کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی

کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی، درج نشانگر رنگی تغذیه بر روی محصولات غذایی در راستای ارتقای دانش مصرف کنندگان و ... را از مهمترین اهداف اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو عنوان کرد.

فیروز سرودی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سالانه همزمان با روز جهانی غذا در سراسر دنیا، ویژه برنامه هایی بر اساس برنامه های سازمان غذا و دارو در استان ها برگزار می شود، اظهار کرد: برنامه های امسال هفته ملی تغذیه با شعار جهانی «رفتار ما آینده ما را می سازد، رژیم غذایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی» و شعار ملی «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت» برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: کاهش قند، نمک و چربی در محصولات غذایی و آشامیدنی، درج نشانگر رنگی تغذیه بر روی محصولات غذایی در راستای ارتقای دانش مصرف کنندگان، ارائه نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور، مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در حوزه غذا، درج برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا، ساماندهی محصولات غذایی ویژه و فراسودمند و اطلاعرسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا را از مهمترین اهداف و برنامه های اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو عنوان کرد.

خبری: اخبار سلامت

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: هدف اصلی این معاونت کاهش بار بیماری های مزمن غیر واگیر از طریق اصلاح فرمولاسیون مواد غذایی، نظارت بر کیفیت محصولات غذایی تولیدی استان و آموزش و اطلاع رسانی درست به مردم است که این امر نیازمند همکاری تمامی ارگان های ذی ربط، تولیدکنندگان، واردکنندگان و انتخاب آگاهانه محصولات غذایی از سوی مصرفکنندگان است.

سرودی ادامه داد: آموزش مدارس، آموزش همگانی، برپایی سفره سلامت و سایر ویژه برنامه های آموزشی و تفریحی در رشت و شهرستان ها توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی از جمله فعالیت های معاونت غذا و دارو در هفته اختصاص داده شده به مناسبت روز جهانی غذا است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
برای بیشتر افراد، هلیکوباکتر پیلوری موجب بروز زخم یا علائم دیگر نمی‌شود. با عادات سلامت خوب، شما می‌توانید از خود و فرزندانتان در برابر هلیکوباکتر پیلوری محافظت کنید. در صورت تکثیر و فعالیت بیش از حد این باکتری و آسیب دیدگی دیواره داخلی معده، هلیکوباکتر پیلوری به همراه اسید می‌تواند موجب تحریک معده و در نهایت بروز زخم، گاستریت (التهاب دیواره داخلی معده) و سرطان معده شود. علائماگر به یک زخم معده مبتلا باشید، ممکن است دردی خفیف یا سوزان را در شکم خود احساس کنید. پیشگیریشما می‌توانید با اقداماتی مشابه که برای محافظت از خود در برابر میکروب‌های دیگر انجام می‌دهید از ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری نیز پیشگیری کنید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر در فکر کاهش وزن هستید یا می‌خواهید از افزایش وزن پیشگیری کنید، با ما همراه باشید. ناهار | دیر بخورید چاق می‌شویداولین مطالعات درباره تاثیر زمان خوردن ناهار بر افزایش وزن روی موش‌ها انجام شد که نشان می‌دهد خوردن یک ناهار پرکالری دیرهنگام می‌تواند به افزایش وزن بیشتری منجر شود. البته در کنار این عوامل تا به امروز محققان روی تاثیر این ناهار خوردن دیرهنگام بر میزان باکتری‌های دهانی نیز مطالعاتی انجام داده‌اند. شام | نقطه مقابل صبحانهمطالعات متعددی تا به امروز تایید کرده‌اند که خوردن شام دیرهنگام با افزایش وزن ارتباط دارد. اگر شما بتوانید چنین فاصله‌ای را رعایت کنید به احتمال زیاد می‌توانید خود را از عوارض خوردن شام دیرهنگام مصون دارید.

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.
رکنارکنا1 روز قبل
از نشانه‌های اختلال نعوظ می‌توان به مشکل پی در پی در رسیدن به نعوظ، مشکل در حفظ نعوظ و کاهش میل جنسی اشاره کرد. آیا کم‌آبی با اختلال نعوظ مرتبط است؟ سطح آب بدن می‌تواند در اختلال نعوظ موقت فرد موثر باشد. داروهایی که ممکن است به اختلال نعوظ منجر شوندیکی از دلایل شیوع اختلال نعوظ در مردان با سنین بالا این است که احتمال این‌ بیشتر است که آن‌ها تحت درمان با داروی خاصی باشند. چطور از اختلال نعوظ جلوگیری کنیم؟ بهترین راه برای جلوگیری از اختلال نعوظ درپیش گرفتن یک سبک زندگی سالم و مدیریت هر نوع مشکلی در سلامتی است. داروهای خوراکی: داروهای اختلال نعوظ شامل سیلدنافیل (ویاگرا)، تادالافیل (سیالیس، ادسیرکا)، وردنافیل (لویترا، استاکسین) یا اونافیل (استندرا) می‌شوند.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
مکن است بسیاری از داروها با سیستم بدن سازگاری نداشته باشد و به بروز آسیب منجرشود. مصرف بیش از حد داروها می‌تواند تصادفی یا عمدی باشد. زمانی که افراد برای ایجاد احساس بهتر تلاش می‌کنند از دارویی بیش از حد استفاده کنند نیز مسمومیت‌های دارویی رخ می‌دهد. مصرف بیش از اندازه داروها می‌تواند عواقب جدی و پایداری داشته باشد. به طور مثال داروی استامینوفن که این روزها دارویی پرمصرف در میان همه است، اگر در طولانی مدت مقدار این ماده در بدن بیشتر شود سبب بروز مسمومیت‌های دارویی می‌شود. افرادی که اقدام به خوددرمانی می‌کنند ممکن است بر اثر اشتباهات سهوی از داروهای تاریخ مصرف گذشته استفاده کنند که این خود باعث بروز آسیب‌های جدی می‌شود. برخی از داروهای گیاهی ممکن است با داروهای شیمیایی تداخل ایجاد کند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها