مخالفت مسکو با استعفای حریری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
مخالفت مسکو با استعفای حریری

مخالفت مسکو با استعفای حریری

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: یک روزنامه لبنانی با اشاره به ورود روسیه به موضوع بحران موجود در لبنان نوشت: مسکو مخالف استعفای "سعد حریری" نخست وزیر لبنان است.

روزنامه الجمهوریه امروز (دوشنبه) به نقل از منابع دیپلماتیک با اعلام این مطلب افزود: سعد حریری یک پیام شفاهی از رهبری روسیه دریافت کرده که در آن ضمن اشاره به اوضاع دشوار لبنان و منطقه، با استعفای حریری مخالفت و اعلام کرده است استعفای او را گزینه خوبی نمی داند.

این رونامه ادامه داد: پیش بینی می شود ورود طرف های بین المللی و به عبارت بهتر آمریکا و روسیه در خط بحران لبنان بر سمت سوی بحران و اوضاع  کشور به طور کلی تاثیر خواهد گذاشت.

به نوشته این روزنامه، حریری در مورد طرح اقتصادی پیشنهادی خود برای حل بحران موجود نه فقط با طرف‌های داخلی بلکه با چند پایتخت خارجی از جمله واشنگتن و پاریس نیز رایزنی کرده است و او و تیم اطرافش می‌دانند، آنچه برای حل بحران عرضه می‌کنند لبنانی هایی را که به خیابان‌ها آمده‌اند، راضی نخواهد کرد و مشکل همین جاست و باید پرسید تا چه زمانی تحرکات مردمی ادامه خواهد یافت و چطور می‌توان به حضور آنان در خیابان‌ها پایان داد؟

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سعد حریری شب گذشته از ارائه طرح اقتصادی ۲۴ ماده‌ای خبر داد که یک بند آن شامل کاهش ۵۰ درصدی حقوق تمام وزیران و نمایندگان فعلی و سابق است.

هیات دولت لبنان قرار است امروز به منظور تصویب طرح پیشنهادی حریری تشکیل جلسه دهد.

شب ناآرام بیروت

اعتراضات مردمی در لبنان از شامگاه پنجشنبه گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد؛ بیروت یکشنبه شب، شب ناآرامی داشت و خودروهای نظامی تا پاسی از شب در خیابان‌ها در حال حرکت بودند و بسیاری از خیابان‌های مرکزی پایتخت نیز صحنه تجمع گسترده مردم معترضی است که در برخی خیابان‌ها چادر زده و اعلام کرده‌اند تا تحقق تمام خواسته‌های خود به تحصن خود ادامه خواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشی متفاوت

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از ۵۰ سال از تاسیس تئاتر شهر فرسودگی تجهیزات این مجموعه در طی سالها پاسخگوی نیاز امروز کارگردانان هنری تئاتر نیست. شرکتی دانش بنیان از دانشجویان دانشگاه شریف ما را به یک تور پشت صحنه برد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اتفاقاتی که شاید برای افراد دیگر شبیه یک جک باشد اما واقعیت این است که این حوادث رخ می‌دهد. ماجراهایی که شاید خیلی‌ها با آن دست و پنجه نرم نکرده باشند، من ارتباطم را با آن فضا قطع نکرده‌ام، البته این را هم باید بگویم که این موضوع کار را سخت‌تر می‌کند. مجری برنامه «ماه عسل» در بخش دیگر از صحبتهایش در رابطه با تعداد کم دوستانش گفت: اینکه من دوستان کمی دارم اصلا به این دلیل نیست که من آدم محتاطی هستم. وی در ادامه صحبتهایش گفت: امسال در ماه عسل اتفاقات بی نظیری دیدیم همانند آن کاریکاتور اوباما که به ماه عسل آمده بود و یا سال پیش که طرح آمدن اسکولاری به برنامه را کشیده بودم. من پایین رفتم و آن مادر و دختر به من گفتند شما با آبروی من بازی کرده‌اید، برادر شما به خواستگاری دختر من آمده، پولی از ما گرفته و رفته است.

از گیشه پرفروش سینماها تا اجرای موسیقی آذری در برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

دستاوردهای جدید در حوزه پوست و مو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

کتابهای معارف کاربردی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این اردوها هفت جلد کتاب معارف کاربردی با عنوانهای خداشناسی معرفت شناسی انسان شناسی اسلام شناسی شیعه شناسی و معاد شناسی معرفی می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر