حامی محیط‌زیست باشیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
حامی محیط‌زیست باشیم

حامی محیط‌زیست باشیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان گفت:حامیان محیط‌زیست در سبک زندگی خود به حفاظت از محیط‌زیست نیز توجه نشان می‌دهند، فراگیری این سبک زندگی می‌تواند منافع متعددی به دنبال داشته باشد.

شهرام احتشامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: زمانی که به محیط‌زیست خود نگاه می‌کنیم، اغلب درمی یابیم که محیط می‌تواند زیباتر و بهتر ازآنچه هست، باشد. این امر محقق نخواهد شد، مگر اینکه افراد در جهت بهتر شدن آن بکوشند.

وی در خصوص راهکارهایی برای زیباسازی محیط‌زیست گفت: تولید کمتر زباله نخستین چیزی است که هر شهروند باید به آن توجه کند. بهتر است وسایل مورد نیاز را طوری مرتب کنیم و به شیوه‌ای از آن‌ها استفاده کنیم که مدت بیشتری کارایی داشته باشند و به‌خوبی نگهداری شوند. باید تلاش کنیم محیط را تا آنجا که ممکن است عاری از زباله نگه‌داریم.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان همچنین از شهروندان خواست تا حد امکان زباله‌ها را پراکنده نکنند. باید زباله‌ها را در سطل بریزیم و سطل را در دسترس نگه‌داریم تا احتمال ریختن زباله روی زمین و پخش شدن آن کاهش یابد.

احتشامی نصب تابلوهای زیبا در شهر را یکی از راه‌های زیباسازی محیط اعلام کرد و گفت: بهتر است دیوارهای خالی یا ترک دار منازل، مدرسه یا محل کار را با عکس‌ها یا تزئینات زیبا بپوشانیم. این کار می‌تواند گرمای محیط را حفظ کند و جذابیت بصری را ارتقا دهد.

وی ادامه داد: بهتر است از گیاهان، جانوران و انرژی حیات بهره‌مند شوید. افزایش حجم گل و گیاه در خانه و استفاده از گلخانه را مدنظر داشته باشید. گلخانه، محلی کوچک برای نگهداری گل و گیاه است. گیاهان می‌توانند رنگ‌های محیط را افزایش دهند و تنوع فضا را بیشتر کنند. البته اتاق‌خواب نباید گل و گیاه زیادی داشته باشد، چراکه گل و گیاه در طول شب، اکسیژن محیط را جذب می‌کنند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان تصریح کرد: رنگ‌ها می‌توانند بر حال و روحیه ما تأثیر بگذارند. رنگ های قرمز، زرد و نارنجی ‌رنگ های گرم و انرژی بخشی هستند که می‌توانند انگیزه فعالیت را در ما افزایش دهند. در مقابل، رنگ‌های آبی و سبز که رنگ‌های سردی هستند، می‌توانند برای افراد مضطرب، آرامش‌بخش باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از سازمان‌ها و گروه‌های پاک‌سازی در جوامع مختلف مشغول فعالیت‌اند، خاطرنشان کرد: اعضای این گروه‌ها می‌توانند به اصلاح وضعیت بصری ساختمان‌های متروک، پاک کردن زباله‌های محیط و کاشت گل و گیاه بپردازند.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

احتشامی با تاکید بر اینکه حامیان محیط‌زیست در سبک زندگی خود به حفاظت از محیط‌زیست نیز توجه نشان می‌دهند، تصریح کرد: حفظ منابع طبیعی موجود در کره زمین برای نسل‌های کنونی و آینده، یکی از دغدغه‌های آنها محسوب می‌شود. فراگیری این سبک زندگی می‌تواند منافع متعددی به دنبال داشته باشد. منافعی مانند حفظ طبیعت، ثروت، سلامت و کمک به داشتن جهانی سبزتر، سالم‌تر و بهتر.

وی افزود: دوستداران محیط زیست باید در انتخاب شویند و مواد آرایشی و بهداشتی توجه کنند و موادی را برگزینند که بعد از شسته شدن، آلودگی چندانی به آب و طبیعت وارد نکند.

وی صرفه‌جویی‌در مصرف انرژی در فصل‌های سرد سال را با استفاده از لباس‌های گرم و مناسب به‌جای استفاده مفرط از وسایل گرم‌کننده در منزل و محل کار ضروری دانست و گفت: جایگزین کردن لوازم معیوب و پرمصرف با لوازم جدید و کم‌مصرف که انرژی  را به شکل بهینه‌ای مصرف می‌کنند، نیز راهی برای دوستداران محیط زیست است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان خودداری از دریافت نایلون‌ها و بسته‌های اضافی هنگام خریدهای روزمره و استفاده بیشتر از کیسه‌های خرید باقابلیت استفاده مکرر را یکی از ویژگی‌های افراد دوستداران محیط زیست اعلام کرد و افزود: استفاده از دستمال‌های پارچه‌ای، حوله‌های پارچه‌ای، پوشک‌های پارچه‌ای و ظرف‌های مطلوب و مقاوم، به‌جای استفاده از لوازم و ظروف پلاستیکی و یک‌بارمصرف، به‌ویژه در گردش‌ها و مسافرت‌ها ضروری است.

احتشامی اضافه کرد: کاهش استفاده از اتومبیل به‌منظور کم کردن آلایندگی سوخت‌های فسیلی مثل بنزین و استفاده از اتومبیل‌های کم‌مصرف یا لوازم ساده و سالمی مانند دوچرخه باید در لیست تمام افراد قرار گیرد.

