تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و شهرداری تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و شهرداری تهران

تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و شهرداری تهران

ایمناخبرگزاری ایمنا |
وزیر نیرو بر لزوم تشکیل کارگروه دائمی میان این وزارتخانه و شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: ایجاد یک سازوکار دائمی بین مدیریت شهری پایتخت، وزارت نیرو و همچنین همکاری‌های تعریف شده می‌تواند الگویی برای سایر شهرها بوده و افزایش تاب‌آوری شهری را در پی داشته باشد.

به‌ گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان با حضور در صحن شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه با حذف قبوض کاغذی هیچگونه تغییری در نحوه محاسبه و تعرفه برق مشترکان رخ نداده است، اظهار کرد: دو موضوع حذف قبوض کاغذی و اعمال تعرفه‌های مصوب شده برای مشترکان پرمصرف با یکدیگر همزمان شد که این امر باعث ایجاد سوتفاهم در بین مردم شده است.

وی افزود: با توجه به مصوبه هیئت وزیران امسال برای کم‌مصرف‌ها هفت درصد و برای کسانی که بیش از الگوی مصرف برق استفاده کنند ۱۶ درصد تعرفه افزایش تعرفه برق داشته‌ایم و این موضوع هیچگونه ارتباطی با حذف قبوض کاغذی نداشته است.

وزیر نیرو تاکید کرد: مشترکان در صورتی که دچار برداشت و یا سوتفاهمی در خصوص قبوض برق خود شده‌اند می‌توانند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل کرده و موضوع را جهت بررسی اعلام کنند تا اگر به صورت سهوی مشکلی ایجاد شده است پیگیری شود.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تهاتر بدهی پیمانکاران برق اشاره کرد و افزود: در صورت نبود فرایند تهاتر، در تنگنای بدهی‌هایی که به پیمانکاران و یا تولید کنندگان برق داشته‌ایم می‌بودیم، اما سازوکارهای قانونی پیش‌بینی شده در بودجه ۹۷ و ۹۸ این امکان را فراهم کرد تا رقم بسیار بالایی از بدهی‌ها را با گروهی از این پیمانکاران تسویه کنیم و آنها نیز با سیستم‌های بانکی تسویه کردند.

وزیر نیرو ادامه داد: در این بین بحث تهاتر بدهی بدهکاران برق نیز با وزارت نفت مطرح شده است که منتظر راهکاری در این زمینه هستیم.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل کارگروهی مشترک در شهر تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد طرح فاضلاب تهران اجرایی شده است ظرف پنج سال آینده این پروژه تکمیل می‌شود که باید با تشکیل کارگروه مشترکی با شورای اسلامی شهر و شهرداری جنبه علمی و تخصصی فاضلاب و بحث فرونشست را مورد بررسی قرار دهیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی خواستار تشکیل کارگروه مشترک وزارت نیرو و شهرداری تهران در خصوص مسئله فرونشست شد و افزود: باید از بخشی نگاه کردن فاصله بگیریم و در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند شهرداری تهران که سهم پررنگی در مدیریت شهری دارند بهره‌مند شویم.

وزیر نیرو با بیان اینکه توسعه شهر تهران باید بر اساس سازوکارها و چارچوب‌ها، مصوبه‌های نظارت بر توسعه تهران و شورای اسلامی شهر و سایر نهادهای مربوطه مدیریت شود، گفت: وزارت نیرو نمی‌تواند به تنهایی باعث و یا مانع توسعه شهر تهران شود فقط نباید به هیچ وجه آب و برق خارج از مدار تعریف شود.

اردکانیان با اشاره به اجرای پروژه ساماندهی آب‌های سطحی شهرستان ری به منظور رفع مشکل آب این منطقه، گفت: در زمینه دکل‌های فشار قوی برق نیز تاکنون با همکاری شهرداری تهران اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به زودی نیز دکل‌های بیشتری در مناطق مختلف تهران جمع‌آوری خواهد شد.

وی یادآور شد: از سال ۱۳۹۵ سالانه حدود ۶۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف از سطح زمین جمع‌آوری و به زیر زمین منتقل شده است که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ظرف پنج سال تمامی این شبکه زیرزمینی خواهد شد. کد خبر ۳۹۳۹۱۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایبناایبنا20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، در نامه رضا رحمانی به دکتر عبدالناصر همتی آمده است: با توجه به ابلاغیه شماره ۶۵۶۹۴/۹۸ مورخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ آن بانک در خصوص بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۸ و با عنایت به نامه شماره ۱۸۴۹۳۳/۹۸ مورخ سوم شهریورماه ۱۳۹۸ اداره صادرات بانک مرکزی، خواهشمند است مقرر فرمایید مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف در سقف زمانی ۱۲ ماه اجرایی و ابلاغ شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بانکهای ایرانی مطابق با استانداردهای روز بانکی درجهان دربدترین وضعیت قراردارند و بیشتر انها ورشکسته به حساب می‌آیند اما رییس بانک مرکزی تنها به نوشتن یادداشتهای اینستاگرامی یک طرفه مشغول است و خطر انفجار بانکی را نادیده می‌گیرد. تجربه ثابت کرده است که توجه به اهلیت متقاضیان مهم‌تر از دریافت وثایق بوده و در حال حاضر انواع وثایق نمی‌توانند منابع بانک‌ها را به موقع برگردانند. اکنون بمب ساعتی شده‌اند که زیر ساختمان اقتصاد ایران نصب شده و هر لحظه به سوی انفجار می‌روند. در مسیر خنثی کردن بمب ساعتی بانک‌ها چند راه وجود دارد که بهترین آنها کاهش هزینه‌ها، سپس افزایش درآمدها و پس از آن افزایش پوشش ریسک‌های انباشت شده است. دور شدن از جنگ قیمتی که می‌تواند شبکه بانکی را به بازی پانزی نزدیک کند، باز کردن یخ قطور دارایی بانک‌ها، ساماندهی بدهی دولت به بانک‌ها و … نیز در این مسیر قابل پیش‌بینی هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین46 دقیقه قبل
همچنین گفته می‌شود نخستین محصول آن نیز فولکس واگن ID مخصوص بازار چین خواهد بود. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را خواهد داشت که نقش کلیدی و محوری در برنامه‌های بلندمدت چین و فولکس واگن در توسعه حمل و نقل پاک و الکتریکی ایفا خواهد کرد. فولکس واگن در چین تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۱۵ مدل خودروی الکتریکی تولید خواهد کرد که برخی از این خودروهای چینی و برقی در کارخانه فاو – فولکس واگن به تولید خواهند رسید که در مجموع ظرفیت تولید سالانه آنها ۶۰۰ هزار دستگاه برآورد می‌شود. خودروی مدل I. D فولکس واگن با ارزان‌ترین مدل تسلا به رقابت خواهد پرداخت. فولکس واگن بدین ترتیب می‌تواند یکی از بزرگترین بازیگران و پیشگامان در عرصه تولید و فروش خودروهای دوستدار محیط زیست و پاک در جهان باشد.

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
در سند دوم، فرآیند برنامه‌ریزی راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دو سطح کلان و کمی طرح‌‌ریزی شده بود، ‌ سطح اول که همان سطح کلان است به جهت‌گیری کلان و اصلی بخش می‌پردازد. البته ذکر این مورد ضروری است که رشته‌های مذکور در لیست اولیه مدنظر قرار نگرفته‌اند و این امکان وجود دارد که در چکش کاری نهایی، مجددا به لیست صنایع اولویت‌دار افزوده شوند. از سوی دیگر، با هدایت منابع به سمت این صنایع شاهد رشد این صنایع خواهیم بود که در میان صنایع صادرات محور قرار دارند. نساجی و پوشاک: یکی دیگر از اولویت‌های پیش‌بینی شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به گروه نساجی و پوشاک اختصاص دارد. این گروه در نسخه دوم سند راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به صورت ویژه مورد توجه بود.

نظرها

اخبار بیشتر