رتبه نخست اصفهان در هزینه‌های سلامت و بیمه‌های اجتماعی و درمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

رتبه نخست اصفهان در هزینه‌های سلامت و بیمه‌های اجتماعی و درمانی

ایلناخبرگزاری ایلنا |
با مقایسه سهم متوسط هزینه‌های بهداشت و درمان کل یک خانوار شهری نسبت به هزینه کل در بین استان‌های کشور مشاهده می‌شود که بیشترین سهم مربوط به استان‌های اصفهان، مازندران و هرمزگان است.

رتبه نخست اصفهان در هزینه‌های سلامت و بیمه‌های اجتماعی و درمانی - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی تازه به بررسی هزینه‌های سلامت و بیمه‌های اجتماعی و درمانی در سبد مصرفی خانوار‌های کشور در سال ۹۷ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، متوسط انواع هزینه‌های سالانه یک خانوار شهری بر حسب وسعت خانوار، وضع شغلی سرپرست خانوار، تعداد افراد شاغل خانوار و دهک‌های هزینه سالانه خانوار آورده شده است، ملاحظه می‌گردد که به طور متوسط در سال ۱۳۹۷، سهم هزینه بهداشت و درمان از کل هزینه‌های خانوارهای شهری ۱۰٫۸۷ درصد است که در این میان ۷٫۵۷ درصد مربوط به هزینه‌های بهداشتی و درمانی و ۳٫۳ درصد مربوط به هزینه‌های بیمه‌های اجتماعی و درمانی بوده است.

این گزارش نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۷، سهم هزینه بهداشت و درمان از کل هزینه‌های خانوارهای روستایی ۲۵٫۱۱ درصد است که در این میان ۸٫۷۱ درصد مربوط به هزینه‌های بهداشتی و درمانی و ۲٫۵۴ درصد مربوط به هزینه‌های بیمه‌های اجتماعی و درمانی بوده است.

بیشترین سهم متوسط هزینه بیمه‌های اجتماعی و درمانی نسبت به هزینه کل در یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۷، به ترتیب مربوط به استان‌های مازندران ۵٫۱ درصد، سمنان ۴٫۹۳ درصد و گیلان ۴٫۷۵ درصد بوده و کمترین سهم آن مربوط به استانهای خوزستان ۲٫۳۴ درصد، تهران ۲٫۵ درصد و بوشهر ۲٫۹۴ درصد بوده است. بیشترین سهم متوسط هزینه‌های بهداشتی و درمانی نسبت به هزینه کل در یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۷، به ترتیب مربوط به استان‌های اصفهان ۱۱٫۴۸ درصد، هرمزگان ۱۰٫۵۷ درصد و کرمانشاه ۱۰٫۰۸ درصد بوده و کمترین سهم آن مربوط به استانهای کرمان ۲٫۹۷ درصد، خراسان جنوبی ۳٫۵ درصد و بوشهر ۴٫۳۹ درصد بوده است. به طور کلی با مقایسه سهم متوسط هزینه‌های بهداشت و درمان کل یک خانوار شهری نسبت به هزینه کل در بین استان‌های کشور مشاهده می‌شود که بیشترین سهم مربوط به استان‌های اصفهان ۱۵٫۱۶ درصد، مازندران ۱۴٫۷۸ درصد و هرمزگان ۱۴٫۵۶ درصد بوده و کمترین سهم مربوط به استان‌های کرمان۶٫۵۶ درصد، بوشهر ۷٫۳۳ درصد و خراسان جنوبی ۸٫۰۸ درصد بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اخطاریه شماره ۵۷ سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش تجمعی و سنگین باران و برف تا پایان هفته در تعدادی از استان‌های کشور، نسبت به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محور‌های مواصلاتی در این مناطق هشدار داد.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
دینا با بغض گفت: چند روز بعد او را سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌های محله مان دیدم. نظریه پزشکی قانونیبا این شکایت، زن جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان آزار و اذیت او را تایید کردند. بی گناهمپسر جوان در بازجویی‌ها آزار و اذیت زن ماساژور را انکار کرد و گفت که دینا به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. وی افزود: من با دینا دوست بودم و با هم رابطه داشتیم و لباس‌هایی که به پزشکی قانونی ارائه داده مربوط به آخرین ملاقات مان با هم بوده است. من او را به زور مورد آزار قرار نداده‌ام.
تابناکتابناک1 روز قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری14 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آغاز مذاکرات منچسترسیتی و استرلینگ برای تمدید قرارداد

میزان‌آنلاین9 دقیقه قبل

گشت ویژه برخورد با محتکران تشکیل شد

ایسنا10 دقیقه قبل

ضعفی که پرسپولیس را آزار می‌دهد

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

آسیب‌های زندگی در خانه‌های کوچک چیست؟

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

نگاهی به فیلم «پادشاه» | آب توبه برای دودمان خونخوار

تسنیم12 دقیقه قبل