وی تاکید کرد: استفاده بیشتر از لوازم نقلیه عمومی به‌جای خودروی شخصی، استفاده از انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب و تولید برق خانگی، شستن لباس در آب سرد و کم کردن درجه آبگرمان و بازیافت کاغذها، قوطی‌ها، کارتن‌ها، باتری‌ها و محصولات دیگر به همراه استفاده مجدد از محصولات متنوع و … کاشت گیاهان و درختان بیشتر از جمله این موارد است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: پیرو مشکلات ایجاد شده طی روز‌های اخیر در بهره‌گیری از سامانه‌های برخط سازمان تأمین اجتماعی و ایجاد اختلالاتی برای تأیید نسخ دارویی، مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی تا زمان رفع اختلال خطوط مخابراتی، آدرسی دیگر را به منظور بهره‌برداری مراکز درمانی طرف قرارداد و کاهش مشکلات بیماران برای دریافت تاییدیه نسخه‌های دارویی‌شان اعلام کرد. به گزارش سلامت نیوز، دکتر شهرام غفاری در گفتگو با ایسنا، در این باره توضیح داد: در پی مشکلات ایجاد شده در چند روز گذشته به منظور بهره‌گیری از سامانه‌های برخط سازمان تأمین اجتماعی از جمله پورتال معاونت درمان (ناشی از اختلال ایجاد شده در خطوط مخابراتی) ممکن است در ارائه خدمات درمانی به بیماران از جمله تأیید نسخ دارویی، تأیید نسخ پاراکلینیک، ثبت جلسات دیالیز، تولید نسخ الکترونیک و اخذ استحقاق درمان در مراکز بستری اشکالاتی بوجود آمده باشد. وی ادامه داد: در این خصوص طی هماهنگی‌های به عمل آمده با بسیاری از دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی نسبت به ضرورت انجام هماهنگی در واحد‌های طرف قرارداد در راستای جلوگیری از توقف ارائه خدمات به بیماران اقدام شد. به گفته مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی، برای رفع مشکلات ایجاد شده آدرس IT اینترنتی ۱۰٫۱۹٫۱۷۱٫۱۳۰ به طور موقت تا اطلاع ثانوی جایگزین آدرس Darman. tamin. ir شده و در اختیار واحد‌های درمانی بهره‌بردار قرار گرفت.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
دینا با بغض گفت: چند روز بعد او را سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌های محله مان دیدم. نظریه پزشکی قانونیبا این شکایت، زن جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان آزار و اذیت او را تایید کردند. بی گناهمپسر جوان در بازجویی‌ها آزار و اذیت زن ماساژور را انکار کرد و گفت که دینا به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. وی افزود: من با دینا دوست بودم و با هم رابطه داشتیم و لباس‌هایی که به پزشکی قانونی ارائه داده مربوط به آخرین ملاقات مان با هم بوده است. من او را به زور مورد آزار قرار نداده‌ام.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.
ایلناایلنا1 روز قبل
کارگران حفاری یکی از شرکت‌های پیمانکاری چهار سال بعد از تعطیلی کار هنوز نتوانسته‌اند حق بیمه‌های معوق خود را بگیرند. به گزارش خبرنگار ایلنا، چهار سال پیش در جریان پیگیری‌های حدود صد کارگر دکل حفاری، نماینده کارگران بوده است؛ کارگرانی که برای یکی از شرکت‌ پیمانکاری «سپنتا بین‌الملل» کار می‌کردند؛ حالا چهار سال است که کار تعطیل شده و کارگران نتوانسته‌اند حق بیمه‌های معوق خود را در این مدت زنده کنند. او اکنون می‌گوید مدتهاست از پیگیری برای دریافت حق و حقوق‌مان دست کشیده‌ایم. نماینده کارگران می‌گوید: کار بدون دلیل در برج ۸ سال ۹۴ تعطیل شد اما حق بیمه‌ها پرداخت نشد؛ آن زمان کارگران، حدود ۱۰۰ نفر بودند؛ فقط مطالبات را در حد حقوق دادند. این نماینده کارگران با بیان اینکه هیچ کس برای کارگران سپنتا بین‌الملل کاری نکرد، اضافه می‌کند: ناگهان دکل حفاری در عمق هزار متری رها شد؛ خیلی پیگیری کردیم ولی جوابی نگرفتیم، قول دادند ولی عملی نشد؛ نمی‌دانیم چرا یک دفعه همه کار را تعطیل و کارگران را بیکار کردند.
مهرمهر20 ساعت قبل
فرهاد قلی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور جلوگیری از گسترش آلودگی‌های زیست‌محیطی، پایش زیست محیطی کشتی‌ها و شناورها شامل کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در بوشهر آغاز شد. وی با اشاره به انجام این طرح با مشارکت کارشناسان محیط زیست و همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خاطرنشان کرد: مدیریت پسماندها، آب توازن، نشتی‌های نفتی و سایر آلاینده‌ها و سایر اسناد و مدارک کنترل و همچنین آلاینده‌ها در این پایش بررسی می‌شود. قلی‌نژاد با اشاره به بازدید از بخش‌های مختلف کشتی در قالب این بازدیدها بیان کرد: گواهینامه‌های پسماند، آلودگی هوا، آب توازن کشتی، دفاتر ثبت مواد نفتی و روغن مصرفی و نحوه دفع آن در خن شناور ارزیابی شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: رعایت اصول محیط زیستی به منظور جلوگیری از آلودگی زیست بوم دریا بر اساس قوانین و مقررات داخلی و بین المللی و کنوانسیون‌ها توسط کشتی‌ها و شناورها ضروری است. وی از پایش میزان خروجی ضایعات مواد نفتی، نحوه دفع فاضلاب انسانی و سایر الزام‌های زیست‌محیطی کشتی‌های تجاری خبر داد و گفت: بخش‌های مختلف کشتی شامل مخازن تفکیک، مدیریت پسماند و سامانه جداکننده مواد نفتی از آب بازدید شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بایرن با مدیر برنامه مربی اخراجی تاتنهام تماس گرفت

فارس18 دقیقه قبل

۸۸ واحد مسکونی سیل‌زدگان مازندران هفته بسیج امسال افتتاح می‌شود

تسنیم38 دقیقه قبل

۴۱ ویژه‌برنامه برای گرامیداشت روز قم برگزار می‌شود

تسنیم38 دقیقه قبل

گواردیولا همچنان شماره یک؛ مربی اخراجی تاتنهام در امتیازگیری دهم شد

فارس41 دقیقه قبل

تولیدات ۲۰ زبانه ویژه زائران غیرایرانی بارگاه منور رضوی/ ارتباط ‌با ۱۵۰۰ مرکز فرهنگی جهان ‌

تسنیم42 دقیقه قبل