۱۲۱۵ میلیارد ریال وام به سیل‌زدگان اصفهان پرداخت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. اجتماعی

۱۲۱۵ میلیارد ریال وام به سیل‌زدگان اصفهان پرداخت شد

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

۱۲۱۵ میلیارد ریال وام به سیل‌زدگان اصفهان پرداخت شد - 1

۲۹ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۲۰ / کد خبر:۷۶۷۱۹ معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت: در سال جاری یک هزار و ۲۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی به صاحبان واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

محسن قوی بیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان تسهیلات پرداختی در مجموع سه هزار و ۳۲۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل را پوشش می‌دهد.

به گفته وی این میزان اعتبار مربوط به ۳۲۸ واحد احداث شده شهری، یکهزار و ۷۵۲ واحد روستایی و یکهزار و ۲۴۰ واحد تعمیری شهری و روستایی است.

وی اظهارداشت: تاکنون برای پنج هزار و ۷۲۱ واحد مسکونی آسیب دیده در استان پرونده تشکیل شد و متقاضیان برای دریافت تسهیلات در حال معرفی به بانک‌ها هستند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان از معرفی ۲ هزار و ۲۵۰ پرونده واحدهای سیل‌زده به بانک‌های عامل این استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد تاکنون یکهزار و ۱۶۲ فقره عقده قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۷۳۳ واحد احداث شده و یکهزار و ۱۷۱ واحد تعمیری برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شدند ادامه داد: تا امروز حدود ۴۰ درصد متقاضیان این واحد برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شدند و بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از پی کنی تا پایان کار در این واحدها وجود دارد.

قوی بیان خاطرنشان کرد: تعمیر واحدها مسکونی تاکنون بطور تقریبی ۹۳ درصد پیشرفت داشت و کار تعمیر حدود ۷۰ درصد آنها به پایان رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی گفت: تا امروز ۳۷۲ مورد آوربرداری، ۳۳۵ مورد پی‌کنی ساختمان، ۲۸۰ مورد فونداسیون، ۲۰۶ مورد اسکلت، ۸۸ مورد دیوار چینی، ۱۵۶ مورد اجرای سقف و ۵۷ مورد نیز به مرحله اتمام کار رسیده است.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | اخبار حوادث فوری

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده تعمیری تصریح کرد: در زمان حاضر عملیات تعمیر یکهزار و ۱۷۹ واحد شروع شده و تعمیر ۵۵۰ واحد مسکونی هم به پایان رسیده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نخستین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و خدماتی از جمله بسترسازی تامین مسکن قشرهای کم درآمد جامعه، ساماندهی، بازسازی و بهسازی سکونتگاه‌های مناطق خسارت دیده روستایی، اجرای طرح‌های هادی روستایی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه، صدور اسناد مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت و اسناد و اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را به قشرهای کم درآمد جامعه ارائه کرده است.

بارش باران و جریان سیلاب ابتدای امسال به هشت هزار و ۲۶۲ واحد مسکونی شهری و روستایی این استان خسارت زد.

از این تعداد خانه آسیب دیده پنج هزار و ۷۷۶ واحد مسکونی در مناطق روستایی و ۲ هزار و ۴۸۶ واحد شهری دچار خسارت شده که نیاز به بهسازی دارند.

از این تعداد ۲ هزار و ۲۲۳ واحد تخریبی و ۶ هزار و ۲۲۳ واحد نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

یکهزار و ۶۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای مرمت و بازسازی این واحدها مورد نیاز است.

۴۰۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۶۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض معیشتی به مالکان این واحدها پرداخت می‌شود.

در پی بارش‌های بهاره وجاری شدن سیل بخش‌هایی از مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان‌های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خورو بیابانک و نائین و شهرستان‌های غرب استان اصفهان آسیب دیدند.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روایت صاحب پمپ بنزین از آتش زدن پمپ بنزینش

تابناکتابناک1 روز قبل
روایت صاحب یک پمپ بنزین از جریان آتش زدن پمپ بنزینش را می‌بینید و می‌شنوید؛ پمپ بنزین خصوصی که بر اثر وقوع آتش سوزی و انفجار در آن، یکی از کارکنان آن سکته کرده و درگذشته است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
در پی دریافت این خبر، بلافاصله ماموران کلانتری خلق آباد مشهد برای بررسی موضوع به محل اعلام شده واقع در پشت پمپ بنزین عزیمت کردند. آنان با مشاهده جسد خون آلود داخل یک گودال در نزدیکی روستای حاشیه جاده، مراتب را به قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند. با حضور مقام قضایی و تیم تشخیص هویت و کارآگاهان پلیس آگاهی در محل کشف جسد، بررسی‌های قضایی در این باره آغاز شد. جسد خون آلود مربوط به دختر ۷ ساله‌ای بود که با وارد آمدن ضرباتی با جسم سخت کشته شده بود. بررسی‌ها در این باره بیانگر آن بود که دختر ۷ ساله در بازگشت از مدرسه ربوده شده و به قتل رسیده است.

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامحسین مسعودی ریحان گفت: موضوع نیروگاه زباله سوز بارها در جلسات مختلف شورا مورد بررسی قرار گرفته است اما به صورت قطعی تعیین تکلیف نشده است. عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: اگر این لایحه و تصمیم گیری در خصوص موضوع زباله سوز بر عهده شورای شهر است لازم است سریعا در یکی از جلسات در خصوص آن تصمیم گیری شود. قائم مقام شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: در خصوص لایحه زباله سوز، شهرداری لایحه خود را پیش‌تر تقدیم شورا کرده و منتظر اعلام نظر شورا برای پیش برد انعقاد قرارداد است. او گفت: ما با این شرکت تفاهم نامه کلی امضا کرده‌ایم و برای انعقاد قرارداد منتظر تصمیم شورای شهر هستیم. رئیس شورای شهر تبریز نیز با بیان مصوبات شورای قبلی در این خصوص گفت: در یکی از جلسات آتی این موضوع در دستور کار شورای شهر قرار می‌گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
محبوبه عقیقی، در کارگاه سه روزه تربیت مربی کلاس‌های آمادگی برای زایمان که با همکاری اساتید و اعضای هیئت علمی گروه مامایی دانشگاه برگزار شد، با اشاره به تلاش همکاران و حمایت‌های معاونین درمان در طول پنج سال گذشته، اظهار کرد: آمار سزارین در بیمارستان‌های دولتی تابعه دانشگاه از ۷۶٫۳۵ درصد در سال ۹۲، در ۶ ماهه اول سال ۹۸، به ۶۸٫۹۶ درصد کاهش یافته است. وی همچنین از کاهش ۱۶٫۱ درصدی آمار زایمان سزارین در بیمارستان‌های خصوصی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: در همین بازه زمانی این آمار در بیمارستان‌های خصوصی تابعه دانشگاه از ۹۵٫۷۳ به ۷۹٫۶۳ درصد رسیده است. عقیقی ادامه داد: آموزش به عنوان یک ابزار کارآمد در فرهنگ سازی‌های اجتماعی نقش اساسی ایفا می‌کند. وی با اشاره به ضرورت اجرای برنامه ترویج دوره‌های زایمان، افزود: دوره‌های آموزشی برای آمادگی مادران باردار با هدف گسترش فرهنگ زایمان طبیعی در ارتقای سطح سلامت مادران و نوزادان جامعه در دستور کار این اداره قرار گرفت. رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: زمینه فرهنگی و اجتماعی خانواده و انتقال اطلاعات برای کاهش ترس و اضطراب از زایمان، آموزش ترفندهای کاهش عوارض و درد‌های ناشی از این دوره، از عوامل موثر در تسهیل موفقیت پذیرش بارداری و ترویج زایمان طبیعی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا11 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین14 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف18 دقیقه قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه منچستریونایتد - رایان گیگز به ساوتهمپتون (۱۹۹۵)

طرفداری21 دقیقه قبل

کاظمی: بانک‌ها تولید ملی ما را متوقف کردند

ایسنا23 دقیقه قبل

۱۱۰ ساله‌ها سلول‌های خاصی دارند

مشرق‌نیوز33 دقیقه قبل