اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
در این مجموعه، عکس‌های هوایی از سانفرانسیسکو پس از زلزله سال ۱۹۰۶ و مراسم تحلیف ترامپ نیز دیده می‌شوند.

آفتاب‌‌نیوز :

کتاب تازه‌ای تحت عنوان «از بالا: داستان عکس هوایی» نوشته «ایمون مک کیب» و «جما پدلی» در تاریخ ۲۱ اکتبر روانه بازار خواهد شد‌. این کتاب به مناسبت صد و پنجاهمین سال عکس هوایی منتشر می‌شود.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در این مجموعه، عکس‌های هوایی از سانفرانسیسکو پس از زلزله سال ۱۹۰۶ و مراسم تحلیف ترامپ نیز دیده می‌شوند.

روزنانه «دیلی میل» بخش‌هایی از مهم‌ترین عکس‌های هوایی چاپ شده در این کتاب را منتشر کرده است:

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 5

عکس دیگری از زلزله سانفرانسیسکو از ارتفاع ۱۹۰۰ پایی از سطح زمین.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 7

عکسی هوایی از فراز سانفرانسیسکو پس از زلزله سال ۱۹۰۶ میلادی که در جریان آن سه هزار نفر جان باختند.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 9

عکس هوایی گرفته شده از درون یک بالن هوایی در سال ۱۸۶۰ میلادی که‌ گمان می‌رود اولین عکس هوایی گرفته شده بر فراز ایالات متحده امریکا باشد و قدیمی‌ترین عکس هوایی جهان قلمداد می‌شود.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 11

عکسی هوایی از شهر کانو در نیجریه که توسط یک سوئیسی به نام «والتر میتل هولتسر» در سال ۱۹۳۰ میلادی گرفته شد. او نخستین فردی بوده که از جنوب تا شمال آفریقا را در آن زمان پرواز کرده بود و اولین فردی بود که در سال ۱۹۲۹ بر فراز کوه کلیمانجارو پرواز کرد.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 13

عکسی که توسط عکاسی ناشناس از فرود نیروهای متفقین در نورماندی فرانسه در سال ۱۹۴۴ میلادی گرفته شده است.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 15

اولین عکسی که از نخستین انفجار اتمی جهان در نزدیکی نیومکزیکو در جولای ۱۹۴۵ میلادی گرفته شد.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 17

عکسی هوایی از زمان وقوع حادثه تروریستی حمله به برج‌های دوقلوی نیویورک در یازدهم سپتامبر که پلیس نیویورک آن را گرفته است. عکس پس از فروپاشی برج‌ها گرفته شده است.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 20

عکسی که آزمایش بمب هیدروژنی امریکا در جزایر مارشال در اقیانوس آرام را در سال ۱۹۴۶ میلادی نشان می‌دهد.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 22

عکس‌های هوایی مقایسه‌ای که تعداد حضار در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری اوباما در سال ۲۰۰۹ و دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهند.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 24

عکسی ماهواره‌ای که ناسا از مرکز تجارت جهانی در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۱، یک روز پس از حمله تروریستی گرفته بود. در جریان آن حادثه که بدترین رویداد تروریستی در خاک امریکا بود هزاران نفر کشته شدند.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 26

عکس هوایی گرفته شده از داخل بالن از فراز مونت بلانک فرانسه در سال ۱۹۰۹ میلادی توسط عکاسی سوئیسی. امروز از این عکس برای بررسی روند آب شدن یخچال‌های طبیعی استفاده می‌شود.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 28

عکسی گرفته شده از جنوب فرانسه در سال ۱۸۸۹ میلادی که‌ گمان می‌رود نخستین عکس گرفته شده توسط یک عکاس با استفاده از کایت در حال پرواز بوده است.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 30

اولین عکس هوایی گرفته شده در سوئیس در سال ۱۹۰۹ که نخستین عکس موفق گرفته شده از فراز رشته کوه‌های آلپ سوییس از داخل یک بالن بوده است.

اولین عکس‌های هوایی جهان+تصاویر - 32

عکس هوایی گرفته شده از مجسمه آزادی امریکا در سال ۱۹۲۲ میلادی. این مجسمه به عنوان هدیه‌ای از سوی فرانسه در سال ۱۸۸۵ میلادی به آمریکا انتقال داده شد. گرفتن عکس مذکور در سال ۱۹۲۲ از آن مجسمه جزو اولین عکس‌ها از این اثر مهم تاریخی بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر