استقلال با فوتبالى شسته، رفته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. ورزشی

استقلال با فوتبالى شسته، رفته

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
هر سه گل استقلال، محصول «باز» بازى کردن بود و حاصل استفاده از تمام پهنه زمین! دفاع فجر سپاسى، سرانجام در دقایقى، مجبور شد به از دست دادن تمرکز و تجمع دفاعى خود و سپس تسلیم برابر سرعت و همه‌جانبگى در عملیات رو به دروازه حریف!
استقلال با فوتبالى شسته، رفته - 0

نتیجه‌اى که استقلال در جام حذفى به دست آورد، نه از سر شانس بود و نه ا … بختکى! آبى‌پوشان، خوب دویدند و خوب هم جنگیدند. مراد از خوب، اینجا، زیاد دویدن و در همه جهات دویدن است! دویدن قابل تحسین استقلال که بیش از ٩٠ دقیقه هم به طول انجامید و دقایق اضافى مسابقه را شامل شد، از سرعت کافى هم برخوردار بود! هم سرعت حرکت دادن به توپ، هم سرعت جابه‌جایى بازیکنان، چه با توپ و چه بى‌توپ!

به گزارش عصرایران، اردشیر لارودی در خبر ورزشی نوشت:

هر سه گل استقلال، محصول «باز» بازى کردن بود و حاصل استفاده از تمام پهنه زمین! دفاع فجر سپاسى، سرانجام در دقایقى، مجبور شد به از دست دادن تمرکز و تجمع دفاعى خود و سپس تسلیم برابر سرعت و همه‌جانبگى در عملیات رو به دروازه حریف!

آرى استقلال، حالا نزدیکتر از همیشه شده است به تیم آقاى استراماچونى! تیمى که قادر است فاز عملیات دفاعى را در آن، تبدیل کند به عملیات هجومى و تیمى که قادر است در محوطه حریف، حفظ توپ کند و به پاسکارى بپردازد تا صاحب فرصت ٣ گل و بیشتر شود! در جام حذفى، استقلال را جور دیگرى می‌بینیم! تیمى که فوتبالش را شسته، رفته بازى می‌کند!

جمعى به آقاى فتحى مشغول و …

در استقلال، اتفاق نوپدید و دیگرى هم در حال رخ دادن و نتیجه‌بخش بودن است! پدیده نو، عبارت است از مشغول شدن همگانى به جناب فتحى و سعى کردن براى کلنجار رفتن با ایشان و لق کردن صندلى زیر پایش! بخش فنى استقلال، با این ترتیب و تحت تأثیر این دوگانه (هواداران- فتحى) فرصتى به دست می‌آورد که مغتنم است و مجالى می‌دهد که تیم استقلال، قدرت و جریان تیمى بیشتر و شاداب‌ترى به دست آورد و با تیمیت افزون‌ترى وارد زمین شود! قدرت تیمى استقلال، در این دایره، صاحب قدرتى می‌شود که در چرخه «خودبه‌خودى» و جنبش درونى، قابلیت تعریف و باز تعریف پیدا می‌کند!

تیم استقلال، با مشغول شدن به دعواى «زیور و کشور» گونه خویش است که مجال پیشرفت فنى و حرکت روبه جلو را به دست آورده! فرد، فرد استقلال، در دایره خواست و اراده تیمى خود، به قدرتى دو برابر دست پیدا مى‌کند! گویى که مشغول شدن توأم با سکوت مدیریت استقلال، همان گم شده‌ای است که این تیم در پى اش بود! دعوا با فتحى، استراماچونى را واجد قدرتى کرده است که براى تحول در بازى استقلال لازم بود! فوتبال این تیم، شکل بهتر و قیافه مطلوب‌ترى را به خود می‌گیرد!

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

اتفاقى که حق تکرار ندارد

جام حذفى، به مثابه قدرتى درونى و هنوز آزاد نشده، وظیفه «خود باورمندى» را در تمام فوتبال رقابتى ایران به جریان می‌اندازد! در جام حذفى است که در یک عصر و یک بعد از ظهر، تیم یحیى گل‌محمدى، شهر خودرو، تیم منصوریان، ذوب‌آهن و تیم سایپا، حذف می‌شوند! در جام حذفى است که حادثه پشت حادثه رخ می‌دهد! حوادثى که هیچ هم بعید نیستند ولى، کار هر روز هم نیستند!

در جام حذفى، گاهى، قدرت بالقوه فوتبال ایران، خود را به قدرت بالفعل نزدیک می‌کند! در جام حذفى، ارزش‌هاى فنى و مهارتى فوتبال ایران، بیشتر از هر مجال دیگرى معلوم و آشکار می‌شود و قابل احترام بیشترى هم! در جام حذفى است که شاهد جمع اضداد می‌شویم! هم استقلال خوب بازى کردن را در دستور کار خود قرار می‌دهد و هم گل‌ریحان کرج و فجرسپاسى شیراز! هم مسجدسلیمان با ایده‌های بلند مهدى تارتار و هم شاهین بوشهر، در مصاف با سایپاى تهران!

در جام حذفى است که معلوم‌مان می‌شود، بازى «نصفه و نیمه» تیم ملى برابر بحرین، اتفاقى بیش نبود! اتفاقى که نباید تکرار شود! اتفاقى که هر سال، یک‌بار می‌تواند رخ دهد و نه زیادتر! جام حذفى، جام ابراز لیاقت‌هاست! جام دویدن‌هاى بیشتر! جام ادغام و یکى شدن لیاقت‌هاى آشکار و پنهان فوتبال ایران که برابرى استعدادهاى واقعا و هنوز موجود را، معلوم که هست، معلوم‌تر می‌کند!

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مسابقه تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری گرگان در هفته پنجم لیگ برتر لغو شد و کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال ضمن تایید این خبر اعلام کرد زمان دیگری برای برگزاری این مسابقه اعلام می‌شود. >> هفته پنجم لیگ برتر فردا ۲۷ آبان با شش مسابقه به این شرح پیگیری می‌شود: آویژه صنعت مشهد - نیروی زمینی تهران (ساعت ۱۶) شهرداری قزوین - مس کرمان (ساعت ۱۶) رعد پدافند هوایی شهرکرد - شهرداری بندرعباس (ساعت ۱۶) اکسون تهران - توفارقان آذرشهر (ساعت ۱۶) شیمیدر قم - پتروشیمی بندرامام (ساعت ۱۶) مهرام تهران - نفت آبادان (ساعت ۱۸).
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سعید بهرام زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:: با توجه به فراهم نبودن شرایط و ریزش برف سنگین در مناطق مختلف کشور سازمان لیگ فدراسیون والیبال همه مسابقات هفته ششم را که قرار بود امروز برگزار شود به زمان دیگری موکول کرد. بدیهی است تاریخ برگزاری مسابقات این هفته اعلام خواهد شد. در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر والیبال شهر‌های تهران، ارومیه، آمل، مریوان، گنبد، اردکان میزبان هستند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
کریستیانو در ادامه رقابتهای مقدماتی یورو ۲۰۲۰ برای رسیدن به گل شماره ۱۰۰ ملی برای کشورش به لوکزامبورگ سفر می‌کند. او تا بحال ۹۸ گل برای پرتغال به ثمر رسانده و هنوز ۱۱ گل تا رکورد افسانه‌ای علی دایی بهترین گلزن ملی ادوار فاصله دارد. سرمربی پرتغال، فرناندو سانتوس، در گفتگوی مطبوعاتی قبل از بازی روز شنبه گفت: «امیدوارم رونالدو فردا (یکشنبه) بیشترین گل را بزند.» *بدون نشانی از جراحتروز یکشنبه، رونالدو می‌خواهد به همه از جمله مائوریتسیو ساری سرمربی یوونتوس اثبات کند که از نظر جسمی وضعیت خوبی دارد. او پس از تعویض در لیگ قهرمانان ۲-۱ تیمش مقابل لوکوموتیو مسکو در روسیه در تاریخ ۶ نوامبر خشمگین شد.

ماجرای تخلیه بار آجر و سنگ میان معترضان در اتوبان امام علی (ع) تهران +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود و مردم در بهت خبر اولیه بودند که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. اما اشکال کار آنجا بود که همه افراد در این فیلم با لباس تابستانی حضور داشتند. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، به نظر می‌رسد جدایی ایوان راکیتیچ، هافبک ۳۱ ساله بارسلونا در فصل زمستان از این تیم قطعی باشد. همچنین اینتر نیز علاقه‌ای به خرید ایوان راکیتیچ ندارد و بازیکن مورد نظر نراتزوری آرتورو ویدال است. در تابستان کریستیانو رونالدو با این هافبک کروات برای انتقال به تورین تماس گرفت و عدم توافق مالی بین یووه و بارسا مانع نهایی شدن این انتقال شد. همچنین منچستریونایتد نیز یکی دیگر از تیم‌های خواهان ایوان راکیتیچ است. شیاطین سرخ احتمالا قصد دارد نمانیا ماتیچ را در فصل زمستان به فروش برساند و ایوان راکیتیچ می‌تواند جانشین این هافبک صرب در اولدترافورد باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری16 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اصل سهمیه بندی کردن بنزین درست است/اقدامات حمایتی باید از قبل از اجرای طرح انجام می‌شد

فارس17 دقیقه قبل

دفاتر ترویج علم در دانشگاه‌ها ایجاد شود/ضرورت پرداخت به ترویج علم در اسناد توسعه

ایسنا21 دقیقه قبل

مرگ کودک ۶ ساله با سلاح پدر در گیلان

عصر ایران23 دقیقه قبل

مهاجم اسبق از پرسپولیس شکایت کرد

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل

چقدر ارز صرف واردات انواع هدفون به کشور شد؟

میزان‌آنلاین29 دقیقه قبل

سیل یک میلیارد دلاری در ونیز

الف29 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1