ظریف: هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند منافع خود را تأمین کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین

ظریف: هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند منافع خود را تأمین کند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه با بیان اینکه هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند منافع خود را تأمین کند و جلوی خطرها را بگیرد، گفت: در شرایط گذار کنونی، چندجانبه گرایی بیش از هر زمان دیگری به یک ضرورت در جامعه بین‌المللی تبدیل شده است. تاریخ انتشار: 10:24 - 29 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۴۹۵
ظریف: هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند منافع خود را تأمین کند - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدجواد ظریف امروز در کنفرانس «یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل» در دانشگاه علامه، اظهار کرد: چند جانبه گرایی یک انتخاب نیست ضرورت است. اگر نیاز قطعی دولت‌ها به حل مسائل با چندجانبه گرایی نبود اصلا چندجانبه گرایی شکل نمی‌گرفت.

وی افزود: چندجانبه گرایی یک نیاز قطعی جامعه بشری است. دهه‌هاست که دنیا بدون چندجانبه گرایی امکان حیات ندارد.

ظریف تصریح کرد: در شرایط گذار کنونی، چندجانبه گرایی بیش از هر زمان دیگری به یک ضرورت در جامعه بین المللی تبدیل شده است.

وی یادآورشد: امروزه هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند منافع خود را تامین کند و جلوی خطر‌ها رابگیرد.

وزیر امورخارجه با اشاره به انقلاب تونس گفت: بسیاری از حرکت‌های بین المللی توسط انسان شکل می‌گیرد لذا انسان قدرتمند شده و ابزار قدرت از دست دولت‌ها در آمده است. دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند از چالش‌ها بگذرند و از فرصت‌ها استفاده کنند.

تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کتک کاری وحشیانه معلم عصبانی با دانش آموز در کلاس درس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار فیلمی از رفتار غیر انسانی و خشونت بار معلم عصبانی با یک دانش آموز ۱۵ ساله واقع در دبیرستان ایالت تگزاس آمریکا با واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد. بیشتر بخوانید: حمله فیل عصبانی به یک خودرو هنگام عبور از جاده + فیلمانتهای پیام/معلم عصبانی به جان دانش آموز افتاد!

ویدیو؛ حرکت غیرمنتظره کریستیانو رونالدو پس از تعویض در دیدار مقابل میلان و رفتن به رختکن

طرفداریطرفداری1 روز قبل

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها