ضرورت تعیین نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب ازسوی وزارت تعاون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
ضرورت تعیین نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب ازسوی وزارت تعاون

ضرورت تعیین نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب ازسوی وزارت تعاون

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- استاندار مرکزی گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داریم یک نماینده ویژه برای پیگیری امور شرکت آذر آب اراک مشخص شود تا مشکلات آن را در هیات دولت مطرح کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده صبح دوشنبه در جریان سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه احتماعی به استان مرکزی، در جلسه راهبری و مدیریت ستاد اقتصاد مقاومتی استان در اراک، اظهار داشت: علی رغم مشکلات به وجود آمده در دو شرکت هپکو و آذرآب در دو ماه اخیر شاخص اقتصادی استان بهتر از سال گذشته است.

استاندار مرکزی گفت: نرخ بیکاری در تابستان سال جاری ۸٫۳ درصد است و ششمین استان کشور هستیم و در بهار امسال نرخ بیکاری ۸٫۴ درصد بوده است.

آقازاده افزود: در شش ماهه سال ۹۸ نرخ بیکاری استان ۸٫۳۵ درصد بوده و بیش از یک درصد از سال گذشته کمتر بوده است.

وی اظهار کرد: از نظر فضای کسب و کار بر اساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، استان مرکزی در رتبه ۱۳ کشور قرار داشت اما امروز استان در فضای کسب و کار ششم است که به همت کارگران، کارآفرینان و … ایجاد شده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: در سال گذشته سهم تسهیلات رونق تولید استان یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بود، اما در پایان سال گذشته به یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان رسید که با افزایش ۳۰ درصدی همراه بود.

آقازاده گفت: در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شده در شش ماه بعد ممکن است سهم تسهیلات استان به دو هزار میلیارد تومان برسد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی تاکید کرد: تا روز گذشته ۶۰۳ میلیون دلار حجم صادرات غیر نفتی استان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش سه درصدی همراه بوده است.

آقازاده اظهار کرد: سال گذشته حجم صادرات غیر نفتی استان از مرز یک میلیارد دلار گذشت و امسال علی رغم تحریم هاو محدودیت‌ها امیدواریم بالاتر از سقف تعیین شده صادرات داشته باشیم.

وی گفت: شرایط هپکو را ۳۱ شهریور ماه مدیریت کردیم و باید حقوق معوق کارگران را پرداخت کنیم و برای شرکت آذر آب تا پایان شهریور ماه ۱٫۵ ماه از نظر پرداخت حقوق عقب هستیم.

اقازاده با بیان اینکه شرکت هپکو و آذرآب از نظر ماهیتی متفاوت هستند، افزود: متاسفانه در شش ماه نخست امسال در شرکت آذرآب با وجود ۶۰۰ پرسنل، یک هزار و ۲۹۰ تن تولید صورت گرفت یعنی متوسط تولید در این شرکت ۲۰۰ تن بوده است با اینکه می‌تواند تا ۲۰ هزار تن در سال تولید داشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر آذرآب ۳۰ هزار تن سفارش دارد که با مدیریت و اتحاد درون سازمانی کارگران، کارفرمایان باید به حجم تولید مناسب در سال دست پیدا کند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: دولت برای حل مشکلات این دو شرکت بزرگ در کنار کارگران است و از آن‌ها حمایت می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

زنگ خطر مصرف بی رویه سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شانزدهمین جایزه ملی کیفیت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما بدون تردید کیفیت، پیشران رونق تولید ملی هست و اگر برکیفیت محصولاتی که به خارج صادر می‌شود، رصد دقیق و مستمری صورت بگیرد توان رقابت پذیری کشور در بازارهای منطقه‌ای و بین المللی بالاتر می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
عباس تابش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: قیمت نهایی و مورد اجماع همه برای محصول رب ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان است و اگر شرکت‌ها یا افرادی بخواهند بیشتر از این قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند پرونده آن‌ها به تعزیرات ارسال می‌شود و تا کنون نیز اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است. وی اضافه کرد: بالأخره مبنای اصلی قیمت رب را قیمت گوجه مشخص می‌کند که نسبت به ماه‌های قبل ارزان شده است و به طور طبیعی باید قیمت رب هم کاهش یابد و بر همین اساس بود که ما حتی عرضه کنندگان را مجبور کردیم که قیمت را از ۲۳ هزار تومان به ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان برسانند. آقای تابش همچنین از سازمان تعزیرات نیز خواست تا تلاش‌های خود را برای به سرانجام رساندن پرونده‌های گران فروشی بیشتر کنند به ویژه این که درباره گران فروشی به شرکت‌ها هشدار داده بودیم. وی همچنین گفت: البته برخی مسئولان با اظهار نظر‌هایی استنباط و تحلیل‌های خود را به مردم ارائه می‌کنند و مسائلی که درباره قیمت رب مطرح شده مبنای کارشناسی ندارد. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش چند روز اخیر قیمت خودرو نیز گفت: ما تولید و عرضه خودرو‌ها را رصد می‌کنیم به گونه‌ای که تا کنون در مدت اخیر مشکلی در عرضه وجود نداشته و قیمتی هم در کارخانه‌ها افزایش پیدا نکرده است. آقای تابش تصریح کرد: ممکن است برخی در بازار با تحلیل هایشان به این موضوع دامن بزنند البته بخشی از این موضوع هم به افزایش تقاضای منتهی به دهه فجر و شب عید مرتبط است. وی همچنین در خصوص وضعیت تأمین قطعات خودرو‌ها پس از بازگشت تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: اکنون با توجه به همکاری گسترده میان بخش‌ها و تولید کنندگان می‌توان گفت: تعمیق داخلی سازی قطعات به یک نهضت تبدیل شده است. آقای تابش افزود: به عنوان نمونه؛ کارخانه تراکتورسازی به طور متوسط در ۳۰ درصد قطعات خود به خارج وابسته است و، اما با تجمیع برخی واحد‌ها و تمرکز بر تولید قطعات؛ این وابستگی در آینده به ۱۰ درصد خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها