گردهمایی ۲۰۰۰ فعال اقتصادی در تفلیس/ آیا گرجستان قطب تجاری منطقه می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
گردهمایی ۲۰۰۰ فعال اقتصادی در تفلیس/ آیا گرجستان قطب تجاری منطقه می‌شود؟

گردهمایی ۲۰۰۰ فعال اقتصادی در تفلیس/ آیا گرجستان قطب تجاری منطقه می‌شود؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
همایش دوسالانه کمربند-جاده تفلیس فردا و پس‌فردا در پایتخت گرجستان برگزار می‌شود. ماموریت این همایش بررسی موضوعات مهم در زمینه تجارت، ارتباطات و چالش‌های پیش رو در طول پروژه جاده ابریشم جدید است.

همایش دوسالانه کمربند-جاده تفلیس فردا و پس‌فردا (۲۲ و ۲۳ اکتبر) برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، گرجستان تنها کشور منطقه است که با دو سوی جاده ابریشم جدید یعنی با اروپا و چین تفاهم‌نامه تجارت آزاد دارد و برای سومین‌بار میزبان این همایش است.

طرح سرمایه‌گذاری ساخت یک راه ابریشم جدید در سال ۲۰۱۳ از سوی کشور چین مطرح و نخستین همایش بین‌المللی مربوط به این طرح در سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار شد.

ساخت راه ابریشم جدید از طریق کشورهای آسیای میانه و غرب منجر به افزایش رقابت‌پذیری می‌شود. این طرح می‌تواند گرجستان را به قطب تجاری و حمل‌ونقل منطقه تبدیل کند.

ماموریت این همایش ارائه خدمات به‌عنوان یک بستر بین‌المللی برای گفتگوهای چندجانبه سطح بالا میان سیاستگذاران ارشد، مشاغل و رهبران کشورهای سراسر جهان و بررسی موضوعات مهم در زمینه تجارت، ارتباطات و چالش‌های پیش روی این کشورها در طول پروژه جاده ابریشم جدید است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در همایش کمربند-جاده تفلیس همچنین قرار است کشورها به راه‌حل‌های مشترکی دست پیدا کنند که تاثیر مثبتی بر منطقه و همچنین اقتصاد جهان داشته باشد.

مباحث اصلی در اولین روز این همایش طیف کاملی از موضوعات مربوط به تجارت، تاثیر توسعه هوش مصنوعی بر اقتصاد جهانی، تغییر چشم‌انداز تجارت، حمل‌ونقل و انرژی را در بر می‌گیرد.

روز دوم همایش هم بر مباحث بخش خصوصی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گرجستان متمرکز است.

تجارت بین‌الملل اصلی‌ترین عامل رشد اقتصادی و قلب اقتصاد جهان است.

در همایش کمربند-جاده تفلیس سال ۲۰۱۹ حدود دو هزار شرکت‌کننده از جمله رهبران سیاسی، کارشناسان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، موسسات مالی بین‌المللی و کسب‌وکارها حضور دارند تا به بررسی و توضیح عوامل موثر در تجارت و ارتباط منطقه‌ای و جهانی بپردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایش کرایه حمل ونقل برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به مراجعه فراوان مالکان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت اعلام کرد، مالکان خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند زیرا این موضوع طی چند روز آینده مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال خواهد شد. گفتنی است طی روزهای گذشته و با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروهای عمومی در پایان هر ماه جایگاه‌های سوخت با صف‌های طولانی و مراجعه زیاد این خودروهای مواجه شده است.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
در این رابطه، لازم نیست تمام جهان دوست ما باشند و سطحی از تعامل حسنه را با کشور داشته باشند. زمانی که قیمت بنزین با سایر کالاها قیاس می‌شود، متوجه خواهیم شد که قیمت این فرآورده نفتی پایین است اما این بدین معنا نیست که با افزایش قیمت بنزین بتوان مشکلات را حل کرد. در نتیجه تصمیمی با دو هدف اتخاذ شد؛ یکی افزایش قیمت بنزین و تقسیم بخشی از مابه‌التفاوت در داخل برای افزاد ضعیف جامعه یعنی ۱۸ میلیون نفر و دیگری جلب نظر مثبت مشمولان حمایت یارانه‌ای، یعنی ۶۰ میلیون نفر برای حضور در انتخابات آتی. نتیجه تمامی این امور این بود که مردم ناراضی از وضعیت از فرصت بهره بگیرند نسبت به سیاست و کم‌‎کاری مسئولین اعتراض کنند. در سطحی دیگر، افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.

بازیابی رمز کارت سوخت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما مالکان خودرو چنانچه در زمینه بازیابی رمز کارت سوخت و دریافت کارت سوخت نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به پایگاه اینترنتی www. niopdc. ir مراجعه نمایند یا باشماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک‌ها، گفت: بدهی‌ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک‌ها را متوقف می‌کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین‌منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان «طرح جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان» را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است. کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکبنماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می‌کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند. به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، بنگاه‌های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می‌شود. مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسندوی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص کم و کیف اجرای «طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان»، توضیح داد: برخی از بانک‌ها از اجرای این قانون سرپیچی می‌کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به درستی اجرا شود. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازگشت مرحله‌ای اینترنت بین‌المللی؛ خسارت اقتصادی قطعی سراسری اینترنت چقدر بود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

شکایت ایران از شبکه‌های معاند فارسی زبان

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

پامپئو: با افتخار از مردم لبنان حمایت می‌کنیم

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

حسن یزدانی یک امتیاز داد و شروع کرد!

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در سنندج برگزار می‌شود

مهر12 دقیقه قبل