برآوردی از حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
برآوردی از حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

برآوردی از حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیر غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت به ارزیابی حضور کشورمان در این نمایشگاه پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، هفتاد و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت روز گذشته (۲۸ مهرماه) به کار خود پایان داد. قادر آشنا، مدیر غرفه ملی ایران با اشاره به دستاوردهای حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه گفت: با فعالیت‌هایی که در غرفه ملی ایران صورت گرفت، مقدمات جهانی‌شدن بیش از یکصد عنوان کتاب از آثار ایرانی فراهم شد. این کتاب‌ها در قالب طرح گرنت (طرح حمایت از ترجمه و انتشار آثار ایرانی) مورد مذاکره قرار گرفت و نتیجه آن در ایام بعد از نمایشگاه مشخص خواهد شد.

او افزود: علاوه بر فعالیت‌های بخش گرنت، ناشران خصوصی و تشکل‌های نشر قرار ملاقات‌هایی داشتند که با نهایی شدن آمار، اخبار آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

او در خصوص فعالیت‌های غرفه ملی ایران در ایام نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: ناشران در این ایام حضور فعالی داشتند و از کتاب‌های چاپ‌شده به زبان‌های فارسی رونمایی کردند.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی بیان کرد: ما در این ایام ۲۰ عنوان کتاب را در موضوع‌های مختلف رونمایی کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. از آن جمله کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» شامل فرمایشات مقام معظم رهبری به زبان آلمانی بود که به موضوع امامان شیعه می‌پرداخت.

او افزود: کتاب دیگر، «حافظ بهاءالدین خرمشاهی» بود که به خاطر ارتباط حافظ و گوته و معرفی حافظ در آلمان، به زبان آلمانی ترجمه و رونمایی شد.

آشنا در ادامه گفت: در ایام نمایشگاه کتاب فرانکفورت با روسای نمایشگاه‌های کتاب خارجی دیدار داشتیم که از آن جمله می‌توان به ملاقات با مسئولان نمایشگاه‌های دهلی‌نو، بولونیا، شانگهای، فرانکفورت، پکن، فرانسه، ترکیه و لایپزیک اشاره کرد.

مدیر غرفه ملی ایران اظهار کرد: طبق این ملاقات‌ها قرار شد هنرمندان و تصویرگر ایرانی در نمایشگاه کتاب بولونیا غرفه هنر داشته باشند و در نمایشگاه کتاب شانگهای، قفسه‌ای به معرفی کتاب‌های ایرانی اختصاص داده شود. رئیس نمایشگاه کتاب لایپزیک برای حضور ایران در این نمایشگاه ابراز علاقه کرد و قرار شد جمهوری اسلامی ایران هم به‌صورت متقابل در نمایشگاه کتاب لایپزیک شرکت کند. نتیجه ملاقات با رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت این بود که قول مساعد دادند تا صدور روادید ناشران برای حضور در دور بعدی نمایشگاه تسهیل شود و هماهنگی‌های لازم نیز با بخش فرهنگی وزارت امور خارجه آلمان در این خصوص به عمل آمد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

قادر آشنا با اشاره به «مزاحمت‌هایی که هرساله منافقین برای غرفه ایران ایجاد می‌کردند» گفت: امسال براساس مذاکراتی که با مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت داشتیم و براساس هماهنگی‌ها و اقداماتی که صورت گرفت، برای اولین‌بار نتوانستند مزاحمت و یا خللی در روند فعالیت‌های غرفه ملی ایران ایجاد کنند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: حضور و همکاری رایزن فرهنگی ایران در برلین و سرکنسولگری ایران در فرانکفورت باعث شد تا شرایط حضور ما در این نمایشگاه تسهیل شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی همچنین در خصوص استفاده از نمادهای شهر یزد در طراحی غرفه ملی ایران گفت: یزد پایتخت سال گذشته به‌عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد. ما برای این‌که این شهر را در رقابت‌های جهانی پایتخت کتاب وارد کنیم از نمادهای این شهر در طراحی غرفه استفاده کردیم که این باعث شد توجه بازدیدکنندگان زیادی به غرفه ملی ایران جلب شود و حتی با آن عکس یادگاری بگیرند.

او افزود: نمایشگاه کتاب فرانکفورت یک جشنواره فرهنگی هنری است که هرساله ناشران زیادی در آن شرکت می‌کنند و حضور ناشران ایرانی به معرفی فرهنگ کشورمان و تعاملات فرهنگی کمک خواهد کرد.

هفتاد و یکمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت عصر روز گذشته (۲۸ مهر) به کار خود پایان داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی، یکشنبه شب در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، از حضور مردم در مراسم سخنرانی رئیس جمهور در میدان امیرچخماق قدردانی کرد. وی خاطرنشان کرد: در این مسیر چهار محور به عنوان اولویت‌ها مدنظر قرار گرفت که این محورها شامل توسعه پایدار و متوازن، محیط زیست و مدیریت مصرف آب، اقتصاد دانش بنیان، توجه به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی است و اولویت‌های استان نیز بر همین اساس دسته بندی شد. وی بیان کرد: یکی از مواردی که می‌تواند این حوزه را به خوبی پوشش دهد، اقتصاد دانش بنیان است اما برای انجام کار زیربنایی در این زمینه، نیازمند اعتبار و حمایت دولت هستیم. طالبی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: استان یزد ثبت میراث جهانی است و حضور قابل توجه گرشگران را در این استان شاهدیم بر این اساس نیازمند مدیریت واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و امیدواریم با مساعدت رئیس جمهور، شاهد یک کار ویژه و نو در سطح کشور در زمینه مدیریت واحد گردشگری و میراث فرهنگی باشیم. وی همچنین با اشاره به دیگر نیازهای استان یزد بیان کرد: یزد در زمینه بازآفرینی شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی نیز نیازمند حمایت دولت است.

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
سینماپرسسینماپرس11 ساعت قبل
سینماپرس: طبق خبرهای رسیده قرار است معافیت بر عملکرد تهیه کنندگان سینما حذف شود. به گزارش سینماپرس، سینما و سینماداری طی چند ماه اخیر به مشکل مالی برخورده؛ طبق خبرهای رسیده تعدادی از سالن‌ها حتی هزینه‌ آب، برق و … را به دست نیاورده‌ و با بحران روبرو شده‌اند. ولی ظاهرا در کشور ما قرار است معکوس عمل شود و همین باقی مانده رمق‌ مانده در سینماها هم به طریق مختلف گرفته شود. طبق اطلاعات رسیده قرار است معافیت مالیاتی که به عملکرد تهیه کنندگان مربوط می‌شد، حذف شود و در صورت بروز این اتفاق مشکلی بر مشکلات سینما افزوده خواهد شد. حالا باید دید واکنش تهیه کنندگان و اهالی سینما به این موضوع چیست و چه اتفاقی خواهد افتاد.

نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پست جنجالی مهناز افشار بعد از طلاق به محمدرضا گلزار + فیلم و عکس

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار زیر پست آخر مهناز افشار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام کامنتی جالب و جنجالی نوشته و با ایمان قلب که همین موضوع باعث شده که کاربران فضای مجازی شروع به شایعه سازی در مورد علاقه گلزار به مهناز افشار کنند. محمدرضا گلزار و مهناز افشار از بازیگران پرکار و محبوب سینمای ایران هستند که بازی‌های مشترک زیادی با هم دارند. مهناز افشار و محمدرضا گلزار در عشق تعطیل نیستمهناز افشار و محمدرضا گلزار در سریال عاشقانهمهناز افشار و محمدرضا گلزار در فیلم زهر عسلبازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کمابازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بسعکس مشترک محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کلاغ پرپاسخ اینستاگرامی گلزار به منتقدان کنسرتشمحمدرضا گلزار، در پستی اینستاگرامی، پاسخ منتقدان کنسرتش در لس‌آنجلس را داد. آماری عجیب از تعداد بلیتهای فروخته‌شده کنسرت محمدرضا گلزار در مهمترین سالن کنسرت دنیا منتشر شده است. انتقادی که (نکاتی درباره سلیقه مخاطب در آمریکا گفته بود) بنا به گفته بسیاری به دور از شان بود جزئیات ممنوع الکاری مهناز افشار مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده اما از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها