پرسپولیس چگونه از سد پیکان گذشت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
پرسپولیس چگونه از سد پیکان گذشت؟

پرسپولیس چگونه از سد پیکان گذشت؟

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
تیم پرسپولیس با پرش سه امتیازی احمد نوراللهی پیکان را شکست داد و حالا به دنبال دومین پیروزی متوالی خواهد بود.

به گزارش ورزش سه، سرخپوشان پایتخت در شرایطی به مصاف پیکان رفتند که برای حضور در جمع مدعیان نیاز مبرمی به سه امتیاز این بازی داشتند. در نهایت هم توانستند با ۲ گل ترابی و نوراللهی به پیروزی برسند و با ۱۲ امتیاز در جایگاه ششم جدول قرار بگیرند.

سیستم خطی یا لوزی؟

سرخپوشان بازی را با آرایش ۲-۴-۴ خطی آغاز کردند. بیرانوند مرد شماره یک پرسپولیس، انصاری و کنعانی‌زادگان نیز دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. نادری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست، قرار گرفتند. در خط میانی؛ ربیع‌خواه و نوراللهی به عنوان دو هافبک تدافعی، ترابی و امیری نیز به عنوان دو هافبک راست و چپ خط میانی حضور داشتند. در خط حمله هم علیپور و براندائو قرار گرفتند. آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود، شاگردان کالدرون، مطابق انتظار کار را هجومی آغاز کردند و از ابتدای بازی به فکر زدن گل زودهنگام به حریف بودند. مهمترین پلن سرخ‌ها، استفاده از کانال‌های کناری برای گشودن دروازه آبی پوشان پیکان بود. چند موقعیت خطرناک را نیز از کناره‌ها به وجود آوردند اما هیچ یک تبدیل به گل نشد. تا این که علیپور بر روی یک ارسال بلند به پشت دفاع، پاس زیبایی را به ترابی داده و او را در موقعیت گل قرار داد. ترابی نیز با یک ضربه زیبا و فنی نخستین گل بازی را به ثمر رساند. اما این گل خیلی دوام نیاورد. شاگردان فرکی با ترتیب دادن ضد حملات پر تعداد سرعت بازی را افزایش دادند و چندین صحنه خطرناک را هم روی دروازه بیرانوند ایجاد کردند. حملات پی در پی آبی پوشان پیکان در نهایت جواب داد و سعید واسعی با شوتی تماشایی از پشت محوطه بازی را به تساوی کشاند. پس از گل تساوی این پیکانی‌ها بودند که بازی را در دست گرفتند و فشار خود را بیشتر کردند. آن‌ها توانستند چندین موقعیت خطرناک را نیز روی دروازه بیرانوند ایجاد کنند که ثمری را به همراه نداشت. در نیمه دوم اولین تصمیم کالدرون، بیرون کشیدن براندائو و به زمین آوردن عالیشاه بود. عالیشاه در سمت چپ خط میانی قرار گرفت و امیری به خط حمله اضافه شد. در حالیکه تصور می‌شد با حضور عالیشاه نیروی پرسپولیس برای باز کردن دروازه پیکان بیشتر شود، اما چنین اتفاقی رخ نداد و زور هر دو تیم به یک دیگر برای ایجاد موقعیت نمی‌رسید. در این نیمه پاس‌های اشتباه هر دو تیم در فاز حمله و دفاع حسابی به چشم می‌آمد. دومین تغییر کالدرون به میدان فرستادن عبدی بود. عبدی جانشین نادری شد و زوج علیور را در خط حمله شکل داد. امیری به سمت چپ خط دفاعی آمد. با اضافه شدن امیری، سمت چپ جان تازه‌ای گرفت و حملات پرسپولیس از این جناح بیشتر شد. چند دقیقه بعد عالیشاه پاس زیبایی را برای نوراللهی ارسال کرد و کاپیتان نیمه اول قرمزها با ضربه سری دیدنی دروازه امینی را برای دومین بار باز کرد. در ادامه با اخراج عبدی سرخ‌ها ۱۰ نفره شدند و کالدرون برای تحکیم خط دفاعی کاپیتان حسینی را پس از مدت‌ها به زمین فرستاد. سرخ‌ها توانستند با یک نفر کمتر بازی را به خوبی کنترل کرده و ۳ امتیاز مهم این بازی را کسب کنند.

پرسپولیس چگونه از سد پیکان گذشت؟ - 4

شوتزن‌ها علیه یکدیگر

دو تیم با توجه به بدون تماشاگر بودن بازی، از همان ابتدا نمایش بدون استرسی داشتند و بازی تهاجمی را در دستور کار خود قرار دادند. البته مالکیت توپ بیشتر در اختیار پرسپولیس بود اما پیکانی‌ها در فکر این بودند که با استفاده از ضعف عمق دفاع شاگردان کالدرون بتوانند به این تیم ضربه بزنند. در ۲۰ دقیقه ابتدایی جونیور براندائو موقعیت‌های زیادی را از دست داد و در نهایت مهدی ترابی بود که با شوتی از پشت محوطه دروازه مهدی امینی را باز کرد. بعد از این گل پرسپولیسی‌ها باز هم فرصت باز کردن دروازه حریف را داشتند اما موقعیت سوزی‌های براندائو این اجازه را از آنها گرفت. همین کافی بود که چند دقیقه بعد از موقعیت‌های از دست رفته پرسپولیس، سعید واسعی روی ضربه ایستگاهی و به زیبایی دروازه بیرانوند را باز کرد. نیمه اول بازی با همان نتیجه تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی ایرانی و خارجی

پرش ۳ امتیازی احمد نور

گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس در بین دو نیمه جونیور براندائو، مهاجم برزیلی‌اش را که نمایش بدی در نیمه نخست داشت از بازی بیرون کشید و امید عالیشاه را به جای او به میدان فرستاد. دو تیم در نیمه دوم روند نیمه نخست را ادامه دادند اما کیفیت پایین‌تری نسبت به نمایش قبلی‌شان داشتند و بازی بیشتر در میانه میدان پیگیری می‌شد.

پرسپولیس چگونه از سد پیکان گذشت؟ - 10

البته تعویض‌ کالدرون و آوردن عالیشاه به بازی جواب داد و کاپیتان پرسپولیس در نیمه دوم با ارسالی خوب برای احمد نوراللهی که در نیمه نخست کاپیتان بود، او را در موقعیت گل‌زنی قرار داد و نوراللهی هم با ضربه‌ سر توپ را وارد دروازه پیکان کرد. چند دقیقه بعد از این تعویض و بیشتر شدن نیروی هجومی پرسپولیس، امید عالیشاه بود که پاس زیبایی برای احمد نوراللهی ارسال کرد و کاپیتان نیمه اول قرمزها با ضربه سری دیدنی دروازه امینی را برای دومین بار باز کرد. در ادامه هم پرسپولیس در حالیکه با اخراج مهدی عبدی ۱۰ نفره شد توانست پیکان را با همان نتیجه ۲-۱ شکست دهد.

پرسپولیس و نیاز به گذشت زمان

بعد از دو باخت پیاپی مقابل سپاهان و پدیده، سرخپوشان روز گذشته سرانجام به پیروزی رسیدند و کمی از فشار فاصله گرفتند. هر چند نمایش آن‌ها به خصوص در نیمه دوم، چندان راضی کننده نبود. کالدورن پس از گذشت ۷ هفته آن نظم و ساختار فنی مناسب برای یک تیم قهرمان را ندارد و تقریبا هیچ ایده‌ی نو در سبک بازی این تیم دیده نمی‌شود. استفاده از بازیکن‌ها در پست‌های غیر تخصصیشان که کارکرد آن‌ها را به شدت کاهش داده، به یک معضل بزرگ برای سرخ‌ها تبدیل شده است. بازیکن‌ها با پذیرفتن نقش‌های جدید به لحاظ ذهنی دچار مشکل شده و تمرکزشان را در طول بازی از دست میدهند و این موضوع باعث می‌شود تا شاگردان کالدرون در دقایق پایانی بازی گارد خود را از دست بدهند و به راحتی توپ و میدان را در اختیار حریف می‌گذارند. بدون شک پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌های ایران از نظر اسکوآد بازیکنان است ولی پرسپولیس کالدرون برخلاف دوران برانکو از لحاظ تاکتیکی نمی‌تواند برتری اش را به حریف دیکته کند. بسیاری از بازیکنان پرسپولیس نسبت به فرم فصل پیش، افت بخصوصی دارند و این عامل نیز نقش مهمی در نتایج اخیر این تیم داشته است. به هر حال سرخ‌ها با این پیروزی مهم بازی‌های سخت خود را پشت سر گذاشتند و رقیب‌های آتی به مراتب آسان‌تر هستند. سرخ‌ها هفته آینده به مصاف شاهین می‌روند. حال باید دید که آیا کالدرون و شاگردانش می‌توانند سنت شکنی کرده و به دومین پیروزی متوالی خود در این فصل از رقابت‌ها دست پیدا کنند؟

آرتین چراغی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نکاتی برای سلامت شاغلانی که طولانی می‌ایستند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
خانم دکتر آزاده حکاک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بسیاری از افراد ممکن است شغلشان به گونه‌ای باشد که در طول روز مجبور باشند طولانی مدت بایستند یا ۲ ساعت بدون استراحت، ایستاده کار کنند، این افراد در معرض آسیب‌های عضلانی - اسکلتی در مفاصل مختلف بدنشان هستند. عضلات درگیر در ایستادن‌های طولانیوی گفت: شایع‌ترین آسیبی که در اثر ایستادن‌های طولانی برای این افراد به وجود می‌آید در ناحیه کمر، زانو، مچ پا و پاشنه آن‌هاست. حکاک زاده گفت: تمرینات مختص این گونه مشاغل، به ۲ دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از «تمرینات درمانی» که بعد از احساس درد تجویز ‌می‌شود و باید انجام شود و «تمرینات پیشگیری» که افراد برای این که دچار مشکل نشوند، انجام می‌دهند. ورزش؛ بهترین راه برای پیشگیریوی افزود: افراد فعال در این دسته از مشاغل علاوه بر آن که باید یکسری تمرینات ورزشی روزانه در طول زندگی خود داشته باشند؛ باید یکسری تمرینات نیز برای جلوگیری از ایجاد درد در محل کار انجام دهند که بهتر است زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. متخصص پزشکی ورزشی گفت: افرادی که هم اکنون شاغل هستند و در برخی از عضلات همانند گردن و کمر خود احساس درد می‌کنند، باید در شروع انجام برنامه‌های ورزشی به طور کامل معاینه شوند، سپس تمرینات درمانی را آغاز کنند.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس12 ساعت قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره مسابقات آزاد کشوری تنیس روی میز جام نورشهریار در سالن حجاب تهران برگزار شد. این مسابقات با حمایت سازمان نظام پزشکی و انجمن تنیس روی میز پزشکان کشور در ۴ رده سنی با حضور ۳۴ شرکت کننده از سراسر کشور ویژه اعضای سازمان نظام پزشکی، برگزار گردید و نفرات برتر به شرح زیر در رده‌های سنی مختلف معرفی شدند: رده سنی زیر ۴۰ سال: نفر اول مجید ملاحسینینفر دوم علی آبادینفر سوم صادق ادبیرده سنی ۴۰ تا ۴۵ سال: نفر اول حسین نجفینفر دوم سیدمحمد حسینی خواهنفر سوم مشترکا حسن طاهری و محسن میراسماعیلیرده سنی ۴۵ تا ۵۰ سال: نفر اول شهرام امیدوارنفر دوم فرزاد نیازپورنفر سوم مشترکا شهرام عابدینی و نادر انوشهرده سنی بالای ۵۰ سال: نفر اول مشترکا سعید سلیمانی و شهرام اکرمینفر سوم مشترکا منوچهر واعظ زاده و سیدهادی حسینی نسبمسابقات آزاد ویژه: سعید سلیمانی مقام اولسیدمحمد حسینی خواه مقام دومحسن طاهری و حسین نجفی مقام سوم‌ مشترکانتهای پیام/س
وانانیوزوانانیوز15 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، نشریه «میرر» انگلیس خبر داد که باشگاه منچستر یونایتد خود را آماده کرده تا آلکس سانچس، ستاره شیلیایی خود را بفروشد. شیاطین سرخ برای تجهیز مالی در جذب هالاند، ستاره سالزبورگ می‌خواهد فورا پرونده فروش سانچس را ببندد. سولسشر اصلا قصد ندارد سانچس را بعد از اتمام دوران قراردادش با اینتر به منچستر برگرداند. شیاطین سرخ از پیشنهاد باشگاه‌های دیگر برای جذب این مهاجم خود استقبال می‌کنند تا از دستمزد سرسام آورش رهایی یابند. سانچس در طول حضور کوتاه مدتش در اینتر عملکرد چندان خوبی نداشته است و اکنون نیز دوران مصدومیتش را می‌گذراند.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، مسابقات لیگ برتر تیراندازی با کمان در دو بخش آقایان و بانوان و در رشته‌های ریکرو و کامپوند با شناخت تیم‌های برتر برگزار شد. اسامی تیم‌های برتر بدین شرح است: ریکرو بانوان: تیم اول: sd s group با ٢٠ امتیازتیم دوم: دانشگاه آزاد با ١٢ امتیازتیم سوم: هیئت همدان با ١٢ امتیازکامپوند بانوان: تیم اول: مس کرمان با ٢٦ امتیازتیم دوم: هیئت همدان با ٢٥ امتیازتیم سوم: هیئت زنجان با ٢٢ امتیازکامپوند آقایان: تیم اول: فولاد زرند ایرانیان با ٣٧ امتیازتیم دوم: ناجا با ٣٦ امتیازتیم سوم: نیروی هوایی با ٣٣ امتیازریکرو آقایان: تیم اول: نیروی زمینی اردبیل با ٣٧ امتیازتیم دوم: ناجا با ٣٦ امتیازتیم سوم: سپاهان با ٢٧ امتیاز

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری14 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری16 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ویدئو / قلعه قاجاری هرمزگان در آستانه ویرانی

ایسنا30 دقیقه قبل

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

الف37 دقیقه قبل

روغن آووکادو موثر برای سلامت قلب و استخوانها

ایسنا1 ساعت قبل

دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی یکشنبه تعطیل شدند

نامه‌نیور1 ساعت قبل

توصیه وزارت نیرو به مردم درباره یخ‌زدگی کنتورهای آب

عصر ایران1 ساعت قبل

اعتراض به گرانی بنزین در شاهین‌شهر اصفهان

آفتاب‌نیوز1 ساعت قبل