دست دادند تا مدال انسانیت را بر گردن آویزند. این تنها نمونه‌ای از جوانان معتقد ایران در دفاع از حقوق مردم فلسطین است. پیش از این بار‌ها و بار‌ها دلاور مردان ورزش ایران زمین قید مدال‌های دنیوی و دلار‌های بی‌شمار را زدند تا حرف ملت مظلوم فلسطین را به گوش جهان برسانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
الفالف18 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها در خصوص فلسطین نقض صریح قوانین بین المللی است خواستار تحرک مجامع بین الملی در مخالفت و مقابله با آن شد. وی به آقای پومپئو توصیه کرد بهتر است خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین المللی می‌دانستند. در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت فائقه است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد. وی گفت: طبق سوابقی که از عوامل بیگانه در قالب‌های مختلف از جمله بازرسان آژانس رخ داده است نیرو‌های امنیتی حساس‌تر شده‌اند و این ماده خطرناک را از وی شناسایی کردند. وی یادآور شد: آژانس باید مقررات جمهوری اسلامی ایران و مراکز مهم و حیاتی ما را رعایت کند و ما حق خود می‌دانیم از مراکز حساس حفاظت کنیم.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
رئیس جمهور با تسلیت درگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا؛ چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، تصریح کرد: بی تردید نام این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعوندرگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا، چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان که از خانواده متدین و اهل علم بود، بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف تدریس و ترویج علم و دانایی نمود و در عرصه مدیریت مراکز علمی و پرورش دانش آموختگان نیز کارنامه ماندگاری از خود بر جا گذاشت و بی تردید نامش در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. اینجانب با تجلیل از یک عمر خدمات ارزشمند این شخصیت علمی و فرهنگی، این ضایعه را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، شاگردان و به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بایرن با مدیر برنامه مربی اخراجی تاتنهام تماس گرفت

فارس17 دقیقه قبل

۸۸ واحد مسکونی سیل‌زدگان مازندران هفته بسیج امسال افتتاح می‌شود

تسنیم37 دقیقه قبل

۴۱ ویژه‌برنامه برای گرامیداشت روز قم برگزار می‌شود

تسنیم38 دقیقه قبل

گواردیولا همچنان شماره یک؛ مربی اخراجی تاتنهام در امتیازگیری دهم شد

فارس41 دقیقه قبل

تولیدات ۲۰ زبانه ویژه زائران غیرایرانی بارگاه منور رضوی/ ارتباط ‌با ۱۵۰۰ مرکز فرهنگی جهان ‌

تسنیم41 دقیقه قبل