صدور بیش از ۷ میلیون سند رسمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی
صدور بیش از ۷ میلیون سند رسمی

صدور بیش از ۷ میلیون سند رسمی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: شهروندان می‌توانند از ۸۰۰ دفترخانه تهران، گواهینامه مالیاتی بگیرند.
صدور بیش از ۷ میلیون سند رسمی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدرضا دشتی اردکانی در نشست خبری افزود: با همکاری سازمان امور مالیاتی می‌توانیم در سراسر کشور این کار را اجرا کنیم.

وی گفت: در شش ماه نخست امسال در مجموع ۶۸۴ بازرسی از دفاتر اسناد رسمی انجام شده و بیشتر تخلف‌ها در دفاتر به صورت شکلی و مربوط به استعلام نگرفتن دفاتر بوده است.

دشتی اردکانی ادامه داد: دفاتر با همکاری چهار مرجع رسمی شامل سازمان بازرسی کل کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان امور مالیاتی و کانون سردفتران و دفتریاران، نظارت می‌شوند و تخلف در این حوزه بسیار پایین است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پاسخ به سوالی درباره حذف قولنامه‌ها نیز گفت: قرار نیست مشاوران املاک و قولنامه حذف شوند، بلکه قرار است ساماندهی شوند، مشاوران املاک طبق قانون سال ۱۳۱۷ فعالیت می‌کنند و کارشان دلالی است و ساماندهی خواهد شد.

دشتی اردکانی درباره ثبت سند خودرو نیز ادامه داد: در شش ماه نخست امسال، یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۴۵ سند خودرو ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ هزار سند رشد داشته است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران درباره ثبت رسمی سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی و اختلاف نظر با نیروی انتظامی نیز گفت: مسئله ثبت سند خودرو حل شده است، نیروی انتظامی تعویض پلاک انجام می‌دهد و دفاتر اسناد رسمی سند قطعی تنظیم می‌کند.

وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از تضییع حقوق خود اسناد خودرو را در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنند.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر ضرورت ثبت اسناد رسمی گفت: بسیاری از پرونده‌ها در محاکم به دلیل بی توجهی به سند رسمی است.

وی ادامه داد: امسال قرار است در جاکارتا موضوع الحاق ایران در مجمع عمومی اتحادیه جهانی سردفتران بررسی و اعلام نظر نهایی شود.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران درباره تعرفه‌های جدید دفاتر اسناد رسمی نیز گفت: تعرفه‌های دفاتر باید هر چهار سال یک بار بازنگری شود و از مرداد ماه منتظر ابلاغ تعرفه‌های جدید هستیم.

دشتی اردکانی ادامه داد: پیشنهاد افزایش تعرفه را داده‌ایم که پس از تایید رئیس قوه قضاییه اعمال خواهد شد، البته تعرفه‌ها زیاد افزایش نخواهد داشت و به گونه‌ای تنظیم شده است تا فشار بر مردم وارد نشود، در چهار سال اخیر هم برغم افزایش نرخ تورم افزایش تعرفه نداشتیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: میانگین درآمد دفاتر اسناد رسمی ماهانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است.

وی درباره توزیع اسناد در دفاتر اسناد رسمی نیز ادامه داد: این طرح نیز پیشنهاد شده است و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک دنبال این است که برای دفاتر اسناد سقف تعیین شود و منتظریم با اعلام تعرفه‌ها این مشکل نیز برطرف شود.

دشتی اردکانی درباره اجرا نشدن قانون پیش فروش ساختمان و ثبت در دفاتر اسناد رسمی گفت: مردم برای جلوگیری از مشکلات، برای پیش خرید ساختمان به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و آن را ثبت کنند، دفاتر آمادگی دارند سند پیش فروش آپارتمان را صادر کنند.

اگر در سامانه ثبت اسناد، این موضوع ثبت شود، مشکلاتی مانند وضعی که در ۶۵ آپارتمان در شهر ری رخ داد و فردی چهار هزار میلیارد تومان کلاهبرداری و فرار کرد، تکرار نمی‌شود؛ هرچند هنگام فرار دستگیر شد.

وی به لزوم اسکن دفاتر دفترخانه‌ها اشاره کرد و گفت: آیین‌نامه آن دو هفته پیش تصویب نهایی شد که با این کار اسناد دفاتر در برابر تخریب، مقاوم می‌شود.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران درباره صدور سند تک برگ در دفاتر اسناد رسمی هم گفت: کار گروه‌هایی ایجاد، اما هنوز نهایی نشده است و با توجه به ظرفیت‌های قانونی باید اصلاحاتی در آن انجام گیرد که در آینده نزدیک آن را اعلام خواهیم کرد.

صدور بیش از ۷ میلیون سند رسمی

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: ۷ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۸۶۲ سند در ۶ ماهه نخست امسال در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده است.

آقای محمدرضا دشتی اردکانی در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: طبق این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۳۲ هزار سند افزایش داشته است.

وی به مبلغ حق الثبت در ۶ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: دفاتر اسناد رسمی در این مدت ۵۹۶ میلیارد و ۱۷۸ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان حق الثبت را وصول و به حساب خزانه واریز کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۴۹ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران به تحولات دستگاه قضایی اشاره کرد و افزود: همزمان با آن تحولات بسیاری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حال وقوع و کارگروه‌های متعددی در این سازمان شکل گرفته است.

وی به طرح بازرسی از دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ از کل دفاتر اسناد رسمی بازرسی صورت می‌گیرد تا اگر مشکلاتی دارند برطرف شود. این بازرسی‌ها با هدف خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان انجام می‌شود.

آقای دشتی اردکانی درباره ساماندهی طرح اسناد رسمی در سراسر کشور گفت: طرح ارتقای اسناد رسمی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که در حال بررسی در کمیسیون قضایی است و در صورت تصویب بسیاری از مشکلات دستگاه قضا را برطرف می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر14 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف22 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز22 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز23 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل